Connect with us
Dubaj

Tipy

Za každou minutu v Dubaji „vyděláš“ jednu míli od Emirates. Tomu říkáme další důvod jet na letošní EXPO 2020

Za každou minutu v Dubaji „vyděláš“ jednu míli od Emirates. Tomu říkáme další důvod jet na letošní EXPO 2020

Letos nás v Dubaji čekají velkolepé události. Kromě toho, že se v této oblíbené metropoli uskuteční událost roku EXPO 2020 Spojené arabské emiráty oslaví 50. výročí vzniku. Letecká společnost Emirates si pro tuto speciální příležitost připravila zajímavé lákadlo návštěvníci Dubaje získají za každou minutu strávenou v tomto městě jednu Skywards míli, informuje portál Onemileatatime. Tyto míle lze použít na postup do vyšší třídy, lepší služby na palubě a mnoho dalšího. Pojďme si o tom říci něco víc.

Reklama

Jak mohu získat letecké míle během návštěvy Dubaje?

V první řadě je třeba říci, že Emirates tuto akci ohraničily výhradně na trvání akce EXPO 2020. To znamená, že míle lze nasbírat během šesti měsíců od 1. října 2021 do 31. března 2022. Letenku je nutné si koupit přímo přes stránku aerolinek Emirates a v Dubaji musíš zůstat nejméně 24 hodin. Do mil se pak započítají všechny minuty, které v Dubaji strávíš, a je jedno, jestli budeš na hotelovém pokoji, u moře nebo si zrovna budeš dělat selfie z Burj Khalifa. Letecká společnost ti je připíše podle časových údajů na letence.

Dubaj

Za jeden den v Dubaji si tak „vyděláš“ 1 440 mil, za týden to už bude 10 080 mil, a pokud bys v Dubaji strávil/a 6 měsíců, připíší ti na konto Skywards krásných 262 800 mil. To už je pěkná porce těchto leteckých peněz, co říkáš? JENŽE, má to jeden háček – každý člen Skywards může s touto akcí získat maximálně 5 000 bonusových mil. To se ti podaří už po 83 hodinách, resp. 3,5 dnech strávených v Dubaji. Stále však jde o velmi příjemnou akci, která návštěvníky jistě potěší. Tyto body se totiž později dají parádně využít.

Airbus A380 Emirates s prémiovou ekonomickou třídou směřuje do Londýna

Co je program Emirates Skywards?

Funguje to jako věrnostní program. Na stránce letecké společnosti Emirates je třeba se zaregistrovat do programu Emirates Skywards. Na svém kontě pak můžeš sbírat míle Skywards, které se dají uplatnit jako „bonusové měny“. Získáš je zakoupením letů společnosti Emirates a flydubai, ale i v tom případě, pokud si klientem jejich celosvětových partnerských společností včetně leteckých společností, bank, autopůjčoven, hotelů, obchodů a společností působících v oblasti životního stylu.

Sbírají se rovněž statusové míle, na základě nichž pak získáváš různé úrovně členství (modré, stříbrné, zlaté a platinové). Ty můžeš získat výhradně za lety Emirates a flydubai, od jejich partnerů ne.

Jak mohu sbírat míle?

Skyward míle (čili ty běžné, ne statusové) můžeš při koupi letenky získat na základě 4 faktorů: trasa, tarif, cestovní třída a tvůj status, tzv. Tier. Jak jsme zmínili výše, jejich počet můžeš zvýšit i produkty a lety zakoupenými od partnerských leteckých společností, nejen Emirates a flydubai (například Air Mauritius, easyJet, Korean Air, Qantas, TAP Portugal atd.). Rovněž, pokud máš založený nějaký „partnerský mílový program“, dané body můžeš přeměnit na míle Skywards.

Emirates

Jak své míle mohu zaměnit za letenku/produkty letecké společnosti?

Za letenku společnosti Emirates je můžeš zaměnit dvěma způsoby. Buď využiješ metodu Cash + Miles, když si vybereš, kolik mil chceš zrovna uplatnit (minimálně 2000 mil) a zbytek doplatíš, nebo tu druhou s názvem Classic Reward, kdy míle utratíš na celou částku (minimálně 15 000 mil).

Čím máš vyšší status členství (to jsou ty statusové míle), tím máš vyšší povolený limit na zavazadla. Stříbrní získávají 12 kg, zlatí 16 kg a platinoví 20 kg navíc. Můžeš získat i slevu nebo volný vstup do salonků na letišti v Dubaji. Míle umožňují i ​​přesun do vyšší třídy s minimálním počtem 9 000.

V případě koupě produktu společnosti flydubai nejsou žádné limity na minimální počet mil, můžeš je uplatnit kdykoliv, například i za předem objednané jídlo.

Jak ještě mohu své míle utratit?

Například koupí poukázek, darováním mil, záměnou za vstupenku na nějakou zajímavou sportovní nebo kulturní akci. Emirates je v partnerském vztahu i s různými ubytovacími portály a luxusními hotely, u kterých můžeš sbírat body do svého programu Emirates Skywards, ale i získat slevy při pobytu.

Emirates

Zdroj fotek: oficiální webová stránka Emirates

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    5/5 - (1 vote)
Klikněte pro komentář
Nahoru