Connect with us
Porto

Evropa

Podzimní Portugalsko v akci! Letenky z Vídně nebo Prahy od 2 190 Kč

Podzimní Portugalsko v akci! Letenky z Vídně nebo Prahy od 2 190 Kč

Portugalsko je zemí s jedinečnou atmosférou! Je jedno, jestli se vydáš na sever nebo na jih, jestli vyrazíš do přírody nebo do města, dobře se budeš cítit všude. Nenech se dlouho přemlouvat a poznej toto nádherné místo ještě letos na podzim. Aerolinky TAP Air Portugal přišly s akční nabídnou letenek z Vídně nebo Prahy už od 2 190 Kč.

Reklama

Akční letenky do Portugalska

  • Odkud? Z Vídně nebo Prahy
  • S kým? Letecká společnost TAP Air Portugal
  • Kdy? Podzim/zima 2020
  • Příklad? Termín 11. – 18. říjen 2021 (letenka z Vídně do Lisabonu)
  • Co je v ceně? Let tam i zpět, všechny poplatky, malé příruční zavazadlo

Lisabon, Porto nebo Faro?

Sáhneš po Lisabonu, Portu nebo se vydáš do slunného Algarve? Porto najdeš na severozápadě Portugalska a asi ti ani nemusíme připomínat, že je mimo jiné známe výrobou Portského vína. Až tu ale budeš, zjistíš, že toho nabízí mnohem více – úzké uličky, kachličkami zdobené domky, historické památky nebo mosty nad řekou dělají z Porta to, čím je.

Lisabon je hlavním městem země, kde se stejně jako v Portu můžeš donekonečka procházet ve zdejších uličkách anebo posedávat v útulných kavárkách a vychutnávat skvělou kuchyni. Případně se vydej na výlet do nedaleké Sintry, města plného památek.

A pokud vyhledáváš slunné destinace, rovnou si to namiř do Fara a prozkoumej oblíbenou dovolenkovou oblast Algarve.

Lisabon

Podmínky vstupu do Portugalska a návrat

Pevninské Portugalsko od cestujících vyžaduje následující:

  • Země při vstupu obecně akceptuje platné EU COVID certifikáty, které doloží ukončené očkování, překonání koronaviru nebo absolvování antigenního testu (ne staršího 48 hodin) či PCR testu (ne staršího 72 hodin).
  • Současně je nutné vyplnit příjezdový formulář.
  • Více informací na mzv.cz

Návrat zpět do České republiky se řídí pravidly cestovatelského semaforu.

Inspiruj se našimi cestopisy

Porto

Lisabon, Porto a Faro – levné ubytování

Hledáš výhodné ubytování? Ubytovat se můžeš přímo přes Pelikána. Pelikán se totiž kamarádí s největším prodejcem ubytování na světě (booking.com).

Tip na pronájem auta: Rentalcars od Pelikána

Ušetři na půjčovném auta zařiď si jej přes Pelikána! Přes vyhledávač si vyber konkrétní destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu. Díky Rentalcars uvidíš vždy nejvýhodnější ceny na trhu a v požadovaném termínu.

Algarve

Pelikán proplatí stornopoplatek, když budeš mít pozitivní test, léčebné náklady i cestu zpět

Novinka od Pelikána! Kup si k letence nebo pobytu pojištění a automaticky dostaneš BONUS v podobě proplacení stornopoplatku, pokud nebudeš moci odletět kvůli pozitivnímu COVID-19 testu! Tento bonus získají automaticky všichni cestující, kteří si zakoupili pojištění STORNO nebo ISTOTA od 1. 1. 2021 (včetně).

Pojištění STORNO nově (od 1. června 2021) pokrývá v případě pozitivního RT-PCR testu na COVID před cestou 80 % stornopoplatků. Rovněž jsou v tomto pojištění zahrnuty náklady na změnu zpáteční cesty v případě onemocnění v destinaci. Pojištění ISTOTA pak zahrnuje obě zmíněné situace a přidává i léčebné náklady na COVID a náklady na karanténu v destinaci. Pojištění je platné pro všechny země světa a to bez ohledu na barvu v cestovatelském semaforu resp. jejich epidemiologickou situaci.

Proplatíme stornopoplatky při pozitivním COVID testu, léčebné náklady i cestu zpět. Stačí mít zakoupené pojištění ISTOTA, STORNO

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
5/5 - (1 vote)
Klikněte pro komentář

Tereza je rodačkou z Vysočiny, která miluje kopce, lesy a rozkvetlé louky. Možná i proto byla vždy přesvědčena, že nejlepší cestování je pěšky v pohorkách. Poté, co se ale seznámila se surfováním v Portugalsku, jí k srdci přirost i oceán. Vždy si ráda zacvičí jógu, posedí u táboráku nebo se stará o své pokojovky.

Nahoru