Connect with us
exotika

Cestopisy

Za teplem v lednu. 12 zimních destinací pro milovníky léta

Za teplem v lednu. 12 zimních destinací pro milovníky léta

Milujete teplo? Milujete léto? Milujete slunce? Milujete ty, kteří milují to stejné? Pokud jste alespoň na jednu z předchozích otázek odpověděli kladně, doporučujeme začít plánovat útěk do jedné z následujících destinací a zanechat chlad, déšť, šero a zimu za sebou alespoň na pár dní. Seznam vznikl na základě doporučení cestovatelského portálu Condé Nast Traveler. A i když se na některá místa aktuálně nedostaneme, můžeme se inspirovat a začít spřádat plány, které uskutečníme hned, jakmile to bude možné.

Reklama

Paros, Řecko

Průměrná teplota od prosince do března: 10 – 14 °C (s častým větrem)

Řecké Kyklady jsou srdcovou záležitostí mnoha cestovatelů, dokonce i takových, kteří procestovali celý svět, byli všude a viděli všechno. Paros je součástí tohoto souostroví, a i když není až tak populární jako Santorini nebo Mykonos, na jeho kráse to neubírá. Úzké uličky, tradiční domy s velkými okny, kostely s úchvatnými věžemi, pobřeží s několika fantastickými plážemi a jejich celková směs vytvářejí zasněnou atmosféru, která vás zároveň nabije energií.

Bahamy

Průměrná teplota od prosince do března: 16,5 – 25 °C

Bahamy v zimě jsou vždy dobrým nápadem, ale tento rok ještě lepším. Jelikož hurikán Dorian v tomto karibském státu zanechal své stopy, pro místní je momentálně každá turistická návštěva příslibem světlejší budoucnosti. Pokud se rozhodnete navštívit tuto pohádkovou oblast Země, určitě vás budou čekat s otevřenou náručí. Kromě vroucího přivítání se připravte na píšečné pláže s tyrkysovým mořem v takovém provedení, které by klidně mohlo sloužit pro scénu z romantického hollywoodského filmu s kýčovitým happy endem, jaký (tajně) všichni občas potřebujeme. A ještě i na taková prasátka, koukněte:

Namibie

Průměrná teplota od prosince do března: 15 – 20 °C

Portál Condé Nast Traveler tuto zemi doporučuje sběratelům záviděníhodných fotek, my bychom k nim ale přidali i sběratele vizuálních zážitků ze zázračných míst. Území pouště Namib je považováno za nejstarší poušť na světě, má i takové části, v nichž ještě nikdy nepršelo. V oblasti Soussvlei se nacházejí ty největší písečné duny světa, které sahají až do výšky 300 metrů. Namibijské pobřeží s délkou jeden a půl tisíce kilometrů skrývá strašidelné Pobřeží kostry, které hlídají vraky ztroskotaných lodí. Namibie ale není jen o dramatických místech, je zde například i safari a jedinečná místa na pozorování západů slunce.

Akční letenky do tepla na rok 2021

Belize

Průměrná teplota od prosince do března: 21 – 29 °C

Belize je středoamerická země s tropickými plážemi, korálovými útesy, jeskynními útvary, exotickou divočinou a ničím nezaměnitelnou, lehkou karibskou atmosférou. Podél jejího pobřeží se nachází druhý největší korálový útes na světě a kolem místních džunglí jsou roztroušeny ruiny starodávných kostelů. Jen málo míst na světě se může pochlubit tak bohatým ekosystémem, jaký má Belize.

Seychely

Průměrná teplota od prosince do března: 24 – 30 °C

Je vůbec potřeba představovat tento populární kousek světa? Vysněná destinace těch, kteří zde ještě nebyli, na druhé straně scéna splněných přání cestovatelů, kteří již Seychely někdy navštívili. Nacházejí se 1500 kilometrů od východního pobřeží Afriky. 3 hlavní ostrovy – Mahé, Praslin a La Digue – leží na žulových útesech, ostatní na korálových. Jedinečná flóra a fauna místa je ukryta v nekolika národních parcích. Jsou domovem obřích želv a barevných ptáků nebo třeba největšího kokosu na světě (Coco de Mer).

Fidži

Průměrná teplota od prosince do března: 22 – 30 °C

Potápění u dokonalých útesů, více než 2000 druhů orchidejí v Zahradě spícího obra, krása ve vodě, krása na souši – (i) toto je Fidži. Toto souostroví vzniklo v důsledku vulkanické činnosti a je tvořen 322 ostrovy, z nichž pouze 110 má stále obyvatelstvo. I tento fakt podtrhuje pocit, že jste se ocitli na scenérii pirátského románu odehrávajícího se na bílé písečné pláži ve stínu palem a s hrdými zelenými horami v pozadí.

Oahu, Havaj

Průměrná teplota od prosince do března: 19 – 27 °C

Havaj je vzdálena několik hodin letu od západního pobřeží Ameriky, leží uprostřed Tichého oceánu. Souostroví se skládá z 8 větších a několika menších ostrovů. Oahu je domovem hlavního města Honolulu, stejně jako i slavné pláže Waikiki. Ostrov má bohatou historii, ale najdete zde i množství volnočasových a zábavných programů. Místní pláže jsou velkým lákadlem i pro surfaře z celého světa. Ve večerních hodinách vás zde může příjemně překvapit skutečně rušný městský život (zejména v Honolulu). Nebudou zklamáni ani ti, kteří chtějí vyrazit na túru, v nabídce je hned několik krásných turistických tras.

Mauricius

Průměrná teplota od prosince do března: 23 – 29 °C

Mauricius je malý ostrovní stát v Indickém oceánu ležící 900 km východně od Madagaskaru. Má co nabídnout každému. Milovníci slunce se na pohádkových plážích pokrytých sněhově bílým pískem budou cítit jako v pohádce, potřeby milovníků vody uspokojí například potápění mezi jedinečnými korálovými útesy a sportovní nadšenci se mohou vydat na golf uvnitř ostrova. Bílé písečné pláže najdete spíše v severní části ostrova, která je centrálním prázdninovým letoviskem. Na jihu se skrývají zázraky přírody a několik památek patřících k místní kultuře.

Penang, Malajsie

Průměrná teplota od prosince do března: 24 – 31 °C

Penang byl kdysi obchodním uzlem, nyní je populární turistickou destinací. Atmosféra místa vznikla ze směsi vlivů různých kultur. Georgetown, hlavní město ostrova, může být zajímavým zážitkem například pro milovníky architektury. Najdete zde budovy postavené v koloniálním stylu, ale i zástupce čínské kultury, a to vše je okořeněno fotogenickými a krásně barevnými obchůdky. O street foodu Penangu nenapíšeme nic, protože toto téma by si zasloužilo jeden samostatný článek.

Whitsunday Islands, Austrálie

Průměrná teplota od prosince do března: 24 – 30,5 °C

Whitsunday je souostroví sestávající ze 74 ostrovů. Nachází se u pobřeží Queenslandu, v srdci Velkého bariérového útesu (Great Barrier Reef), který je oblíbenou destinací potápěčů. Na ostrovech Whitsunday se rovněž nachází i právem milovaná pláž Whitehaven Beach. Je pokryta pískem, který se kvůli oxidu křemičitému neohřeje ani během léta. Této složce vděčí i za svoji jasnou bílou barvu. Není zanedbatelná ani její velikost, táhne se napříč čtyřmi dlouhými a nádhernými kilometry.

Puerto Vallarta, Mexiko

Průměrná teplota od prosince do března: 17 – 27 °C

Puerto Vallarta je příjemné místo s bohatou historií, slavnou kulinářskou kulturou, krásnými plážemi a vzrušujícím nočním životem stvořené pro aktivní odpočinek. Je jako takový elegantní resort, mimochodem nepřekonatelný i z hlediska wellness služeb. Takže mezi pozorováním velryb a návštěvou řemeslných trhů určitě zajděte i na procedury spojující evropské a východní léčebné procesy.

San Diego, Kalifornie

Průměrná teplota od prosince do března: 11 – 19 °C

Kalifornie je jedním z nejslavnějších koutů světa, San Diego zase jednou z nejoblíbenějších destinací Kalifornie. Tomu se ale ani nedá divit. Má pohádkové pláže, ideální počasí po celý rok a programy vhodné pro všechny generace (ano, i pro děti). Může se pochlubit atmosférou klidného městečka, i přesto, že jde o větší pobřežní sídlo. Nejoblíbenější atrakcí ve městě je slavná zoo, která se nachází v parku Balboa s kvetoucími zahradami a španělským architektonickým stylem.

Tento článek si můžete přečíst i uložit na později v NOVÉ APLIKACI PELIPECKY, kde se automaticky aktualizuje. Budete tak mít čerstvé, žhavé novinky z první ruky (funguje i v offline režimu).

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Sleva 250 Kč na letenky - stáhni si naši novou aplikaci, objednej letenky na Pelikan.cz za minimálně 500 Kč, zadej slevový kód PECKYAPPKA a ušetři 250 Kč z objednávky.
  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
Klikněte pro komentář

Doporučujeme

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru