Connect with us
Dubaj, perla orientu. Zaleťsi tam s levnými letenkami již od 7 790 Kč

Asie

PECKA DNE: Dubaj z Prahy od 7 790 Kč

PECKA DNE: Dubaj z Prahy od 7 790 Kč

Už při vyslovení jména města Dubaj se ti jistě vybaví poušť, moderní a klasická architektura, dlouhé sukně, mešity a úžasná orientální atmosféra. To vše tu bezpochyby najdeš a ideální cesta je právě teď! V našich zimních období tě tu ale čekají teploty kolem 30 °C, a častého deště se tu bát nemusíš. Stejně tak je nutné dodat, že v rámci celých Spojených arabských emirátů je Dubaj jediným, který je otevřen turistům – před letem musím předložit výsledek testu na COVID-19 a při vstupu tě čeká v pořadí druhé testování (více níže nebo v uvedeném článku 👈).

Reklama

Co se akčních letenek týče, najdeš i skutečně levné, jako například letenky společnosti Ukraine International Airline, již za 7 790 Kč! Čeká tě jeden přestup v Kyjevě a to je vše. Ovšem my bychom ti spíš doporučili letenky společnosti Emirates. Letíš bez přestupu a v ceně máš navíc zahrnuto i 20 kg odbavené zavazadlo. Navíc je výhodou, že Emirates prodloužily pojištění pro případ COVID-19 zdarma až do konce letošního roku.

  • Odkud? Z Prahy
  • S kým? Letecká společnost Emirates
  • Kdy? Prosinec – leden 2021
  • Termín? Příklad 2. – 21. února 2021 (letenka společnosti Emirates za 11 990 Kč)
  • Co je v ceně? Let tam i zpět, všechny poplatky, příruční zavazadlo, 20kg odbavené zavazadlo
Screenshot akčního termínu letenky Emirates do Dubaje z Prahy

Dubaj a koronavirus, podmínky vstupu

Ze sedmi emirátů je Dubaj jediný, který je turistům otevřen bez nutnosti absolvování karantény. Před odletem je u check-in třeba předložit negativní PCR test ne starší než 96 hodin, po příletu je třeba opět předložit max. 96 hodin starý test na COVID-19, příp. absolvovat nový test, registraci a stažení speciální aplikace. Na dubajském letišti se navíc můžete těšit na psy, kteří hlídají zdravotní stav pacientů.

Pak už Čechy čeká ničím nerušená dovolená. Po příjezdu zpět do České republiky je třeba se prostřednictvím příjezdového formuláře přihlásit hygienické stanici a absolvovat test, příp. karanténu.

Dubaj a cestovní doklady

Podmínkou vstupu do země je cestovní pas platný minimálně 6 měsíců ode dne příjezdu ze země do vaší domoviny. Víza nejsou potřeba, pokud tvůj pobyt nepředáhle 90 dní.

Dubaj a očkování

Do Dubaje jsou doporučena základní cestovatelská očkování (proti žloutence typu A a B, proti břišnímu tyfu).

Dubajské uličky

Malé tipy na dovolenou v Dubaji, co se hodí

Pouštní Safari v Dubaji

Dubaj a levné ubytování

Pokud hledáš výhodné ubytování, můžete jej rezervovat přímo přes Pelikána – máš vícero možností (viz níže). Pelikán se totiž kamarádí s největším prodejcem ubytování na světě (booking.com) a krom toho i s portálem Airbnb.com.

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Sleva 250 Kč na letenky - stáhni si naši novou aplikaci, objednej letenky na Pelikan.cz za minimálně 500 Kč, zadej slevový kód PECKYAPPKA a ušetři 250 Kč z objednávky.
  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
Klikněte pro komentář

Dominika stihla od dětství s rodinou procestovat Českou republiku křížem krážem. Na cestách přitom vyhledává památky – miluje historii, umění, nové chutě a hlavně přírodu! A mimo psaní pro nás i pro sebe ještě maluje!

Nahoru