Connect with us
Maurský hrad v Sintře

Cestopisy

Sintra: Na skok z rušného Lisabonu

Sintra: Na skok z rušného Lisabonu

Lisabon je úžasný, o tom žádná! Ale pokud máte chuť na malý útěk před ruchem velkoměsta, oblast města Sintra je ideální kandidát na vyjížďku. Nachází se od Lisabonu jen 40 minut a na první pohled vám dojde, proč zde jezdila rozjímat portugalská modrá krev. Procházka městem, která vás okouzlí romantickou architekturou 19. století, nebo bloumání místními hustými lesy, vás ujistí, že přezdívka Eden, není úplně od věci. V dnešní době se toto královské hnízdo s krásnými paláci, rozkošnými zahradami a mořem na dosah ruky stalo pod záštitou Světového dědictví UNESCO nejpopulárnější destinací pro jednodenní výlety.

Reklama
Pohled na útesy města Sintra.

Národní palác

Jedním z hlavních lákadel je určitě Národní palác. Prvních pár hlavních budov bylo postaveno již ve středověku, ale během století byl několikrát rozšiřován, takže zde můžete vidět prvky bohatě zdobeného portugalského stylu až po vliv islámského umění. Nemusíte být milovníkem historické architektury, aby vás okouzlil.

Pohled z ptačí perspektivy na Národní palác ve městě Sintra.

Palác Pena

Další oblíbenou turistickou zastávkou je palác Pena, který se rozkládá na vrcholku místních hor a vypadá jako jeden z hradů z dílny od Disneyho. Růžovo žluté věže a okrasné pilíře s chrliči jako z pohádky. Určitě si nenechte ujít komnaty královny Amélie s ozdobně vyřezávanými stropy. A pokud vám vyjde pěkné počasí, dokupte si přístup i do královských zahrad, stojí to za to.

Palác Pena.

Zdobení paláce Pena.

Quinta da Regaleira

Quinta da Regaleira – to byla soukromá rezidence kávového magnáta dokončená v roce 1910. Ten si najal přední italské architekty, kteří kromě ohromující kaple v neo-manuelském stylu vytvořili i rozmarné zahrady se skrytými tunely, jeskyněmi a zvláštní mystickou symbolikou.

Quinta da Regaleira.

Studna v Quinta da Regaleira

Praktické info o městě Sintra

Autem i vlakem se do Sintry dostanete za zhruba 40 minut. Největší problém, na který při tomto výletě můžete narazit, je parkování. V centru to dokáže být docela oříšek. Pokud ale auto nemáte, využijte spoj z lisabonské stanice Rossio, který vás vysadí jen necelý kilometr od Národního paláce. Určitě si obujte pohodlné botičky, protože pohybovat se po místních strmých uličkách je náročné. A až se budete chtít něčím posilnit, vyzkoušejte koláčky queijadas, plněné jemným sladkým sýrem.

Akční letenky do Portugalska

Všechny akční letenky do Portugalska

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    5/5 - (3 votes)
Klikněte pro komentář

Cestování je láska, to Lenka ví už dlouho. Hlavu jí zamotalo Slovinsko, Japonsko, Austrálie, Jihovýchodní Asie, ale i Spojené státy americké, které procestovala křížem krážem. Při první příležitosti v práci žadoní o další dovolenou, protože s oblibou tvrdí, že cestování lidem otevírá oči. A není nic krásnějšího než objevovat, že existuje i svět mimo naši komfortní zónu.

Nahoru