Connect with us
Srí Lanka - LOT

Asie

Srí Lanka čeká! Leť s aerolinkami LOT už od 13 790 Kč

Srí Lanka čeká! Leť s aerolinkami LOT už od 13 790 Kč

S postupným obnovováním letů a opětovným otevíráním zemí, které byly v minulém roce turistům nedostupné, zaplesá srdce snad každého nadšeného cestovatele. Obzvlášť velkou radost nám ale udělalo otevření Srí Lanky. Oblíbená země provoněná čajem s nekonečnými plážemi, krásnou přírodou, vstřícnými obyvateli a skvělými vlnami na surfování přivítala první návštěvníky již koncem ledna a ohlásila, že dokončila očkování více než půl milionu obyvatel. Parádní letenky na sebe pak nenechaly dlouho čekat. Polské aerolinky LOT už nějakou dobu obnovují své mezinárodní lety a Srí Lanka tam samozřejmě nesměla chybět. Chyť si letenku z Vídně nebo Prahy už od 13 790 Kč a začni plánovat svoje srílanské dobrodružství!

Reklama

Akční letenky do Kolomba s aerolinkami LOT

Vybrat si můžeš mezi letenkou z Vídně za 13 790 Kč s termíny od 31. května až do konce roku nebo letenkou z Prahy za 14 990 Kč s termíny rovněž od konce května do července. U obou letů tě čeká jeden přestup ve Varšavě a pak zhruba 9hodinový let na Srí Lanku.

 • Odkud? Z Vídně nebo Prahy
 • S kým? Letecká společnost LOT
 • Kdy? Červen – prosinec 2021
 • Termín? Příklad 4. – 20. října 2021 (LETENKA Z VÍDNĚ)
 • Co je v ceně? Let tam i zpět, všechny poplatky, příruční zavazadlo

Co zažít na Srí Lance?

Cestovatel Karel už projel svět křížem krážem a ostrov Cejlon považuje za jedno z nejkrásnějších míst, která kdy navštívil. Přečti si jeho cestopis. Karel ti poradí praktické tipy i místa, která bys při poznávání tohoto exotického ráje neměl/a vynechat.

Srí Lanka

Vstup na Srí Lanku

Jak již bylo uvedeno, Srí Lanka přesně od 21. ledna opět vítá návštěvníky. Ke vstupu je vyžadován negativní PCR test, ne starší 96 hodin, další testy absolvuješ po příletu (počet testů se odvíjí od doby strávené v zemi). Ještě před odletem je třeba vyřídit víza, cestovní pojištění a rezervovat ubytování v jednom z hotelů s patřičným bezpečnostním označením.

Návrat zpět do České republiky

Podmínky návratu zpět do ČR se momentálně řídí cestovatelským semaforem.

Vzhledem k tomu, že Srí Lanka je v současné chvíli zařazena mezi tmavě červené země, před vstupem do ČR je tak třeba předložit písemné potvrzení o negativním výsledku PCR testu (pozor, antigenní test není možný), ne staršího než 72 hodin od odběru, a vyplnit příjezdový formulář

Následně je v ČR nutné absolvovat 5denní karanténu, která musí být ukončena nejdříve 5. den dalším PCR testem. Do předložení negativního výsledku je vyžadována samoizolace. Součástí všech podmínek je nošení respirátoru FFP2 všude mimo domov, a to po dobu 10 dní od příjezdu.

Srí Lanka

Bezpěčně s LOT

Polské aerolinky LOT nejsou ve svém oboru žádnými nováčky. Funují už více než 90 let, a i když se jich situace týkající se koronaviru dotkla podobně jako ostaních leteckých společností, jejich pravidelné linky se opět obnovují.

Společnost s jedním z nejmodernějších leteckých parků vůbec dbá zejména v současné době na zajištění bezpečnosti cestujících i posádky. Na letištích i na palubě letadla jsou dodržována přísná pravidla odvíjející se od stanovených #FlySafeFlyLOT procesů.

LOT

#FlySafeFlyLOT pravidla na letišti:

 • Všichni zaměstnanci letiště jsou vybaveni bezpečnostními prostředky.
 • Na letišti je vyžadováno dodržování sociálního odstupu. Minimální vzdálenosti jsou zde vyznačeny.
 • V rámci celého letiště je k dispozici dezinfekce na ruce.
 • Cestujícím je měřena teplota.
 • Pasažéři nastupují do letadla a vystupují z něj podle přiděleného čísla sedadla.

#FlySafeFlyLOT pravidla na palubě:

 • Členové posádky jsou vybaveni maskou, rukavicemi či dezinfekcí. Současně jsou proškoleni o aktuálních bezpečnostních prosecech.
 • Kontakt mezi posádnou a cestujícími je omezen na minimum.
 • Občerstvení a nápoje jsou podávány v samostatných balíčcích.
 • Během letu jsou cestujícím k dispozici antibakteriální ubrousky a gely.
 • Všechna letadla jsou vybavena HEPA filtry a jsou pravidelně dezinfikována.
 • Noviny a časopisy jsou nahrazeny digitálním elektronickým tiskem, cestujícím je k dispozici více než 1000 různých titulů.
 • V letadle není možné platit v hotovosti, akceptovány jsou pouze platební karty.

Obecná doporučení letecké společnosti LOT:

 • Je doporučen online chceck-in. Ten je dostupný 24 hodin před odletem a od cestujících bude vyžadováno i vyplnění zdravotního formuláře.
 • Vzhledem k prodloužení doby odbavení, které je způsobeno zavedením nových bezpečnostních postupů, je třeba, aby se cestující dostavili na letiště s časovým předstihem.
 • Každý cestující může mít jedno příruční zavazadlo do 8 kg (55 x 40 x 23 cm).
 • Každý cestující musí mít roušku a to jak na letišti, tak na palubě. Výjimku mají děti do 5 let.
 • Je vyžadován sociální odstup.

Letenky bez problémů – Pelikán proplatí stornopoplatky

Novinka od Pelikána! Kup si k letence nebo pobytu pojištění a automaticky dostaneš BONUS v podobě proplacení stornopoplatku, pokud nebudeš moci odletět kvůli pozitivnímu testu na COVID-19! Tento bonus získají automaticky všichni cestující, kteří si zakoupili pojištění STORNO nebo ISTOTA od 1. 1. 2021 (včetně).

Pelikán proplatí storno poplatky, stačí si zakoupit pojištění!

Zdroj: lot.com

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

 • Sleva 250 Kč na letenky - stáhni si naši novou aplikaci, objednej letenky na Pelikan.cz za minimálně 500 Kč, zadej slevový kód PECKYAPPKA a ušetři 250 Kč z objednávky.
 • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
 • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
3.2/5 - (4 votes)
Klikněte pro komentář

Tereza je rodačkou z Vysočiny, která miluje kopce, lesy a rozkvetlé louky. Možná i proto byla vždy přesvědčena, že nejlepší cestování je pěšky v pohorkách. Poté, co se ale seznámila se surfováním v Portugalsku, jí k srdci přirost i oceán. Vždy si ráda zacvičí jógu, posedí u táboráku nebo se stará o své pokojovky.

Doporučujeme

Žhavé #PELIPECKY

Novinky a zprávy ze světa cestování

Pelipeckovní roadtrip po USA: 3. díl – New Orleans https://t.co/zIypwNP8fX2 dny dozadu
Jarní Menorca z Vídně od 1 016 Kč! Zažij to nejlepší z pláží i turistiky https://t.co/AgUIqTPre92 dny dozadu
Vilnius: Místo, které si chtěl Napoleon odnést na dlani do Paříže https://t.co/IlYR0Wlx3e2 dny dozadu
AKČNÍ LETENKY: Mallorca, Řím, Athény a další od 376 Kč https://t.co/vcgOxhAr2T3 dny dozadu
Thajsko od 1. 2. opět spouští program Test & Go. Do Sandboxu přibyly další destinace https://t.co/JOkYIAod4O #koronavirus3 dny dozadu
Kam na sólo cestu v roce 2022? 13 tipů na TOP zážitky, když potřebuješ vyvětrat hlavu https://t.co/uZCSyGd1xm3 dny dozadu
Objev Mallorcu s akčními letenkami z Vídně nebo Prahy od 532 Kč https://t.co/DXYXHePgyI3 dny dozadu
Bangkok: 7 tipů, co navštívit v thajské metropoli https://t.co/ob32loLqXn3 dny dozadu
Z Vídně přímo do New Yorku s Austrian Airlines od skvělých 8 490 Kč https://t.co/uEqmtGomoQ3 dny dozadu
PECKA DNE: Ubytování v lázeňském městě Karlovy Vary se snídaní od 1 790 Kč https://t.co/ZQIVD9xO953 dny dozadu
1 2 3 5

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru