Connect with us
Dubaj, perla orientu. Zaleťsi tam s levnými letenkami již od 7 790 Kč

Asie

PECKA DNE: Dubaj z Prahy od 7 590 Kč

PECKA DNE: Dubaj z Prahy od 7 590 Kč

Už při vyslovení jména města Dubaj se ti jistě vybaví poušť, moderní a klasická architektura, dlouhé sukně, mešity a úžasná orientální atmosféra. To vše tu bezpochyby najdeš a ideální cesta je právě teď! V našich zimních období tě tu ale čekají teploty kolem 30 °C, a častého deště se tu bát nemusíš. Stejně tak je nutné dodat, že v rámci celých Spojených arabských emirátů je Dubaj jediným, který je otevřen turistům – před letem musím předložit výsledek testu na COVID-19 a při vstupu tě čeká v pořadí druhé testování (více níže nebo v uvedeném článku ????).

Reklama

Nejlevněji letíš s Wizz Air od 6 483 Kč z Budapešti! Maďarsko je sice uzavřené, ale tranzit povoluje, takže pokud seženeš letenky do Budapešti ve správném termínu, cesta tě může přijít opravdu levně…

My bychom ti ale doporučili letenky společností Qatar Airways, Emirates, ale i třeba flydubai nebo Turkish Airlines. Každá má své plus.

S 5* Qatarem letíš za 9 990 Kč s 25kg odbaveným zavazadlem, čeká tě super servis, ale termíny jsou jen na březen 2021.

S Emirates zase letíš bez přestupu a v ceně máš navíc zahrnuto 25kg odbavené zavazadlo, v termínech od února do března. A přímo letíš i se společností flydubai od 10 490 Kč. Zde máš ale termínů více, od února do června a v ceně zahrnuta dokonce tři 20kg velká zavazadla. S termíny na tom pak není zle ani letenka Turkish Airlines za 10 390 Kč – od února do května 2021 a v ceně je zahrnuto i 30kg odbavené zavazadlo.

Co myslíš? My si říkáme, že to stojí za úvahu…

 • Odkud? Z Prahy
 • S kým? Letecká společnost Qatar Airways
 • Kdy? Leden – březen 2021
 • Termín? Příklad 8. – 21. března 2021 (podívej se na kalendář)
 • Co je v ceně? Let tam i zpět, všechny poplatky, příruční zavazadlo, 20kg odbavené zavazadlo

Akční letenky do Dubaje

Screenshot akčního termínu levné letenky do Dubaje

Dubaj a koronavirus, podmínky vstupu

Ze sedmi emirátů je Dubaj jediný, který je turistům otevřen bez nutnosti absolvování karantény. Před odletem je u check-in třeba předložit negativní PCR test ne starší než 72 hodin, po příletu je třeba opět předložit max. 96 hodin starý test na COVID-19, příp. absolvovat nový test, registraci a stažení speciální aplikace. Na dubajském letišti se navíc můžete těšit na psy, kteří hlídají zdravotní stav pacientů.

Pak už Čechy čeká ničím nerušená dovolená. Po příjezdu zpět do České republiky je třeba se prostřednictvím příjezdového formuláře přihlásit hygienické stanici a absolvovat test, příp. karanténu.

Dubaj a cestovní doklady

Podmínkou vstupu do země je cestovní pas platný minimálně 6 měsíců ode dne příjezdu ze země do vaší domoviny. Víza nejsou potřeba, pokud tvůj pobyt nepředáhle 90 dní.

Dubaj a očkování

Do Dubaje jsou doporučena základní cestovatelská očkování (proti žloutence typu A a B, proti břišnímu tyfu).

Dubajské uličky

Malé tipy na dovolenou v Dubaji, co se hodí

Pouštní Safari v Dubaji

Dubaj a levné ubytování

Pokud hledáš výhodné ubytování, můžete jej rezervovat přímo přes Pelikána – máš vícero možností (viz níže). Pelikán se totiž kamarádí s největším prodejcem ubytování na světě (booking.com) a krom toho i s portálem Airbnb.com.

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
  5/5 - (3 votes)
Klikněte pro komentář

Dominika stihla od dětství s rodinou procestovat Českou republiku křížem krážem. Na cestách přitom vyhledává památky – miluje historii, umění, nové chutě a hlavně přírodu! A mimo psaní pro nás i pro sebe ještě maluje!

Nahoru