Connect with us
Řecké pláže a moře

Evropa

Do Řecka nezapomeňte vyplnit online dotazník

Do Řecka nezapomeňte vyplnit online dotazník

Řecko na svých mezinárodních letištích přivítalo 1. července turisty, ovšem před příjezdem do Řecka musí vyplnit online dotazník. Cestující musí vstupní dotazník do Řecka vyplnit 48 hodin před příjezdem do země, informovala o tom řecká vláda, kterou citovala agentura AFP.

Reklama

Řecké úřady o víkendu ukončily náhodné testování návštěvníků na základě zemí jejich původu. Mnozí turisté se v této souvislosti stěžovali na zmatky vyvolané nejasnými instrukcemi místních úřadů.

Co bude po vyplnění dotazníku do Řecka?

Podle pravidel dostanou všichni turisté, kteří do Řecka cestují, po vyplnění online dotazníku obdrží QR kód, který bude obsahovat osobní informace včetně země původu a seznamu států, které v posledních 15 dnech navštívili. Tímto QR kódem se posléze musí po příletu do Řecka prokázat, ať už bude QR kód v elektronické nebo tištěné podobě. Pokud tak cestující neučiní, hrozí mu pokuta 500 €.

Zároveň platí, že pokud nebudete mít s sebou výsledek testu na COVID-19 a zmiňovaný QR kód, aerolinie vás nemusí ani pustit do letadla.

Vyplnění dotazníku je povinné. Vlastní QR kód musí mít do Řecka i děti.

Akční letenky do Řecka

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Sleva 250 Kč na letenky - stáhni si naši novou aplikaci, objednej letenky na Pelikan.cz za minimálně 500 Kč, zadej slevový kód PECKYAPPKA a ušetři 250 Kč z objednávky.
  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
5/5 - (4 votes)
Klikněte pro komentář

Doporučujeme

Žhavé #PELIPECKY

Novinky a zprávy ze světa cestování

5 důvodů proč navštívit Cancún aspoň jednou v životě https://t.co/fVRFx4NpD513 hodinami dozadu
LEVNÁ AMERIKA: Od New Yorku až po Cancún od 5 990 Kč https://t.co/3Mz4nvSbTw13 hodinami dozadu
LEVNÁ AMERIKA: Od New Yorku až po Cancún od 5 990 Kč https://t.co/3Mz4nvSbTw #letenky13 hodinami dozadu
Cestování do Velké Británie: očkovaní nepotřebují test před vstupem, otestovat se mohou hned po příjezdu https://t.co/0udsUi5Pb9 #koronavirus14 hodinami dozadu
Proplatíme stornopoplatky při pozitivním COVID testu, léčebné náklady i cestu zpět. Stačí mít zakoupené pojištění https://t.co/PwVpTBbfHc #koronavirus15 hodinami dozadu
10 tipů na dovolenou s letenkami Turkish Airlines! Objev svět už od 3 790 Kč https://t.co/9c7EwItAQT15 hodinami dozadu
Užijte si EXPO s celou rodinou: s Emirates létají děti do Dubaje se slevou až 75 %! https://t.co/CeT76GRFW5 #novinky1 dnem dozadu
Užijte si EXPO s celou rodinou: s Emirates létají děti do Dubaje se slevou až 75 %! https://t.co/CeT76GRFW5 #letenky1 dnem dozadu
4 NOCI ZA CENU 3: Wellness pobyt v Nízkých Tatrách od 3 990 Kč https://t.co/A1D5V0T8Yb2 dny dozadu
Austrálie se otevře zahraničním turistům zřejmě ještě před Vánoci https://t.co/BvD9bzuyni #koronavirus2 dny dozadu
1 2 3 5

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru