Connect with us
Řecké útesy a moře

Koronavirus

Řecko bude vyžadovat test na COVID-19 od přilétajících

Řecko bude vyžadovat test na COVID-19 od přilétajících

Řecko je jednou z nejoblíbenějších českých dovolenkových destinací, a díky jejich zvládání situace nového koronaviru tomu nebylo jinak ani za pandemie. Ovšem nyní, vzhledem ke zvyšujícímu se počtu případů nákazy v České republice začnou řecké úřady vyžadovat od cestujících z Česka výsledek testu na COVID-19.

Reklama

Tento článek si můžete přečíst i uložit na později v NOVÉ APLIKACI PELIPECKY, kde se automaticky aktualizuje. Budete tak mít čerstvé novinky z první ruky (funguje i v offline režimu).


Je to mírné opatření, když porovnáme situaci s jinými zeměmi, které se českým turistům rovnou uzavřely, jako například Dánsko. Zároveň je nutno dodat, že se nejedná o nové pravidlo, ale pouze o jeho rozšíření. Doposud mohli přilétající turisté vstoupit do Řecka bez předložení výsledku testu na COVID-19. Pokud jste ovšem přijížděli pozemní dopravou, museli jste se již testem prokázat.

Test na COVID-19 bude při vstupu do Řecka vyžadován od 28. září, informovala o tom ČTK. Řecká vláda také na svých stránkách uvedla, že test nesmí být starší 72 hodin. Povinnost neplatí pro děti mladší deseti let.

NEZAPOMEŇTE MÍT S SEBOU TEST NA COVID-19, ALE I VSTUPNÍ FORMULÁŘ!

Ministr zahraničí Tomáš Petříček mimo jiné na svém twitteru uvedl, že se pokusí s řeckými úřady dohodnout upravení podmínek nebo výjimku alespoň pro již zakoupené zájezdy:

Povinnost vyplnit 24 hodin před cestou do Řecka vstupní formulář je stále platná.

Po vyhodnocení formuláře obdrží cestující QR kód, jímž se musí (v elektronické nebo tištěné podobě) prokázat při nástupu do letadla a při vstupu na území Řecka. Doprovází ho potvrzení negativní diagnózy v anglickém jazyce (zde je uvedeno jméno a příjmení a číslo cestovního dokladu testovaného).

Akční letenky do Řecka

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Sleva 250 Kč na letenky - stáhni si naši novou aplikaci, objednej letenky na Pelikan.cz za minimálně 500 Kč, zadej slevový kód PECKYAPPKA a ušetři 250 Kč z objednávky.
  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
5/5 - (1 vote)
Klikněte pro komentář

Dominika stihla od dětství s rodinou procestovat Českou republiku křížem krážem. Na cestách přitom vyhledává památky – miluje historii, umění, nové chutě a hlavně přírodu! A mimo psaní pro nás i pro sebe ještě maluje!

Doporučujeme

Žhavé #PELIPECKY

Novinky a zprávy ze světa cestování

Vzhůru na Floridu! Miami v hlavní sezóně za 11 290 Kč https://t.co/UXYAKN08Mo18 hodinami dozadu
Austrálie odkládá otevření turistům kvůli nové mutaci koronaviru https://t.co/BvD9bzuyni #koronavirus18 hodinami dozadu
PECKA DNE: All Inclusive Cancún s hotelem na pláži od 41 154 Kč https://t.co/ERQS4iPmaP19 hodinami dozadu
Spojené arabské emiráty jsou nejbezpečnější zemí na světě. Očkováno je 100 % obyvatelstva https://t.co/qsGhhFIYNl #koronavirus21 hodinami dozadu
Na Expo 2020 v Dubaji vystoupí i světoznámá umělkyně Alicia Keys. Představí nové album https://t.co/9tyyeUXHlY #novinky21 hodinami dozadu
Cestování do Portugalska: od 1. 12. bude ke vstupu i tranzitu nutný negativní test https://t.co/j03BLNywnb #koronavirus22 hodinami dozadu
Japonsko opět zakáže vstup do země všem zahraničním cestujícím https://t.co/1kmnjyqdO8 #koronavirus22 hodinami dozadu
9 důvodů, proč letět do New Yorku se Singapore Airlines za 10 590 Kč https://t.co/HTgsSfk1Az22 hodinami dozadu
Bari, Catania, Alicante. Objev autentické kouty Itálie či Španělska https://t.co/XGpISYZjam22 hodinami dozadu
Velká Británie mění pravidla vstupu. Platí povinná izolace až do negativního PCR testu https://t.co/iDkFHnIg5g #koronavirus23 hodinami dozadu
1 2 3 5

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru