Connect with us
Dallas

Cestopisy

Pelipeckovní roadtrip po USA: 4. díl – Dallas

Pelipeckovní roadtrip po USA: 4. díl – Dallas

Dallas nás po více než osmi hodinách v autě přivítal asi o půl druhé ráno příjemným svěžím vzduchem. Bohužel to do rána nevydrželo. Betonová džungle se do poledne nahřála na úmorných čtyřicet stupňů, a proto jsme procházky centrem omezili jen na pár hodin. Budovy zajímavé, velké, ale takových najdete prakticky v každém větším městě desítky. Působí to tam mocně, to ne že ne. Masivní čtyřúrovňové dálnice vypadající jako že jsou poházeny jedna přes druhou. A řidiči se s vámi na silnici moc nemazlí. Takový je Dallas. Ale Dallas je taky o krásné botanické zahradě, úžasném sochařském umění, ale především může být i o Southforku.

Reklama
Mrakodrapy v Dallasu.
Sochy býků v centru Dallasu.
Socha oka v centru Dallasu.

Southfork Ranch vám přece v osmdesátých a devadesátých letech běhal na televizní obrazovce společně s J.R.em, Bobym a ostatními členy rodiny Ewingů! Po necelé hodince cesty autem na sever od centra se tam můžete vydat na komentovanou prohlídku jak interiérů, tak exteriérů. Stojí to 15 dolarů a trvá zhruba hodinu. Pokud máte spíš chuť na trochu přírody, po cestě do Amarilla jsme narazili na vodopády Wichita Falls. Určitě stojí za krátkou pauzu.

Southfork Ranch v Texasu.

Z Amarilla jsme toho moc neměli. A v podstatě úmyslně. Dorazili jsme pozdě v noci, dali si sedmihodinový relax v motelu a po nedobré snídani jsme vyrazili na cestu přes Albuquerque do Farminghtonu. Mimochodem, motel ve kterém jsme spali, byl úplně jako z amerických filmů. Malinké pokoje s obrovskými manželskými postelemi postavené do čtverce kolem starého bazénu. Jen teda, jak už jsme zmínili, snídaně opravdu nestála za nic. Takže pokud nechcete aby vaše první jídlo dne byly ne moc chutné wafle nebo pofidérní žampionový krém s toustem, Executive Inn vynechte. Pokud vám jde jen o rozpočet a pohodlnou postel, tak neváhejte. Tady jsme totiž konečně narazili na matrace, ve kterých jsme nebyli zaboření jako ve vatě, a zaplatili jsme jen 17 dolarů na hlavu.

Hory v Novém Mexiku.

Následná cesta do Farminghtonu v Novém Mexiku trvala přes sedm hodin. Zahrnuto je v tom i pár fotografických zastávek, které byly díky nádherným panoramatům nutností. Zelené planiny s košatými keři prudce střídaly vysoké rudé skály s vršky. Ty vypadaly jako by je někdo useknul podle pravítka. Byli jsme uchváceni a to nás to nejlepší teprve čekalo. Navíc jsme hned po přejezdu hranic Texasu a Nového Mexika natrefili na turistické centrum, kde nám zadarmo dali všemožné mapy a letáky s informacemi, co všechno můžeme v tomto státě vidět. A že toho není málo!

Značka Route 66 v Novém Mexiku.
Hory v Novém Mexiku.

* Uvedené ceny odpovídají roku 2017, takže počítejte s jejich případnou změnou.

Akční letenky do USA

Předchozí díly a další pokračování:

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
5/5 - (1 vote)
Klikněte pro komentář

Cestování je láska, to Lenka ví už dlouho. Hlavu jí zamotalo Slovinsko, Japonsko, Austrálie, Jihovýchodní Asie, ale i Spojené státy americké, které procestovala křížem krážem. Při první příležitosti v práci žadoní o další dovolenou, protože s oblibou tvrdí, že cestování lidem otevírá oči. A není nic krásnějšího než objevovat, že existuje i svět mimo naši komfortní zónu.

Nahoru