Connect with us
Londýn

Citybreaky

Chystáš se do Londýna? V tom případě ti přijde vhod pár tipů a rad

Chystáš se do Londýna? V tom případě ti přijde vhod pár tipů a rad

Možná už se ti na cestách potvrdilo, že je fajn mít zjištěné alespoň základní informace o destinaci dřív, než na cestu vyrazíš. Tady je stručný seznam míst, která by ti neměla uniknout, několik aplikací, díky kterým se neztratíš a další extra tipy na zpříjemnění výletu v kouzelném Londýně.

Reklama

Víš, že…?

Když byla v Londýně poprvé navržena doprava pod zemí, místní inženýři přišli s nápadem naplnit tunely vodou a převážet obyvatele mezi stanicemi na člunech, případně využít koně a tahat vozy v podzemí ve tmě. Nakonec očividně zvítězila myšlenka metra, tak jak jej známe i z jiných měst.

Co musíš vidět?

Londýnský Tower: Nasaj tisíciletou historii hradu na severním břehu řeky Temže a vydej se na prohlídku s nepřehlédnutelnými beefeatery.

Big Ben: Nejznámější hodinová věž na světě. Věž sahá do výšky 96 metrů a ukrývá 5 zvonů.

Londýnské oko: Vyhlídkové kolo nabízí jeden z nejkrásnějších výhledů ve městě. Okruh trvá asi 30 minut, přičemž pohyb kola je 26 centimetrů za sekundu.

Buckinghamský palác: Sídlo královské rodiny je otevřeno veřejnosti každý rok od července do října. Je jedním z posledních fungujících sídel svého druhu na světě. Krásné zlaté schodiště, sbírka umění a trůnní sál zaslouženě přitahují pozornost všech návštěvníků.

Westminsterské opatství: Jeden z největších kostelů na světě pamatuje příběhy staré tisíce let. Zažil korunovaci Viléma Dobyvatele i královny Alžběty II. Tato gotická stavba s nádhernými mozaikami uvnitř je místem odpočinku velikánů, jako jsou Isaac Newton nebo Charles Dickens, a 17 britských monarchů.

Tower Bridge: Impozantní viktoriánská stavba, která není jen symbolem města křižujícím řeku Temži, ale také skvělou zastávkou s unikátním výhledem. Můžeš se totiž projít po skleněném chodníku visícím téměř 43 metrů nad vodou. Najdeme tady i staré viktoriánské a parní motory. Z Londýna si pravděpodobně budeš chtít přinést i cestovateľskou fotomagnetu s podobyzňou právě Tower Bridgu.

Katedrála svatého Pavla: Jeden z největších kostelů na světě. Nachází se na kopci Ludgate Hill, nejvyšším bodě ve městě. Téměř po celém prostoru interiéru stavby se táhne známý šeptající ochoz (Whispering Gallery). Pokud zašeptáš proti jedné ze stěn, jsou slova slyšet až na druhé straně katedrály.

Netradiční turista

Londýn nabízí spoustu skvělých atrakcí pro děti i dospělé. Za zmínku stojí prohlídka nejslavnějších historických hospod po stopách Shakespeara nebo Dickense. Zastavíte se na nějaké to pivko, prozkoumáte skrytá zákoutí města a potkáte i nejstaršího krejčího.

Pro malé i velké je tu možnost absolvovat Shrekovo dobrodružství, což ve zkratce znamená prohlídka natáčecích studií.

Mořský svět v londýnském akváriu SEA LIFE, které je jedno z největších akvárií v Evropě, umožní dětem nahlédnout do hlubin oceánu.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Všechny zajímavosti Londýna najdeš ZDE.

Božská rapsodie nejen v Londýně

Londýn, Bombaj, Zanzibar – to je trojice nezapomenutelných zážitků, které si můžeš vychutnat díky kombinaci Multicity.

Stylové ubytování za dobrou cenu

Hotel W14*** sestávající ze čtyř viktoriánských domů se nachází jen 5 minut chůze od stanice metra, odkud se do centra dostaneš za 30 minut. Moderně zařízené pokoje ti poskytnou vše, co na výletě potřebuješ.

Užitečné aplikace

Best Coffee – cafes guide: Pokud zbožňuješ kávu a chceš si ji vychutnat i během svého výletu v Londýně, budeš potřebovat tuto aplikaci. Zapomeň na velké známé řetězce a zavítej do některé z nezávislých kaváren s vlastním kouzlem.

Timeout: Tato apka slouží jako skvělý přehled o tom, co se právě ve městě děje. Najdeš zde restaurace i eventy spolu s informacemi o cenách a místech konání.

Citymapper: Zapomeň na Google maps a v Londýně raději vytáhni tuto apku. Naplánuje ti trasu veřejnou dopravou kamkoli.

Aplikace pelikána: Kup si letenku přímo přes telefon. Chceš si přečíst o městě, kam cestuješ? V aplikaci Pelikána najdeš i stovky článků o zemích z celého světa.

Nenech se zaskočit mokrým anglickým počasím a přibal si s sebou univerzální pláštěnku!

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    Prosím, ohodnoťte náš článek.
Klikněte pro komentář
Nahoru