Connect with us
Řecké pláže a moře

Evropa

Do Řecka nezapomeňte vyplnit online dotazník

Do Řecka nezapomeňte vyplnit online dotazník

Řecko na svých mezinárodních letištích přivítalo 1. července turisty, ovšem před příjezdem do Řecka musí vyplnit online dotazník. Cestující musí vstupní dotazník do Řecka vyplnit 48 hodin před příjezdem do země, informovala o tom řecká vláda, kterou citovala agentura AFP.

Reklama

Řecké úřady o víkendu ukončily náhodné testování návštěvníků na základě zemí jejich původu. Mnozí turisté se v této souvislosti stěžovali na zmatky vyvolané nejasnými instrukcemi místních úřadů.

Co bude po vyplnění dotazníku do Řecka?

Podle pravidel dostanou všichni turisté, kteří do Řecka cestují, po vyplnění online dotazníku obdrží QR kód, který bude obsahovat osobní informace včetně země původu a seznamu států, které v posledních 15 dnech navštívili. Tímto QR kódem se posléze musí po příletu do Řecka prokázat, ať už bude QR kód v elektronické nebo tištěné podobě. Pokud tak cestující neučiní, hrozí mu pokuta 500 €.

Zároveň platí, že pokud nebudete mít s sebou výsledek testu na COVID-19 a zmiňovaný QR kód, aerolinie vás nemusí ani pustit do letadla.

Vyplnění dotazníku je povinné. Vlastní QR kód musí mít do Řecka i děti.

Akční letenky do Řecka

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    5/5 - (4 votes)
Klikněte pro komentář
Nahoru