Connect with us
Tenerife

Evropa

PECKA DNE: Tenerife z Prahy za 3 990 Kč! Zbývají poslední místa

PECKA DNE: Tenerife z Prahy za 3 990 Kč! Zbývají poslední místa

Prázdniny jsou už v polovině a ty se pomalu děsíš příchodu chladnějších teplot? Udělej si plán! Tenerife je díky svému mírnému klimatu ostrovem věčného jara, kam se můžeš vydat i během zimních měsíců a užít si teploty pohybující se kolem příjemných 20 °C. Chyť si co nejrychleji letenku z Prahy za skvělých 3 990 Kč a užij si atmosféru tohoto okouzlujícího ostrova už tuto zimu. Zbývají POSLEDNÍ TERMÍNY!

Reklama

Akční letenka

 • Odkud? Z Prahy
 • S kým? Letecká společnost Smartwings
 • Kdy? Prosinec – leden 2022
 • Příklad? Termín 14. – 21. ledna 2022 (VYBRAT TERMÍN)
 • Co je v ceně? Let tam i zpět, všechny poplatky, 8kg příruční zavazadlo
Letenka na Tenerife

Tenerife – tipy na výlety

 • Národní park Pico de Teide nabízí možnost vystoupit na nejvyšší vrchol Tenerife a současně i celého Španělska. A když se ti tento výlet bude líbit, zamiř i na vrchol vedlejší sopky Pico Viejo a prohlédni si rozmanitou přírodu ostrova pěkně z výšky.
 • Vesnice Masca je malebným místem, které najdeš zasazené mezi horami.
 • Pozorování velryb a delfínů? Ano! Vydej se lodí do Los Gigantes, třeba budeš mít štěstí a uvidíš tato nádherná stvoření na vlastní oči.
 • Jestli jsi sportovní nadšenec, určitě zkus třeba surfing, windsurfing, downhill nebo turistiku.
 • Kdyby ti bylo Tenerife málo, namiř si to na vedlejší ostrov La Gomera. Vidět zdejší nedotknutou přírodu je jedinečným zážitkem.
Tenerife

Podmínky vstupu a návratu do ČR

Španělsko od všech cestujících přijíždějících z České republiky požaduje vyplnění speciálního sanitárního formuláře, na jehož základě jim bude vygenerován QR kód. Osoby, které do Španělska přijíždějí z rizikových oblastí (od 26. 7. 2021 sem patří Praha) musí společně s QR kódem předložit ještě potvrzení o dokončeném očkování, potvrzení o negativním PCR/antigenním testu nebo potvrzení o překonání COVID-19 v posledních 180 dnech.

 • Cestujícím, kteří nejsou obyvateli Prahy a z Prahy pouze odlétají, stačí vyplnit sanitární formulář a předložit tak pouze vygenerovaný QR kód.
 • Více informací ke vstupu do Španělska v samostatném článku nebo na mzv.cz.

Pravidla návratu ze zahraničí zpět do ČR stanovuje cestovatelský semafor. V případě návratu domů je tak nutné se řídit podmínkami, které odpovídají destinaci, v níž jsi v posledních 14 dnech strávil/a více než 12 hodin.

Tenerife

Pelikán proplatí stornopoplatek, když budeš mít pozitivní test, léčebné náklady i cestu zpět

Novinka od Pelikána! Kup si k letence nebo pobytu pojištění a automaticky dostaneš BONUS v podobě proplacení stornopoplatku, pokud nebudeš moci odletět kvůli pozitivnímu testu na COVID-19! Tento bonus získají automaticky všichni cestující, kteří si zakoupili pojištění STORNO nebo ISTOTA od 1. 1. 2021 (včetně).

Pojištění STORNO nově (od 1. června 2021) pokrývá v případě pozitivního RT-PCR testu na COVID před cestou 80 % stornopoplatků. Rovněž jsou v tomto pojištění zahrnuty náklady na změnu zpáteční cesty v případě onemocnění v destinaci. Pojištění ISTOTA pak zahrnuje obě zmíněné situace a přidává i léčebné náklady na COVID a náklady na karanténu v destinaci. Pojištění je platné pro všechny země světa a to bez ohledu na barvu v cestovatelském semaforu resp. jejich epidemiologickou situaci.

Proplatíme stornopoplatky při pozitivním COVID testu, léčebné náklady i cestu zpět. Stačí mít zakoupené pojištění ISTOTA, STORNO

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
  Prosím, ohodnoťte náš článek.
Klikněte pro komentář

Tereza je rodačkou z Vysočiny, která miluje kopce, lesy a rozkvetlé louky. Možná i proto byla vždy přesvědčena, že nejlepší cestování je pěšky v pohorkách. Poté, co se ale seznámila se surfováním v Portugalsku, jí k srdci přirost i oceán. Vždy si ráda zacvičí jógu, posedí u táboráku nebo se stará o své pokojovky.

Nahoru