Connect with us
Panorama města Sydney v Austrálii

Koronavirus

Cestování do Austrálie jako před pandemií! Držitelé víz mohou přijet bez očkování či testu

Cestování do Austrálie jako před pandemií! Držitelé víz mohou přijet bez očkování či testu

Od 6. července 2022 se již turisté s platnými vízy nemusí před cestou do Austrálie prokazovat COVID pasem. Není povinné předložit ani dokumenty potvrzující očkování či negativní test.

Reklama

Potřebné není ani vyplnění formuláře (tzv. Digital Passenger Declaration).

Je však třeba dbát na to, že v Austrálii platí specifická pravidla pro jednotlivé státy, a ty se mohou měnit. I když už neexistují žádná nařízení týkající se kaváren, barů a restaurací, v každém australském státě, kromě Severního teritoria a Tasmánie, se ve veřejné dopravě musí nosit roušky. Cestující jsou povinni nosit roušky i na mezinárodních letech do Austrálie a vnitrostátních letech v rámci země.

Podrobná pravidla pro jednotlivé státy v Austrálii najdeš ZDE.

Akční letenky do Austrálie

Austrálie

Zdroj: MZV ČR, Travel off Path

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    5/5 - (3 votes)
Klikněte pro komentář
Nahoru