Connect with us
Vivid Money

Tipy redakce

Založ si VIVID účet a získáš bonus 10 €. Bankovní konto a kovovou kartu máš zdarma, cashbacky jsou až do 25 % nákupu!

Založ si VIVID účet a získáš bonus 10 €. Bankovní konto a kovovou kartu máš zdarma, cashbacky jsou až do 25 % nákupu!

Pro všechny cestovatele, kteří milují slevy, bonusy, cashbacky a neradi platí měsíční poplatky za bankovní účet, máme užitečný tip – platební službu VIVID MONEY. O co jde? VIVID je nový start-up, díky kterému získáš bezpatný účet, prestižní kovovou platební kartu zdarma a hromadu zajímavých výhod doma i v zahraničí. VIVID mohou používat i čeští uživatelé, stačí jim k tomu smartphone a mobilní appka. Pokud již Vivid znáš a nechce se ti číst článek, rovnou si založ účet s BONUSEM 10 € (cca 255 Kč) NA TOMTO ODKAZU.

Reklama

Vivid Money – bezplatný účet, kovová karta a cashback

Ve zkratce jde o aplikaci pro iOS nebo Android s názvem Vivid Money. Stáhneš si aplikaci, zaregistruješ se a můžeš si vybrat, zda chceš virtuální nebo cool KOVOVOU fyzickou platební kartu. Po pár dnech ti do tvé poštovní schránky přijde platební karta MasterCard. Karta bude vypadat tak, jako každá jiná – s číslem karty a platností, ale bez jména a kódu – splňuje totiž nejvyšší bezpečnostní standardy.

Kartu máš, co dál? V aplikaci Vivid Money si na svůj účet můžeš poslat libovolnou částku z tvého osobního bankovního účtu nebo jiného Vivid účtu (peníze je možné si poslat klasickým převodem a trvá to jeden pracovní den, než ti přijdou na Vivid účet). Po registraci budeš mít k dispozici německý IBAN.

Když si teď otevřeš konto přes TENTO ODKAZ, dostaneš BONUS 10 EUR.

Vivid Money

Proč se ti vyplatí založit si účet přes VIVID MONEY?

 • Vivid zatím nemá vlastní bankovní licenci, za banku se ale zaručila Solarisbank, která chrání vklady majitelů účtů do výše 100 tisíc eur (přibližně 2 545 tisíc Kč).
 • Po registraci si můžeš vybrat, zda chceš bezplatný účet nebo placené prémiové konto za 9,90 eur měsíčně (asi 252 Kč) – nyní je i prémiový účet na 3 měsíce zdarma.
 • Výběr z bankomatu máš zdarma a to z bankomatů po celém světě – do výše 200 eur měsíčně (cca 5 090 Kč), vybírat je ovšem nutné minimálně 50 eur na jeden výběr (přibližně 1 273 Kč), v opačném případě banka žádá 3procentní sazbu za každý výběr.
 • PECKA PRO CESTOVATELE! Vivid na rozdíl od konkurence neuplatňuje žádný limit na výměnu peněz (do cizí měny) ani při bezplatném účtu.
 • Bez ohledu na to, jaký si vybereš účet, si můžeš otevřít až 15 samostatných podúčtů s vlastním IBAN.
 • Kovová karta se dává většinou nejbonitnějším klientům v bance, ve VIVID MONEY ji máš zdarma k účtu.
 • Karta se dá okamžitě nahrát do Google Pay i Apple Pay.
 • U bezplatného účtu můžeš mít vedených 40 různých měn, u účtu Prime je jejich až 107.

Cashback od 10 až do 25 % to ti dnes dá málokdo

Cashback v oblíbených obchodech jako Lidl (10 %), IKEA (15 %), Adidas (24 %), ZARA (18 %), PEEK & CLOPPENBURG (16 %), Starbucks (11 %), OBI (16 %), Decathlon (25 %), Nike (25 %), dm drogerie (11 %) – cashback peníze je možné použít k investování do akcií (Tesla, Google, Apple apod.) nebo si je nech vrátit na účet pomocí tlačítka REDEEM.

Vivid Money
Vivid Money

Výběr z bankomatu zdarma dvakrát mesíčně

S účtem VIVID MONEY ušetří zejména ti, kteří často mění finanční měny do jiných, exotických měn a ne vždy mají štěstí na dobrý kurz. Bude se ale hodit se i těm, kteří tráví hodně času například v sousedních zemích.

Navíc, s kartou VIVID MONEY je výběr ze všech bankomatů na světě zdarma až do výše 200 EUR měsíčně (asi 5 090 Kč)! Je však nutné vybírat nejméně 50 eur/výběr, jinak ti banka zaúčtuje poplatek ve výši 3 %.

Vivid Money je v podstatě zdarma, pokud bys chtěl/a vyšší limity pro převody nebo výběry z bankomatů, můžeš si zaplatit prémiovější účet. Nezapomeňme rovněž na to, že Vivid podporuje Apple Pay i Google Pay, takže si kartu můžeš nahrát do svého iPhonu či Android telefonu a fyzickou kartu tak můžeš nechat doma.

Velkou přidanou hodnotou je, že pokud si Vivid založí i tvoje rodina či kamarádi, tak jim ve zlomku sekundy můžeš poslat jakoukoliv částku, což se ti v zahraničí může hodit. Nemusíš tak čekat minimálně den jako v případě klasických bank.

ZALOŽIT VIVID MONEY + PLATEBNÍ KARTA ZDARMA A BONUS 10 EUR

Vivid Money

Výhody a benefity Vivid Money

 • středový kurz pro převod měn
 • okamžité platby v rámci aplikace
 • Apple Pay a Google Pay
 • možnost nákupu a prodeje kryptoměn
 • detailní grafy a statistiky
 • kompletní ovládání účtu přes aplikaci
 • online podpora na chatě 24/7
 • nastavení Vivid karty v aplikaci (možnost vypnout výběry z bankomatů, bezkontaktní platba…)
 • tvorba virtuálních karet pro větší bezpečnost při platbě přes internet
 • možnost cestovního pojištění a vstupu do letištních salonků

Pokud se rozhodneš, že kartu Vivid Money už dál nechceš používat, zůstatek peněz si můžeš bez poplatku kdykoliv poslat zpět na svůj soukromý účet.

Zdroj fotografií: Vivid Money, autor textu

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
  5/5 - (1 vote)
Klikněte pro komentář
Nahoru