Connect with us
Řecko

Evropa

Do řeckých barů, restaurací a kaváren budou od pátku moci jen očkovaní

Do řeckých barů, restaurací a kaváren budou od pátku moci jen očkovaní

Do řeckých restaurací, kaváren či barů mohou vstoupit už jen očkovaní, nařízení se však nevztahuje na terasy. Dokončené očkování má zatím asi 41 % Řeků starších 15 let. Tamní vláda minulý týden nařídila povinné očkování pro zaměstnance ve zdravotnictví a v domovech důchodců.

Reklama

Vstupní podmínky do Řecka na léto 2021

Bez ohledu na způsob dopravy, musí každá osoba starší 12 let předložit při vstupu do Řecka negativní výsledek PCR testu na COVID-19 (výtěr z nosohltanu a krku), provedený maximálně 72 hodin před vstupem do země, nebo negativní výsledek antigenního testu, provedený maximálně 48 hodin před vstupem do země. Výjimku mají jen očkovaní nebo ti, kteří prodělali COVID.

Osvědčení musí být vystaveno v anglickém jazyce a musí obsahovat celé jméno tak, jak je uvedeno v cestovním dokladu, se kterým občan ČR vstoupí do Řecka.

Před cestou do Řecka nezapomeňte vyplnit vstupní formulář.

Kréta

Kdo nemusí předložit negativní test na COVID-19?

  • Děti do 12 let
  • Osoba, která absolvovala plné očkování proti COVID-19 a má o tom potvrzení v anglickém jazyce, ze kterého je zřejmé, že od očkování druhou dávkou vakcíny (pokud jde o dvoudávkovou vakcínu) uplynulo více než 14 dní. Pro tento účel jsou akceptována potvrzení o očkování vakcínami: Pfizer BioNtech, Moderna, AstraZeneca/Oxford, Novavax, Johnson + Johnson/Janssen, Sinovac Biotech, Gamaleya (Sputnik), Cansino Biologics, Sinopharm.
  • Osoba, která za posledních 9 měsíců překonala onemocnění COVID-19 a předloží o tom potvrzení od veřejného zdravotnického zařízení nebo certifikované laboratoře v anglickém jazyce. Další možností je potvrzení o pozitivním PCR výsledku testu v anglickém jazyce, který potvrzuje, že osoba při vstupu do Řecka překonala COVID-19 a od onemocnění uplynuly minimálně 2 měsíce a ne více než 9 měsíců.

Každý cestující může být při vstupu do Řecka podroben náhodné zdravotní kontrole (bez ohledu na to, jaký doklad či potvrzení prokazuje). Odmítnutí takové kontroly (měření teploty, antigenní tzv. rapid test) může vést k odepření vstupu do země.

Pokud je cestující při náhodné zdravotní kontrole pozitivně testován na SARS-CoV-2, je nařízena povinná izolace dotyčné osoby i jejího doprovodu. Pozitivní cestující a jeho doprovod je následně přepraven do karanténního hotelu, kde podstoupí PCR testy na potvrzení diagnózy. Nejdříve po 10 dnech od potvrzení diagnózy mohou hosté podstoupit nové testy. Výdaje na ubytování v karanténních hotelech hradí řecký stát.

Řecké letiště jsou otevřena pro vnitrostátní i mezinárodní lety. Zahraničním turistům je umožněn vstup do země přes 9 letišť (Athény, Soluň, Heraklion, Korfu, Rhodos, Kos, Chania, Mykonos, Santorini).

Akční letenky do Řecka

Zdroj: reuters.com

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Sleva 250 Kč na letenky - stáhni si naši novou aplikaci, objednej letenky na Pelikan.cz za minimálně 500 Kč, zadej slevový kód PECKYAPPKA a ušetři 250 Kč z objednávky.
  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
5/5 - (1 vote)
Klikněte pro komentář

Doporučujeme

Žhavé #PELIPECKY

Novinky a zprávy ze světa cestování

Cestování do Španělska: cestujícím z nerizikových oblastí stačí vyplněný formulář https://t.co/QxInBIdJvX #koronavirus10 hodinami dozadu
PECKA DNE: All Inclusive v Ras Al Khaimah od 32 494 Kč. TOP pro rodiny s dětmi https://t.co/9GWTRLWWzy12 hodinami dozadu
EXPO 2020 Dubai: vše, co je třeba vědět, na jednom místě (průvodce, program, ceny) https://t.co/87immItGvq12 hodinami dozadu
Podzim na Maltě? Vyzkoušejte její trumfy ještě letos! https://t.co/14Ue9PpcDL13 hodinami dozadu
Cancún z Německa od skvělých 6 590 Kč! Termíny na hlavní sezónu https://t.co/gMkpe10c3y15 hodinami dozadu
Kuba od 15. listopadu opětovně otevře hranice turistům https://t.co/yirWG1GwXK #koronavirus16 hodinami dozadu
Každý měsíc jiná atrakce: k letence Emirates nyní vstup na DUBAI FRAME zdarma! https://t.co/r13jlqXJyI #letenky16 hodinami dozadu
Každý měsíc jiná atrakce: k letence Emirates nyní vstup na DUBAI FRAME zdarma! https://t.co/r13jlqXJyI #novinky16 hodinami dozadu
Podzimní Milán z Vídně nebo Prahy od 702 Kč https://t.co/tnhwOv3e5J17 hodinami dozadu
Emiráty, Portugalsko i Kuba. Které země očkují nejrychleji? Koukni na žebříček https://t.co/UAJXUFFxRx #koronavirus17 hodinami dozadu
1 2 3 5

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru