Connect with us
Řecko

Evropa

Do řeckých barů, restaurací a kaváren budou od pátku moci jen očkovaní

Do řeckých barů, restaurací a kaváren budou od pátku moci jen očkovaní

Do řeckých restaurací, kaváren či barů mohou vstoupit už jen očkovaní, nařízení se však nevztahuje na terasy. Dokončené očkování má zatím asi 41 % Řeků starších 15 let. Tamní vláda minulý týden nařídila povinné očkování pro zaměstnance ve zdravotnictví a v domovech důchodců.

Reklama

Vstupní podmínky do Řecka na léto 2021

Bez ohledu na způsob dopravy, musí každá osoba starší 12 let předložit při vstupu do Řecka negativní výsledek PCR testu na COVID-19 (výtěr z nosohltanu a krku), provedený maximálně 72 hodin před vstupem do země, nebo negativní výsledek antigenního testu, provedený maximálně 48 hodin před vstupem do země. Výjimku mají jen očkovaní nebo ti, kteří prodělali COVID.

Osvědčení musí být vystaveno v anglickém jazyce a musí obsahovat celé jméno tak, jak je uvedeno v cestovním dokladu, se kterým občan ČR vstoupí do Řecka.

Před cestou do Řecka nezapomeňte vyplnit vstupní formulář.

Kréta

Kdo nemusí předložit negativní test na COVID-19?

  • Děti do 12 let
  • Osoba, která absolvovala plné očkování proti COVID-19 a má o tom potvrzení v anglickém jazyce, ze kterého je zřejmé, že od očkování druhou dávkou vakcíny (pokud jde o dvoudávkovou vakcínu) uplynulo více než 14 dní. Pro tento účel jsou akceptována potvrzení o očkování vakcínami: Pfizer BioNtech, Moderna, AstraZeneca/Oxford, Novavax, Johnson + Johnson/Janssen, Sinovac Biotech, Gamaleya (Sputnik), Cansino Biologics, Sinopharm.
  • Osoba, která za posledních 9 měsíců překonala onemocnění COVID-19 a předloží o tom potvrzení od veřejného zdravotnického zařízení nebo certifikované laboratoře v anglickém jazyce. Další možností je potvrzení o pozitivním PCR výsledku testu v anglickém jazyce, který potvrzuje, že osoba při vstupu do Řecka překonala COVID-19 a od onemocnění uplynuly minimálně 2 měsíce a ne více než 9 měsíců.

Každý cestující může být při vstupu do Řecka podroben náhodné zdravotní kontrole (bez ohledu na to, jaký doklad či potvrzení prokazuje). Odmítnutí takové kontroly (měření teploty, antigenní tzv. rapid test) může vést k odepření vstupu do země.

Pokud je cestující při náhodné zdravotní kontrole pozitivně testován na SARS-CoV-2, je nařízena povinná izolace dotyčné osoby i jejího doprovodu. Pozitivní cestující a jeho doprovod je následně přepraven do karanténního hotelu, kde podstoupí PCR testy na potvrzení diagnózy. Nejdříve po 10 dnech od potvrzení diagnózy mohou hosté podstoupit nové testy. Výdaje na ubytování v karanténních hotelech hradí řecký stát.

Řecké letiště jsou otevřena pro vnitrostátní i mezinárodní lety. Zahraničním turistům je umožněn vstup do země přes 9 letišť (Athény, Soluň, Heraklion, Korfu, Rhodos, Kos, Chania, Mykonos, Santorini).

Akční letenky do Řecka

Zdroj: reuters.com

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Sleva 250 Kč na letenky - stáhni si naši novou aplikaci, objednej letenky na Pelikan.cz za minimálně 500 Kč, zadej slevový kód PECKYAPPKA a ušetři 250 Kč z objednávky.
  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
Klikněte pro komentář

Doporučujeme

Žhavé #PELIPECKY

Novinky a zprávy ze světa cestování

Leť do Dubaje s Emirates a získej vstup zdarma do nejvyšší budovy světa Burj Khalifa https://t.co/7Jf86Lusl4 #letenky5 hodinami dozadu
Leť do Dubaje s Emirates a získej vstup zdarma do nejvyšší budovy světa Burj Khalifa https://t.co/7Jf86Lusl4 #novinky5 hodinami dozadu
Množné číslo od slova nádhera: Athény (10 božských atrakcí) https://t.co/BK9KvnurLP8 hodinami dozadu
Řím z Vídně od 676 Kč! Letenky za léto od 855 Kč https://t.co/vQCjwzp1tc1 dnem dozadu
Maledivy: test na COVID ne starší než 72 hodin je opět povinný i pro očkované, za byznys letenky si připlatíme https://t.co/ye6Xw2uW8u #koronavirus1 dnem dozadu
Milovaná Malta! Užijte si léto v jedné z nejbezpečnějších destinací https://t.co/vykyuPgNr01 dnem dozadu
Cestování do Španělska: stačí vstupní formulář, kromě Pražanů https://t.co/QxInBIdJvX #koronavirus1 dnem dozadu
Pro Španělsko je riziková Praha. Zdejší rezidenti musí mít test nebo očkování https://t.co/SGQgaFZgv5 #novinky1 dnem dozadu
Pro Španělsko je riziková Praha. Zdejší rezidenti musí mít test nebo očkování https://t.co/SGQgaFZgv5 #koronavirus1 dnem dozadu
Které země můžeme navštívit: aktuální doporučení a zákazy (COVID-19) https://t.co/XwtQIeaL5x #koronavirus1 dnem dozadu
1 2 3 5

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru