Connect with us
pláž se ztroskotanou lodí, Řecko, Zakynthos

Evropa

Testování v Řecku není náhodné. Při čekání na výsledky není nutná karanténa

Testování v Řecku není náhodné. Při čekání na výsledky není nutná karanténa

Řecko přišlo 1. července s pravidly, která musí dodržet každý příchozí návštěvník. Chtějí nimi zajistit bezpečnost pro všechny.

Reklama

Klíčovým je zejména formulář, tzv. PLF fomulár (Passenger Locator Form). Vyplnit ho musí všichni cestující den před příjezdem do země. Obsahuje detailní informace například o odchodu do země, předchozí pobyty v jiných zemích a adresu ubytování v Řecku. V případě více míst během jedné dovolené musí pasažéři zadat adresu platnou alespoň prvních 24 hodin po příjezdu. Formulář je možné upravit i dodatečně.

Jak to funguje?

  • Cestující obdrží potvrzující e-mail po odeslání formuláře PLF.
  • Cestující obdrží PLF s jedinečným QR kódem v den plánovaného příjezdu do Řecka (o půlnoci) a budou na něj upozorněni prostřednictvím e-mailu.
  • Cestující, kteří nastupují do letadla den před příjezdem do země, budou mít nástup povolený na základě prokázání se potvrzujícím e-mailem, protože QR kód dostanou během letu.

Koho při příjezdu testují na COVID-19?

Pasažéři budou požádáni o prokázání se QR kódem v mobilu nebo vytištěném na papíře. Po naskenování QR kódu při příletu se cestující dozví, zda byl vybrán pro testování na místě. Výběr není náhodný, vyhodnocuje se podle parametrů z dotazníku. Záleží například, zda byl cestující v rizikové zemi během posledních 14 dní nebo zda v takové zemi žije.

Pasažéři, které po příjezdu otestuje profesionální tým v zóně vyhrazené pro testování, mohou očekávat výsledek testu během 24 hodin. Během těchto 24 hodin je doporučeno dodržovat social distancing a sledovat případné symptomy onemocnění, netřeba však jít do karantény. V případě, že je test pozitivní, cestovatel bude kontaktován. Dále se postupuje podle místního zdravotního protokolu.

Co když je test pozitivní?

Řecko pokryje veškeré náklady spojené s hospitalizací, pokud se u pacienta potvrdí nákaza koronavirus. Pokud se virus u návštěvníka potvrdí na hotelu, bude spolu s lidmi, se kterými byl v kontaktu, převezen do karantény, kterou také hradí země. Řecko apeluje na letecké společnosti, aby byly co nejvíce flexibilní, pokud jde například o zmeškaný let z důvodu hospitalizace nebo karantény.

Více informací najdete ZDE.

Řecko – akční letenky

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Sleva 250 Kč na letenky - stáhni si naši novou aplikaci, objednej letenky na Pelikan.cz za minimálně 500 Kč, zadej slevový kód PECKYAPPKA a ušetři 250 Kč z objednávky.
  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
Klikněte pro komentář

Dominika stihla od dětství s rodinou procestovat Českou republiku křížem krážem. Na cestách přitom vyhledává památky – miluje historii, umění, nové chutě a hlavně přírodu! A mimo psaní pro nás i pro sebe ještě maluje!

Doporučujeme

Žhavé #PELIPECKY

Novinky a zprávy ze světa cestování

USA připravují plán na otevření hranic pro očkované z EU a UK. Mluví se už o listopadu https://t.co/AeTdSr4Il0 #koronavirus9 hodinami dozadu
Proplatíme stornopoplatky při pozitivním COVID testu, léčebné náklady i cestu zpět. Stačí mít zakoupené pojištění https://t.co/PwVpTBbfHc #koronavirus12 hodinami dozadu
Tri Studničky jsou zpět! Luxusní wellness pobyt v Nízkých Tatrách od 2 590 Kč https://t.co/s1afmEws5g13 hodinami dozadu
Tajemná Praha: Znáte atmosféru a příběhy těchto míst? https://t.co/UrmdGvexpN15 hodinami dozadu
Prahu prohlásili za nejkrásnější město na světě https://t.co/0NpNTeAzqK #novinky16 hodinami dozadu
Cestovatelský semafor: podmínky návratu do ČR platné od 20. 9. https://t.co/zRkk71uosR #koronavirus17 hodinami dozadu
Rozhovor: Se psem na tripu? Důležité je, aby byli člověk i pes stejná krevní skupina https://t.co/jcClVyH7Zc2 dny dozadu
Hra o trůny v Evropě – kam se můžete podívat? https://t.co/zMRoiZcg8i4 dny dozadu
PECKA DNE: 4* pobyt v přírodě Vysokých Tater od 3 690 Kč https://t.co/QcOWBqhkP94 dny dozadu
Chtějí zbourat slavné havajské Schody do nebe na ostrově O’ahu https://t.co/QSrsmNKtB0 #novinky4 dny dozadu
1 2 3 5

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru