Connect with us
Nejbezpečnější aerolinie na rok 2021

Koronavirus

Známe nejbezpečnější aerolinky na rok 2021. Zohledňuje se i COVID-19

Známe nejbezpečnější aerolinky na rok 2021. Zohledňuje se i COVID-19

AirlineRatings, přední světový web hodnotící bezpečnost aerolinií, si velmi rychle posvítil na dopravce i v rámci roku 2021. Ve svém každoročním přehledu vybrali 20 TOP nejbezpečnějších aerolinií. Zaměřili se také na ty letecké společnosti, které jsou nejlépe vybaveny vzhledem k nestandardním podmínkám spojeným s koronavirem.

Reklama

Web sleduje 385 leteckých společností a zohledňuje několik faktorů. Zahrnují vládní audity a audity leteckého průmyslu, záznamy nehod, stáří flotily, finanční pozici či vyškolení pilotů.

Které aerolinky jsou nejbezpečnější?

Na prvním místě se už třetí rok po sobě umístila australská letecká společnost Qantas Airways. Na druhém místě je Qatar Airways, následuje Air New Zealand, Singapore Airlines, Emirates, EVA Air, Etihad Airways, Alaska Airlines, Cathay Pacific Airways a první desítku uzavírají British Airways.

Letadlo Qantas Airlines
Zdroj: Shutterstock/PomInOz

Šéfredaktor portálu vysvětlil, že společnost Qantas byla za posledních 60 let vedoucí leteckou společností v téměř každém významném pokroku v oblasti provozní bezpečnosti a v éře pure-jet neměla žádnou smrtelnou nehodu. Portál také vyzdvihl proškolování pilotů, kteří se vracejí na palubu po pandemii. Qantas jim nabízejí 6denní kurzy.

Nehody se stávají každý den. Záleží jaké

AirlineRatings se při posuzování aerolinií zabývají pouze vážnými nehodami. Tvrdí, že všechny letecké společnosti mají drobné problémy každý den, přičemž v mnoha případech jde o problémy související s výrobou letadel a nikoli o operační záležitosti, píše Lonely Planet. Podle portálu ve skutečnosti rozliší dobrou leteckou společnost způsob, jakým posádka různé incidenty zvládá.

Spočíval i protokol COVID-19

Portál hodnotil také přístup k protokolu COVID-19 prostřednictvím několika faktorů, včetně informací ohledně koronavirus na webu aerolinek, poskytování roušek pasažérům a posádce, přizpůsobení kateringu na palubě, hloubkové čištění letadla, poskytnutí antibakteriálního balíčku.

Mezi nejlepšími společnostmi z tohoto hlediska se v abecedním pořadí, umístiliy Airbaltic, Air New Zealand, Alaska Airlines, All Nippon Airways, AirAsia, British Airways, Cathay Pacific Airways, Delta Air Lines, Emirates, Etihad Airways, Eva Air, Japan Airlines, JetBlue, KLM, Korean Airlines, Lufthansa, Singapore Airlines, Southwest, Qatar Airways a WestJet.

Nejlepší letenky bezpečných aerolinek

Pelikán proplatí stornopoplatek, pokud budeš mít pozitivní test

Novinka od Pelikána! Kup si k letence nebo pobytu pojištění a automaticky dostaneš BONUS v podobě proplacení stornopoplatku, pokud nebudeš moci odletět kvůli pozitivnímu testu na COVID-19! Tento bonus získají automaticky všichni cestující, kteří si zakoupili pojištění STORNO nebo ISTOTA od 1. 1. 2021 (včetně).

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Sleva 250 Kč na letenky - stáhni si naši novou aplikaci, objednej letenky na Pelikan.cz za minimálně 500 Kč, zadej slevový kód PECKYAPPKA a ušetři 250 Kč z objednávky.
  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
Klikněte pro komentář

Doporučujeme

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru