Connect with us
Indigo Dubai Downtown****

Dovolené

Hotel Indigo**** v Dubaji – jedinečný artsy hotel, který povýší ubytování na zážitek

Hotel Indigo**** v Dubaji – jedinečný artsy hotel, který povýší ubytování na zážitek

Vystupujeme z taxíku v dubajské části Business Bay přímo před čtyřhvězdičkovým Hotelem Indigo. O hotel je od jeho otevření obrovský zájem a není se čemu divit, jde o samostatný zážitek z celého pobytu v Dubaji. Nejoblíbenější emirát je znám vůněmi. Všude, kam se pohnete, cítíte výrazné vůně kadidla nebo minimálně poctivé arabské kávy, koření a květin. Při vstupu do Hotelu Indigo vás ovane výrazná, ovšem velmi příjemná a neočekávaná vůně, která se od těžkých vůní typických pro arabský svět liší. Zážitek tak začíná hned po překročení prahu hotelu a pokračuje až do konce pobytu.

Reklama

Hotel Indigo Dubai je prvním boutique hotelem ve Spojených arabských emirátech. Je otevřen jen jeden rok, přesto už nyní patří mezi nejoblíbenější hotely v Dubaji a drží se na vysokých příčkách hodnocení Booking či Tripadvisor. Zamilujete si ho dokonce i tehdy, pokud rádi cestujete se svými domácími mazlíčky – jde o jeden z mála pet friendly hotelů v Dubaji.

Indigo Dubai Downtown****

Jedná se o jedinečný, stylový, moderní a designový hotel, ve kterém má každý malý detail svoji symboliku. Má to svůj důvod, hotel má vlastní art manažerku – Astrid Lesuisse, která má na starosti více než 200 uměleckých kousků po celém hotelu pocházejících od lokálních umělců – kromě klasických sošek či obrazů jde rovněž o malby na stěnách, tapiserie, interiérový design či street graffiti art. Nově k nim přibyl také digitální obraz, který se nachází na recepci.

Indigo Dubai Downtown****
Zdroj: Hotelier Middle East

To, že hotel je skutečným zážitkem od prvních minut návštěvy, jsme se během listopadu přesvědčili i my. Hotel Indigo se od ostatních hotelů v Dubaji už na první pocit odlišuje dvěma věcmi – zmiňovanou vůní a rovněž klimatem. Pokud jste byli v Dubaji, tak si určitě vzpomínáte na silnou klimatizaci, která vás nutila oblékat si dlouhý rukáv při vstupu do téměř každého interiéru. To se vám v tomto hotelu nestane, podmínky jsou nearktické.

Symboliku a jedinečná umělecká díla najdete již v hotelovém lobby. Pokud máte během vašeho pobytu dostatek času, určitě s art manažerkou Astrid absolvujte tour po jedinečných uměleckých kouscích hotelu.

Indigo Dubai Downtown****
Indigo Dubai Downtown****

Umělecká díla či knihy, šperky a další krásné kousky je možné si pořídit přímo v hotelovém obchodě – nabídka se mění každý měsíc a výtěžek z jejího prodeje putuje na místní charitu.

Indigo Dubai Downtown****

V době naší návštěvy hotel organizoval módní přehlídku plnou tradičních a krásných módních kousků. Uměním je zde však každý stálý kousek – ať už tradiční beduínský lustr vyrobený speciálně pro hotel, nebo sedačky připomínající tvar lodě.

Vodní dýmka i astronaut

Malé detaily naleznete po celém hotelu – ornamenty ve výtahu v sobě mají zakomponovány oči Fatimy, které nás chrání před uhranutím, či nádhernou mandalu svítící na jeho stropu. Okouzleni budete i tehdy, když z něj vystoupíte. Do jednotlivých pokojů na každé chodbě vede nádherný koberec plný symbolů a tradičních ornamentů.

Indigo Dubai Downtown****

Při naší návštěvě jsme si prohlédli i pokoje, v nichž jsou hoteloví hosté ubytováni. Ani zde se nezapomnělo na detaily. Hned u vstupu si všimnete krásného provedení pokoje, který je laděn do designového stylu nákladní lodě – stěny připomínají trup a najde se zde i replika tradičních lodních kufrů.

Umění a detaily pokračují. Nad každou postelí hosté najdou unikátní malbu, která v sobě spojuje prvky tradiční arabské kultury a moderní Dubaje. Na jednom prostoru tak najdete Burj Khalifu tyčící se mezi oblaky a velblouda nesoucí tradiční beduínskou loď.

Indigo Dubai Downtown****

Na noční stolcích vedle pohodlné postele na hosty čeká lampa ve tvaru vodní dýmky. Součástí pokojů jsou rovněž nádherné vyřezávané dřevěné skříně se symbolem mandaly na dveřích.

Zajímavostí jsou i dvě sošky umístěné na poličkách – první je logo Sheikha Mohammeda a druhou soška astronauta. Ruka se třemi prsty symbolizuje písmena W jako win, V jako victory a L jako love. Astronaut odkazuje na dilema, které vzniklo poté, co se do vesmíru měl vydat první muslimský astronaut – jak se bude modlit směrem k Mekce?

Indigo Dubai Downtown****

Snídaně na tržišti

Než jsme se přesunuli na terasu, prohlédli jsme si ještě denní restauraci hotelu Open Sesame. Ta je navržena tak, aby hostům navodila pocit, že se prochází po tradičním arabském trhu. Její součástí je také venkovní terasa.

Indigo Dubai Downtown****
Denní restaurace Open Sesame
Indigo Dubai Downtown****
Terasa restaurace Open Sesame

Kromě restaurace jsou pro návštěvníky přichystány ještě tři bary – Off The Wall, Bakala Jooos juice bar a Orange Feels Bar and Shisha Lounge. Třetí zmíněný se nachází hned vedle 25 metrů dlouhého infinity bazénu s výhledem na celou Business Bay. Dopřejete si v něm signature koktejly či lehké občerstvení.

Indigo Dubai Downtown****
Orange Feels Bar and Shisha Lounge
Indigo Dubai Downtown****
Orange Feels Bar and Shisha Lounge

Pro bar Off The Wall je typický jeho nádherný interiér. Rovněž má ale k dispozici i terasu, o výhled tak nepřijdete. Je možné si v něm vychutnat lehké občerstvení či speciální drinky – i zde má každý drink svůj příběh, na který se můžete zeptat barmana, rád vám ho povypráví.

Indigo Dubai Downtown****
Off The Wall

Bakala Jooos juice bar je spojen s concept storem, ve kterém si lze koupit zmíněná umělecká díla, kousky či vybrané knihy.

Zážitek pod 30 000

Přejděme k cenám. Pobyt v Hotelu Indigo v Dubaji si vychutnáte již od 28 823 Kč s ubytováním na 7 nocí. V ceně je zahrnuta zpáteční letenka z Prahy nebo Vídně a rovněž chutná hotelová snídaně.

Pokud už svoji letenku máte, určitě doporučujeme si na Pelikánovi prohlédnout i čistě hotelovou nabídku, která při ubytování na tři noci společně se snídaní začíná na cenovce 5 915 Kč.

V hotelu vás kromě zmíněné restaurace či tří barů čeká i samostatné business centrum, plně vybavené fitness centrum, které je pro hosty otevřeno 24 hodin denně. Samozřejmostí je také wellness centrum a zmíněný venkovní infinity pool.

Indigo Dubai Downtown****
Infinity pool s výhledem na Business Bay

Akční letenky do Dubaje

Zdroje fotografií: Hotel Indigo Dubai, Pelikán

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    Prosím, ohodnoťte náš článek.
Klikněte pro komentář
Nahoru