Connect with us
Výhled na Bratislavský hrad a Karlův most

Koronavirus

Čechům cestujícím na Slovensko stačí nově i antigenový test

Čechům cestujícím na Slovensko stačí nově i antigenový test

Při vstupu na Slovensko se ještě nedávno museli cestující z Česka prokázat negativním výsledkem PCR testu, případně nastoupit karanténu a absolvovat testování. Aktuálně je při příjezdu z České republiky na Slovensko uznáván i antigenový test.

Reklama

Tento článek si můžete přečíst i uložit na později v NOVÉ APLIKACI PELIPECKY, kde se automaticky aktualizuje. Budete tak mít čerstvé novinky z první ruky (funguje i v offline režimu).


Velvyslanectví České republiky v Bratislavě oznámilo, že cestující přijíždějící na Slovensko z České republiky se nově musí prokázat negativními výsledky antigenového nebo RT-PCR testu na onemocnění COVID-19, který nebude starší než 72 hodin, nebo se registrovat prostřednictvím formuláře e-hranice, nastoupit 5denní domácí izolaci a nejdříve na 5. den absolvovat testování.

Uznávány budou testy (PCR i antigenové) pořízené na území České republiky nebo Rakouska.

V případě přeshraničních pracovníků, studentů, umělců aj. je vyžadován maximálně 14 dní starý negativní antigenový nebo PCR test.

Na tranzit či řidiče mezinárodní dopravy se i nadále vztahuje úplná výjimka z povinnosti negativního testu.

Uznávání antigenových testů mezi Českou republikou, Slovenskem a Rakouskem

Co se týče dohody o vzájemném uznávání nejen RT-PCR testů, ale i antigenových testů na COVID-19, Rakousko a Slovensko již takovou vzájemnou dohodu mají, v případě ČR se ještě čeká na reciprocitu z naší strany. V praxi by to tedy mohlo znamenat, že občané ČR budou moci už nejen s RT-PCR testem, ale i s antigenovým testem ne staršími než 72 hodin, provedeným v našich laboratořích cestovat do Rakouska i na Slovensko. A stejně by to platilo i při cestě na území ČR, v případě RT-PCR či antigenového testu provedeného na území Rakouska nebo Slovenska ne staršího než 72 hodin.

Mohlo by vás zajímat:

Tento článek si můžete přečíst i uložit na později v NOVÉ APLIKACI PELIPECKY, kde se automaticky aktualizuje. Budete tak mít čerstvé, žhavé novinky z první ruky (funguje i v offline režimu).

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Sleva 250 Kč na letenky - stáhni si naši novou aplikaci, objednej letenky na Pelikan.cz za minimálně 500 Kč, zadej slevový kód PECKYAPPKA a ušetři 250 Kč z objednávky.
  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
5/5 - (4 votes)
Klikněte pro komentář

Dominika stihla od dětství s rodinou procestovat Českou republiku křížem krážem. Na cestách přitom vyhledává památky – miluje historii, umění, nové chutě a hlavně přírodu! A mimo psaní pro nás i pro sebe ještě maluje!

Doporučujeme

Žhavé #PELIPECKY

Novinky a zprávy ze světa cestování

Smartwings tě vezmou z Prahy do Dubaje bez přestupu už od 5 990 Kč https://t.co/4qy1vw1msY2 dny dozadu
USA od 6. 12. zpřísní podmínky vstupu. Bude nutný negativní test, ne starší 24 hodin https://t.co/rTjJjnnCFc #koronavirus2 dny dozadu
PECKA DNE: Charismatický Krakov. 4* hotel se snídaní od 2 990 Kč https://t.co/QzGWg73RWT2 dny dozadu
Zimní Mallorca? Objev ji s letenkami z Vídně nebo Prahy od 801 Kč https://t.co/DXYXHePgyI2 dny dozadu
Co nevynechat při návštěvě Miami a letenky od 10 290 Kč https://t.co/GFeskcFGGf2 dny dozadu
New York z Prahy se Singapore Airlines za 10 590 Kč! Termíny i na léto https://t.co/mjpEpPJcJD2 dny dozadu
Influenceři doby minulé: 10 českých i slovenských cestovatelských legend https://t.co/30ygmcUfID3 dny dozadu
PECKA DNE: Mauricius z Prahy za 12 390 Kč se spoustou termínů https://t.co/b6l5YAEk5k3 dny dozadu
TOP 10 nových věcí, které můžeš zažít v Dubaji https://t.co/hjZT4agmdG3 dny dozadu
USA od 6. 12. zpřísní podmínky vstupu. Bude nutný negativní test, ne starší 24 hodin https://t.co/rTjJjnnCFc #koronavirus3 dny dozadu
1 2 3 5

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru