Connect with us
Preveza

Evropa

Vyraz během letních prázdnin do Řecka! Preveza z Vídně nyní od 1 855 Kč

Vyraz během letních prázdnin do Řecka! Preveza z Vídně nyní od 1 855 Kč

Preveza je důležitým bodem na cestovatelském seznamu dobrodružství a je jedním z řeckých skrytých pokladů, které se skutečně vyplatí vidět. Pokud máš rád/a krásné pláže, dechberoucí historii, průzračné moře a pohodovou i aktivní dovolenou zároveň, vydej se do Prevezy. Nyní pro tebe máme navíc peckovní letenky z Vídně na letní sezónu od 1 855 Kč. Červenec a srpen jsou nejteplejšími měsíci, ale během jara i podzimu si rovněž užiješ spoustu zábavy.

Reklama

Akční Preveza z Vídně

 • Odkud? Přímý let z Vídně
 • S kým? Letecká společnost Ryanair
 • Kdy? Červenec – říjen 2022
 • Příklad? Termín 7. – 14. srpen 2022 (VYBRAT TERMÍN)
 • Co je v ceně? Let tam i zpět, všechny poplatky, 5kg příruční zavazadlo

Preveza – co vidět a zažít?

Chrám Agios Haralambos je jedním z nejimpozantnějších kostelů ve městě. Postavili jej v 18. století. V jeho interiéru najdeš krásné malby.

Asi 10 kilometrů od Prevezy se nachází archeologický úkaz Nikopolis. Jedna z největších námořních bitev se odehrála v zálivu Amvrakikos v roce 31 p. n. l. a ukončila tak římskou občanskou válku, která změnila dějiny Římské říše. Na památku vítězství dal Octavian Augustus postavit město Nikopolis, které se stalo centrem řecké civilizace a místem setkávání pro východní a západní svět.

Preveza
Nikopolis

Preveza nabízí krásné možnosti pro turistiku. Například řeka Acheron protékající přes úzký kaňon a pokrývající až 64 kilometrů je nádhernou ukázkou místní přírody. Ústí řeky se nachází ve vesnici Ammoudia a dá se po ní i plavit. Milovníky outdoorových aktivit okouzlí také jezero Ziros, jehož okolí je domovem mnoha ptáků a malých zvířat. Jezero je hluboké asi 25 metrů a široké 500 metrů. Mezi oblíbené aktivity zde patří kajakování.

Preveza
Řeka Acheron

Preveza je známá také úžasnými plážemi, které si užívají plavci, milovníci vodních sportů či turisté, kteří si chtějí jednoduše odpočinout. Jsou zde také zátoky, jež přímo zvou k probádání a výhledům na širé moře. Oblíbenou pláží je například Vrachos Loutsa. Vždy to zde žije restauracemi a kavárničkami. Za návštěvu stojí pláž Monolithi nacházející se jen 8 kilometrů od města Preveza. Je známá třpytící se modrou hladinou moře a bary.

 • Nejkrásnější pláže celého Řecka jako na dlani
Preveza

Podmínky vstupu do Řecka a návrat do ČR

Řecko začátkem května zrušilo všechna dosud platná vstupní opatření. Cesta je tak opět volná.

Stejné podmínky jako před pandemií platí i pro návraty zpět do Česka, neboť Česká republika zrušila omezení týkající se vstupu již 9. dubna 2022.

Výhodné pojištění STORNO a pojištění ISTOTA

Až 60 % objednávek aktuálně obsahuje pojištění STORNO nebo ISTOTA, ke kterým Pelikán od 1. června 2021 přidal nové benefity. Kromě krytí storno poplatku před cestou, který cestovní kancelář spustila ještě v lednu 2021, nově kryje i další náklady související s případnou nákazou koronavirem v zahraničí.

Pojištění Pelikán

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
  Prosím, ohodnoťte náš článek.
Klikněte pro komentář
Nahoru