Connect with us
Trapani

Evropa

Duben ve znamení Sicílie! Trapani z Bratislavy od 980 Kč

Duben ve znamení Sicílie! Trapani z Bratislavy od 980 Kč

Mezi letenkami s akčními cenami na jaro najdeš několik pokladů. Jedním z nich je i Sicílie z Bratislavy, kterou můžeš rezervovat od parádních 980 Kč.

Reklama

V Trapani tě už z dálky přivítá slaná vůně, město je totiž producentem nejkvalitnější soli v celé Itálii. Není divu, že je označováno Městem soli. Směrem na jih se až k městu Marsala táhnou saliny. Spatřit můžeš i větrné mlýny, které připomínají, že získávání soli bylo v tomto kraji významným odvětvím. Milovníky plážového povalování bude ale jistě zajímat spíše sever, kde sněhobílý písek přímo láká k roztažení deky a opalování.

 • Odkud? Přímý let z Bratislavy
 • S kým? Letecká společnost Ryanair
 • Kdy? Akční termíny na duben a začátek května
 • Příklad? Termín 20. – 27. duben 2023 (VYBRAT TERMÍN)
 • Co je v ceně? Let tam i zpět, všechny poplatky, příruční zavazadlo

Všechny akční letenky na Sicílii

Sicílie

Trapani – co nevynechat?

 • Projdi se po Via del Sale. Tato 30kilometrová Solná ulice tě provede podél salin z Trapani až do Marsaly.
 • Historické centrum Trapani je malé, ale určitě stojí za návštěvu. V dechberoucím bludišti narazíš na starověké kostely a paláce.
 • Corso Vittorio Emanuele se spoustou obchůdků je hlavní tepnou Trapani. Vydej se sem večer, kdy to tu ožívá lidmi a získává svoji jedinečnou atmosféru.
 • Trapani leží zhruba hodinu a 24 minut autem od Palerma, hlavního města regionu Sicílie.

Podmínky vstupu do Itálie a návrat do ČR

Itálie zrušila všechna vstupní covid opatření již v roce 2022. Cestujeme tam tedy stejně jednoduše jako před pandemií. Ke vstupu stačí občanský průkaz nebo cestovní pas.

Trapani

Levné ubytování v Trapani

Nejrůznější možnosti ubytování najdeš v této šikovné mapce. Zkontroluj si ceny a rezervuj hotel přes Pelikána:

Cestuj na jistotu s pojištěním

 • Pojištění KOALA: každý pasažér obdrží 5 000 Kč za každý zrušený let nebo za zpoždění více než 2 hodiny. Pojištění KOALA si můžeš zajistit jednoduše společně s rezervací letenek. Pár kliků a cestuješ bezpečně s pojištěním (pojištění nelze dokoupit dodatečně).
 • Pojištění ISTOTA: zaručuje proplacení léčebných výloh a následků po úrazu. Platí však i v jiných nečekaných a nepříliš příjemných situacích, jako například problémy se zavazadly, zpoždění dopravního prostředku, potřeba pátrání nebo záchrany nebo poškození zdraví a majetku třetích osob.
 • Pojištění STORNO: v případě událostí, jako onemocnění, úraz nebo i ztráta práce a další neočekávané situace. Za neproletěnou část tvé letenky se ti vrátí peníze.
Pojištění Pelikán

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
  5/5 - (1 vote)
Klikněte pro komentář

Tereza je rodačkou z Vysočiny, která miluje kopce, lesy a rozkvetlé louky. Možná i proto byla vždy přesvědčena, že nejlepší cestování je pěšky v pohorkách. Poté, co se ale seznámila se surfováním v Portugalsku, jí k srdci přirost i oceán. Vždy si ráda zacvičí jógu, posedí u táboráku nebo se stará o své pokojovky.

Nahoru