Connect with us
Švédsko - Stockholm

Evropa

Stockholm z Vídně od 1 172 Kč. Objev v březnu jedno z nejkrásnějších měst

Stockholm z Vídně od 1 172 Kč. Objev v březnu jedno z nejkrásnějších měst

Švédský Stockholm nabízí mnohé – památky, design, krásné okolí. Zkrátka vše, co člověk od hlavního města čeká. Jedna z perel kouzelné Skandinávie určitě stojí za návštěvu, už jen pro její snadnou dostupnost. Výhodné letenky momentálně pořídíš s odletem z Vídně.

Reklama

Akční letenky do Stockholmu

 • Odkud? Přímý let z Vídně
 • S kým? Letecká společnost Ryanair
 • Kdy? Výhodné termíny zejména na březen
 • Příklad? Termín 15. – 20. březen 2024 (VYBRAT TERMÍN)
 • Co je v ceně? Let tam i zpět, všechny poplatky, příruční zavazadlo (40 x 20 x 25 cm)

Co dělat, vidět a zažít ve Stockholmu?

Je toho spousta. V útrobách této nádherné severské metropole leží například nejdelší umělecká galerie na světě – řeč je o stockholmském metru. Každá stanice je jiná, nevšední, originální a nabízí odlišný zážitek. A jak už to v galeriích bývá zvykem, nechybí sochy, malby a další útvary umění 21. století. Ruku k dílu přiložilo až 150 umělců. Možná i proto nenajdeš stejnou zastávku a každá v tobě zanechá jiný dojem. Stockholmské metro zkrátka působí jako místo vytržené z reality. Zajímají tě další tipy? Inspiruj se našimi cestopisy:

Cestovní doklady do Švédska

Do Švédska můžeš cestovat na občanský průkaz nebo na cestovní pas, pokud tedy cestuješ na dobu kratší než 3 měsíce.

Kdy cestovat do Stockholmu?

Hlavní sezóna je ve Stockholmu od poloviny července až do konce srpna. Počasí je teplé a většina památek je otevřena. Doznívá pak v září a říjnu, kdy je ve Stockholmu tzv. vedlejší sezóna. To už si musíš zjistit, která turstická centra a atrakce mají otevřeno, ale zato dostaneš o něco levnější ceny v hotelu. Jestli chceš mít město prázdnější, vydej se tam mimo sezóny, mezi listopadem a květnem.

K oblíbeným aktivitám Stockholmu patří outdoorová dobrodržství, během zimy třeba i vánoční trhy či pozorování polární záře.

Levné ubytování ve Stockholmu

Nejrůznější možnosti ubytování najdeš v této šikovné mapce. Zkontroluj si ceny a rezervuj hotel přes Pelikána:

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
  5/5 - (4 votes)
Klikněte pro komentář
Nahoru