Connect with us
Řecké pláže a moře

Koronavirus

(NÁVOD) Do Řecka vyplňte online dotazník! Jinak hrozí pokuta 500 €

(NÁVOD) Do Řecka vyplňte online dotazník! Jinak hrozí pokuta 500 €

Řecko otevřelo 1. července hranice pro turisty z Evropské unie a obnovilo provoz na svých mezinárodních letištích. Upozornilo také, že před příjezdem je nutné vyplnit online dotazník. Na základě něj se určí, zda turista musí absolvovat test na koronavirus. Cestující ho musí vyplnit 48 hodin před příjezdem do země.

Reklama

Pokud si cestující zakoupí letenku / zájezd méně než 48 h před odletem, je nutné provést registraci co nejdříve po zakoupení – s platností od 9. 7. 2020 je vyplnění elektronického formuláře povinné a je nutné provést registraci nejpozději do 24 h před odletem.

Zaregistrovaní cestující dostane QR kód, kterým se musí v elektronické nebo tištěné podobě prokázat po příletu do Řecka, v opačném případě hrozí cestujícímu pokuta ve výši 500 eur. POZOR! Pokud nebudete mít QR kód, aerolinky vás nemusí pustit na palubu letadla.

Registraci lze upravit i dodatečně, zde je návod

  1. Cestující jde na stránku https://travel.gov.gr/#/
  2. Je potřeba stisknout tlačítko na vyplnění nového formuláře
  3. Také je nutné vyplnit e-mailovou adresu a heslo
registrace-snímek

4. Po vyplnění je potřeba kliknout na tlačítko SUBMIT a zobrazí se tato stránka:

registrace-snimek
  1. Vpravo nahoře je e-mailová adresa cestujícího, kterou zadával při prvním vyplnění formuláře.
  2. Když se cestující dostane sem, klikne na My Dashboard (ne New PLF, jak je to přednastavené) v nabídce a zobrazí se mu toto:
registrace-snimek3
  1. Pak už stačí jen kliknout na tužku a dostanete se do svého původního formuláře, který můžete upravovat.
  2. Chcete-li se vrátit zpět na menu, stačí kliknout na 3 vodorovné čárky vpravo nahoře.

Co se vyplňuje ve formuláři a proč se to dělá?

Při registraci musí návštěvníci poskytnout informace, jako jsou číslo letu, jméno, adresa bydliště, identifikační číslo, věk, telefonní číslo a e-mailová adresa.

QR kód, který se vydává při registraci, se kontroluje při vstupu do země. Na základě těchto informací pak speciální počítačový algoritmus zdraví vypočítá, zda se na dotyčné osobě provede test na COVID-19. Cestující se o tom dozví ale až při příjezdu.

Systém, po vyhodnocení nahlášených údajů určí, zda se má tato osoba při vstupu do Řecka podrobit testu na COVID-19 nebo ne. Testy jsou realizovány hned při vstupu do země a testovaní cestující musí na výsledek testu čekat (zpravidla přibližně 24 hodin) v individuální izolaci na adrese uvedené ve formuláři. V případě, že je výsledek testu pozitivní, je testovaná osoba povinna zůstat v 14denní karanténě. Porušení karanténního nařízení se trestá pokutou ve výši 5 000 eur.

Vyplnění dotazníku je povinné do 31. srpna. Ti návštěvníci, kteří budou muset absolvovat po příjezdu test, stráví čekání na výsledky na adrese uvedené v dotazníku.

Řecko – akční letenky

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Sleva 250 Kč na letenky - stáhni si naši novou aplikaci, objednej letenky na Pelikan.cz za minimálně 500 Kč, zadej slevový kód PECKYAPPKA a ušetři 250 Kč z objednávky.
  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
Klikněte pro komentář

Doporučujeme

Žhavé #PELIPECKY

Novinky a zprávy ze světa cestování

USA připravují plán na otevření hranic pro očkované z EU a UK. Mluví se už o listopadu https://t.co/AeTdSr4Il0 #koronavirus5 hodinami dozadu
Proplatíme stornopoplatky při pozitivním COVID testu, léčebné náklady i cestu zpět. Stačí mít zakoupené pojištění https://t.co/PwVpTBbfHc #koronavirus8 hodinami dozadu
Tri Studničky jsou zpět! Luxusní wellness pobyt v Nízkých Tatrách od 2 590 Kč https://t.co/s1afmEws5g9 hodinami dozadu
Tajemná Praha: Znáte atmosféru a příběhy těchto míst? https://t.co/UrmdGvexpN11 hodinami dozadu
Prahu prohlásili za nejkrásnější město na světě https://t.co/0NpNTeAzqK #novinky12 hodinami dozadu
Cestovatelský semafor: podmínky návratu do ČR platné od 20. 9. https://t.co/zRkk71uosR #koronavirus13 hodinami dozadu
Rozhovor: Se psem na tripu? Důležité je, aby byli člověk i pes stejná krevní skupina https://t.co/jcClVyH7Zc2 dny dozadu
Hra o trůny v Evropě – kam se můžete podívat? https://t.co/zMRoiZcg8i4 dny dozadu
PECKA DNE: 4* pobyt v přírodě Vysokých Tater od 3 690 Kč https://t.co/QcOWBqhkP94 dny dozadu
Chtějí zbourat slavné havajské Schody do nebe na ostrově O’ahu https://t.co/QSrsmNKtB0 #novinky4 dny dozadu
1 2 3 5

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru