Connect with us

Exotika

První repatriace Čechů z Thajska bude probíhat v neděli 29. března. Přihlásit se mohou i Slováci

První repatriace Čechů z Thajska bude probíhat v neděli 29. března. Přihlásit se mohou i Slováci

Velvyslanectví České republiky v thajském Bangkoku připravuje repatriaci českých občanů, kteří uvízli v Thajsku a kvůli uzavřeným hranicím a zrušení letů se nemůžou dostat domů. Informují o tom na své webové stránce. Právo přihlásit se na kterýkoliv organizovaný repatriační let zřízený státem EU mají i Slováci.

Reklama

První repatriační let se uskuteční v neděli 29. března 2020 v 8:00 ráno, druhý let pak proběhle v úterý 31. března 2020 ve 13:00. Pasažéry přepraví z mezinárodního letiště DON MUEANG letecká společnost Thai AirAsia X. Zájem o bezplatnou přepravu ale musí zájemci potvrdit vyplněním příslušného formuláře, v co nejkratší době. Pozor, za každou osobu, i děti, je třeba vyplnit formulář samostatně!

Kdo má u repatriačního letu přednost?

Velvyslanectví upozorňuje, že upřednostní zranitelné skupiny lidí, tedy nemocné, starší a rodiny s dětmi, kteří v Thajsku uvízli během svých dovolených nebo krátkodobých pobytech a samozřejmě české občany před jinými.

Dodává také, že od středy 26. března platí v Thajsku stav nouze, není proto vyloučeno, že budou omezena i vnitrostátní doprava. Zájemci o repatriaci by proto měli myslet na to, jak se z jiných thajských měst dostanou včas na bangkokské letiště.

Bližší informace o letu budou zaslány e-mailem jen cestujícím s potvrzenou registrací.

  • Všechny potřebné informace k repatriaci z Thajska najdete ZDE, na stránkách MZV ČR.

Mohlo by vás zajímat:

Diana Burgerová

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    3/5 - (4 votes)
Klikněte pro komentář
Nahoru