Connect with us

Koronavirus

Letadla Ryanair zůstanou zřejmě uzemněna až do června

Letadla Ryanair zůstanou zřejmě uzemněna až do června

Evropská nízkonákladová společnost Ryanair dnes na svém Twitteru zveřejnila stanovisko, v němž uvádí, že během dubna a května tohoto roku pravděpodobně nepoletí žádné z jejích letadel. Minimálně ne za komerčními účely. Podle slov generálního ředitele společnosti Ryanair Michaela O’Learyho čekají na stanovisko od irské vlády.

Reklama

Od úterý 24. března zůstala letadla Ryanair uzemněna, ale zároveň připravena, pokud by kterákoliv země Evropské unie požádala o pomoc. Nabízejí záchranné lety pro občany EU, kteří uvízli v cizině, přepravu pro život nezbytných léků, ochranných prostředků nebo nouzové dodávky potravin.

Zaměstnancům snížily platy o polovinu

Jedním z opatření pro záchranu společnosti Ryanair kvůli koronaviru a i díky prakticky nulovému zájmu o cestování leteckou dopravou, uzavřeným hranicím a zákazu cestování do zahraničí, je snížení platů zaměstnanců o 50 %. Předběžné opatření mluví o snížení platů v dubnu a v květnu 2020. Zda toto opatření prodlouží se rozhodne až v květnu 2020.

Související články:

Pokud vám tato informace změnila i vaše cestovatelské plány, prosíme vás, kontaktujte nás přes speciální kontaktní formulář.

Diana Burgerová

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    5/5 - (1 vote)
Klikněte pro komentář
Nahoru