Connect with us

Koronavirus

Repatriační autobus z Berlína – možnost ještě dnes ve 20:00

Repatriační autobus z Berlína – možnost ještě dnes ve 20:00

Jelikož čeští turisté cestují i přes mezinároní letiště v Berlíně. Odtud se můžou (stejně jako z Amsterdamu, Bruselu, Londýna, Paříže, Vídně, Bernu, Curychu a St. Galen) dopravit vypravenými autobusy. Stále ale platí, že tuto možnost je doporučeno využít až po selhání jiných způsobů. POZOR ALE – nejedná se o bezplatnou dopravu, ale o repatriační spoje! Pokud o tento způsob dopravy máte zájem, zašlete co nejdříve na email konsulat_berlin@mzv.cz tyto údaje:

Reklama
 • Jméno a příjmení
 • Datum narození cestujícího
 • Místo odletu do Německa
 • Datum požadované přepravy do ČR
 • Telefonní spojení na cestujícího

Bez následné velvyslanectvím potvrzené registrace nebude přeprava do ČR realizována.

Nastoupit můžete na adrese: Wilhelmstraße 44, 10117 Berlín-Mitte, u vylevyslanectví. Pokud vám tato přeprava bude umožněna (tedy potvrzena), prosí správa, abyste se, coby cestující, dostavili již v 19:00.

Z přepravy bude též vyloučen každý, kdo nebude mít zakrytá ústa a nos! Všichni cestující musí mít roušku, respirátor nebo mír ústa zakrytá aspoň šálou nebo šátkem. MZV ČR roušky nezařizuje.

V naléhavých případech se lze obrátit na nouzovou linku: +49 170 2479956.

Více na stránkách MZV ČR o dopravě z Berlína, a o mimořádných spojích obecně.

I MZV ČR zmiňuje jako možnost nouzové zpoplatněné přepravy společnosti RegioJetUmbrella Holiday a Noblessline.

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
  5/5 - (1 vote)
Klikněte pro komentář

Dominika stihla od dětství s rodinou procestovat Českou republiku křížem krážem. Na cestách přitom vyhledává památky – miluje historii, umění, nové chutě a hlavně přírodu! A mimo psaní pro nás i pro sebe ještě maluje!

Nahoru