Connect with us
Pláž na Koh Samui, Thajsko

Koronavirus

Koh Samui sa otevírá. Má svůj vlastní program pro očkované turisty, 14denní karanténa není nutná

Koh Samui sa otevírá. Má svůj vlastní program pro očkované turisty, 14denní karanténa není nutná

1. července se turistům otevřel Phuket s otevřenou karanténou. Současní návštěvníci po dvou týdnech na ostrově mohli s negativním testem cestovat i po zbytku země. Tento systém thajské vlády vyžaduje Phuket Sandbox. Od 15. července se podobná strategie zavedla na ostrovech Koh Samui, Koh Phangan a Koh Tao. Jmenuje se Samui +. Destinace očekávají tisíc turistů již během prvního měsíce.

Reklama

Místní orgány předpokládají, že se program, vzhledem k situaci koronaviru a zpoždění zprocesování certifikátů, na vstup rozběhne rychle. Na ostrově Koh Samui se již otevřelo 177 hotelů, což ze všech hotelů představuje asi třetinu.

Program Samui + vyžaduje splnění těchto podmínek:

 • cestovní pas, který platí minimálně ještě 6 měsíců
 • certifikát vstupu (Certificat of Entry)
 • země příjezdu se musí nacházet na seznamu schválených krajin tzv. CCSA, a to minimálne 21 dní
 • kompletní očkování
 • zakoupené zpáteční letenky
 • zakoupené ubytování a PCR testy v Samui Extra Plus (viz níže) nebo SHA Plus hotel
 • zdravoní pojištění, které hradí léčebné náklady spojené s koronavirem v rozpočtu 100 000 dolarů
 • negativní test, ne starší 72 hodin před vycestovaním

Návštěvníci mohou na Koh Samui přiletět přímým letem nebo jedním ze tří pravidelných letů z letiště Bangkok Suvarnabhumi. Prvních sedm nocí můžou být ubytováni v jednom z hotelů tzv. Samui Extra Plus:

Koh Samui se otevírá

V rámci programu Samui Plus musí být turisté ubytováni v hotelech první tři dny, čtvrtý až sedmý den mohou podstoupit schválené prohlídky, osmý až čtrnáctý den mohou cestovat po ostrovech Koh Samui, Koh Tao a Koh Phangan. Po čtrnácti dnech mohou svobodně cestovat po celém Thajsku, píše Travel off Path.

Akční letenky do Thajska

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
  4/5 - (1 vote)
Klikněte pro komentář
Nahoru