Connect with us
pláž se ztroskotanou lodí, Řecko, Zakynthos

Evropa

Testování v Řecku není náhodné. Při čekání na výsledky není nutná karanténa

Testování v Řecku není náhodné. Při čekání na výsledky není nutná karanténa

Řecko přišlo 1. července s pravidly, která musí dodržet každý příchozí návštěvník. Chtějí nimi zajistit bezpečnost pro všechny.

Reklama

Klíčovým je zejména formulář, tzv. PLF fomulár (Passenger Locator Form). Vyplnit ho musí všichni cestující den před příjezdem do země. Obsahuje detailní informace například o odchodu do země, předchozí pobyty v jiných zemích a adresu ubytování v Řecku. V případě více míst během jedné dovolené musí pasažéři zadat adresu platnou alespoň prvních 24 hodin po příjezdu. Formulář je možné upravit i dodatečně.

Jak to funguje?

  • Cestující obdrží potvrzující e-mail po odeslání formuláře PLF.
  • Cestující obdrží PLF s jedinečným QR kódem v den plánovaného příjezdu do Řecka (o půlnoci) a budou na něj upozorněni prostřednictvím e-mailu.
  • Cestující, kteří nastupují do letadla den před příjezdem do země, budou mít nástup povolený na základě prokázání se potvrzujícím e-mailem, protože QR kód dostanou během letu.

Koho při příjezdu testují na COVID-19?

Pasažéři budou požádáni o prokázání se QR kódem v mobilu nebo vytištěném na papíře. Po naskenování QR kódu při příletu se cestující dozví, zda byl vybrán pro testování na místě. Výběr není náhodný, vyhodnocuje se podle parametrů z dotazníku. Záleží například, zda byl cestující v rizikové zemi během posledních 14 dní nebo zda v takové zemi žije.

Pasažéři, které po příjezdu otestuje profesionální tým v zóně vyhrazené pro testování, mohou očekávat výsledek testu během 24 hodin. Během těchto 24 hodin je doporučeno dodržovat social distancing a sledovat případné symptomy onemocnění, netřeba však jít do karantény. V případě, že je test pozitivní, cestovatel bude kontaktován. Dále se postupuje podle místního zdravotního protokolu.

Co když je test pozitivní?

Řecko pokryje veškeré náklady spojené s hospitalizací, pokud se u pacienta potvrdí nákaza koronavirus. Pokud se virus u návštěvníka potvrdí na hotelu, bude spolu s lidmi, se kterými byl v kontaktu, převezen do karantény, kterou také hradí země. Řecko apeluje na letecké společnosti, aby byly co nejvíce flexibilní, pokud jde například o zmeškaný let z důvodu hospitalizace nebo karantény.

Více informací najdete ZDE.

Řecko – akční letenky

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Sleva 250 Kč na letenky - stáhni si naši novou aplikaci, objednej letenky na Pelikan.cz za minimálně 500 Kč, zadej slevový kód PECKYAPPKA a ušetři 250 Kč z objednávky.
  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
Klikněte pro komentář

Dominika stihla od dětství s rodinou procestovat Českou republiku křížem krážem. Na cestách přitom vyhledává památky – miluje historii, umění, nové chutě a hlavně přírodu! A mimo psaní pro nás i pro sebe ještě maluje!

Doporučujeme

Žhavé #PELIPECKY

Novinky a zprávy ze světa cestování

Finsko je počtvrté po sobě nejšťastnější zemí světa. Žebříček ovlivnila i koronakrize https://t.co/LI4ZBoBwjb #koronavirus2 dny dozadu
Finsko je počtvrté po sobě nejšťastnější zemí světa. Žebříček ovlivnila i koronakrize https://t.co/LI4ZBoBwjb #novinky2 dny dozadu
Koronavirus a cestování – vše, co potřebuješ vědět https://t.co/PL0SPvKTOy #koronavirus2 dny dozadu
UNESCO park Wadden Sea v Dánsku bude mít unikátní vyhlídkovou věž. Přibude i velký kemp pro karavany https://t.co/L9uYf8SXy92 dny dozadu
PECKA DNE: Dovolená v Dubaji! Hilton se snídaní + letenka od 14 891 Kč https://t.co/T9uccXd4an2 dny dozadu
Které země můžeme navštívit: aktuální doporučení a zákazy (COVID-19) https://t.co/XwtQIeaL5x #koronavirus2 dny dozadu
Velké sčítání cestovatelů: Jak vidíš dovolenou v roce 2021? Klikni a vyplň krátký dotazník https://t.co/WpQqy7nhll #koronavirus2 dny dozadu
10 míst a věcí, které při návštěvě Mexico City nevynechat https://t.co/xiWjL4Cfmz2 dny dozadu
Rekonstrukce Notre Damu bude hotová v roce 2024. Dnes jsou to dva roky od nešťastného požáru https://t.co/6Z87Jwjxtc #novinky3 dny dozadu
Na letišti v Tokiu testují bezkontaktní check-in pomocí snímání obličeje https://t.co/SoXsDNZUEq #koronavirus3 dny dozadu
1 2 3 5

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru