Connect with us

Letenky

Přímo do New Yorku z Německa, v únoru a březnu, od 5 990 Kč

Přímo do New Yorku z Německa, v únoru a březnu, od 5 990 Kč

S těmihle letenkami ještě stíháš zimu v New Yorku, nebo aspoň brzké jaro. A co víc? Letíš i PŘÍMO! Z Německého Berlína (přímo, od 6 490 Kč) nebo Mnichova (přímo do New Yorku, jeden přestup v Kanadě na zpáteční cestě, od 5 990 Kč).

Reklama

A POZOR – u kanadského přestupu je nutné zažádat o cestovní povolení ETA.

 • Odkud? Z Berlína (přímý let v obou směrech) nebo Mnichova (přímo jen do New Yorku)
 • S kým? Letecké společnosti United Airlines Inc, Lufthansa
 • Kdy? Únor – březen 2020
 • Termín? Příklad 13. – 26. března 2020 (z Berlína)
 • Co je v ceně? Let tam i zpět, všechny poplatky, příruční zavazadlo, odbavené zavazadlo za příplatek
 • Využij slevový kód: USETRI250 – Stačí u Způsobu platby zaškrtnout Uplatnit kupon a vyplnit.

New York a doklady?

Pro vstup do USA je potřebný cestovní pas s vízem nebo elektronickou autorizací ESTA.

New York a doprava

V New Yorku se můžeš přepravovat různými způsoby, nám se líbily tyto – nejsou až tak drahé a jsou velmi efektivní, leckdy i efektní:

 • Metrem – to je jednou ze základních možností – je rychlé a snadno dostupné. Důležité je všímat si směru metra v rámci Manhattanu – uptown nebo downtown. Týdenní karta se dá koupit cca za 32 $ v automatu na každé stanici metra. A mimochodem v metru je i Wi-fi.
 • Taxíky – kdo by neznal ta žlutá auta, která jsou jedním se symbolů velkého jablka. Stáhni si aplikaci UBER nebo LYFT, případně ještě VIAVAN. Ceny jsou poměrně nízké, a ještě levněji tě cesty přijdou, když v aplikaci využiješ možnosti sdílené jízdy.
 • City bike – v létě je to úžasná věc, navíc ekologická. Stojí za to si na kole projet trasu západního Manhattanu kolem řeky.
 • Vodní Taxíky – tak trochu netypická záležitost, ale funguje to. Taxík na lodi objíždí trasu Midtown Manhattan, Battery Park, South Street Seaport and DUMBO Brooklyn.

Co dělat, vidět a zažít v NY

 • Malý tip – pouvažuj o koupi New York City pasu – je to něco jako vstupenka na mnohé akce.
  • Empire state building
  • American museum of Natural history
  • The metropolitan museum of arts
  • Top of the Rock Observation – neuvěřitelný výhled na New York
  • Socha Svobody & Ellis Island nebo Circle line Sightseeing Cruises
  • 9/11 memorial & Museum nebo Intrepid sea, Air and space museum
 • Mimochodem, pokud nemáš New York City Pass, tak doporučujeme na žádané atrakce kupovat lístky ideálně předem online – vyhneš se dlouhým řadám.
 • Klasickým výletem je Socha svobody, na kterou můžeš vystoupat a užít si výhled za 21,50$. A chybu neuděláš při výletu lodí na Staten Island, kdy si během zhruba půlhodinové plavby užiješ krásné panorama Manhattanu.
 • Navštiv památník slavných dvojčat 9/11 Memorial a přilehlý WTC Park. Patří k němu i 9/11 museum, do kterého se již platí vstupné.
 • Aspoň si projdi Time square. Říká se o něm, že jej budeš nenávidět i milovat zároveň. Shlédnout na tu masu lidí z výše můžeš pak z Renaissance Hotel’s R Lounge – nabízí prosklená okna doslova od podlahy až po strop. Bude to stát jistě za to, ale tady opravdu nepůjde o nejlevnější výlet.
 • Kousek od Times square pak najdeš slavnou divadelní Broadway. A pokud tě Broadway v divadle moc neláká, zkus alternativnější proudy v Soho – umělecké čtvrti plné kavárniček a obchůdků.
 • Podívej se na/do Metropolitní opery na Lincoln Square.
 • Případně se určitě něco dozvíš i v našich 2 článcích, co v tom obrovském městě dělat! Co můžeš dělat a Co nesmíš vynechat.

Levné ubytování v New Yorku

Nezapomeň si prohlédnout naši nabídku pobytů v New Yorku – kde máš v ceně jak letenku, tak ubytování a leckdy i stravu. A pokud výhodné ubytování teprve hledáš, můžeš jej rezervovat přímo přes Pelikána. Pelikán se totiž kamarádí s největším prodejcem ubytování na světě (booking.com) a krom toho i s portálem Airbnb.com.

Přes Airbnb teď rozdáváme slevové kupóny na první ubytování ve výši 30€ (+11€ na zážitek). Zaregistruj se a penízky ve formě kreditu jsou tvoje.

Tip na aplikaci: Revolut

Vykašli se na směnárny. Stáhni si appku Revolut, pár kliknutími se registruj a „bankuj“ po celém světě. Revolut se ti hodí, zejména když potřebuješ stabilní dobrý měnový kurz – k dispozici máš 29 světových měn a středové kurzy pro převody. Z Revolutu můžeš posílat nebo přijímat platby i z jiných bankovních účtů. Výběry ze všech bankomatů na světě máš zdarma, a to až do 200€ měsíčně a navíc si peníze můžeš kdykoliv poslat na kartu a převod proběhne během pár sekund. Když se zaregistruješ přes Pelikánský odkaz, tak navíc získáš Revolut kartu s doručením zdarma.

Tip na pronájem auta: Rentalcars od Pelikána

Ušetři na půjčovném auta zařiď si jej přes Pelikána! Přes vyhledávač si vyber konkrétní destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu. Díky Rentalcars uvidíš vždy nejvýhodnější ceny na trhu a v požadovaném termínu.

Klikněte pro komentář

Dominika stihla od dětství s rodinou procestovat Českou republiku křížem krážem. Na cestách přitom vyhledává památky – miluje historii, umění, nové chutě a hlavně přírodu! A mimo psaní pro nás i pro sebe ještě maluje!

Žhavé #PELIPECKY

Novinky a zprávy ze světa cestování

British Airways stoply všechny lety z Gatwicku, 80% zaměstnanců dostane volno https://t.co/tvgdcpgQ8J #novinky11 hodinami dozadu
Přímá linka Thai Airways z Vídně do Bangkoku je do října zrušená https://t.co/OKzVe0fL5b #novinky11 hodinami dozadu
Kvůli přerušení letecké dopravy bude počasí méně předvídatelné, obává se WHO https://t.co/1Ra7mpnS48 #novinky11 hodinami dozadu
Koronavirus a cestování – vše, co potřebuješ vědět https://t.co/q8n39ZEPWT #novinky12 hodinami dozadu
Qatar Airways už na let vyžadují lekářské osvědčení https://t.co/FnCg5Ti2KZ #novinky13 hodinami dozadu
Jste v Indonésii? Takto se můžete dostat domů https://t.co/MpJtLoJXU3 #novinky13 hodinami dozadu
Průvodce po Bali! Jak ovládnout tento kouzelný indonéský ostrov https://t.co/WXM1ltmwD01 dnem dozadu
Jaký vliv mají klimatické změny na světové památky? Google vám to ukáže https://t.co/alx66nynLh #novinky1 dnem dozadu
Koronavirus a cestování – vše, co potřebuješ vědět https://t.co/q8n39Znf5l #novinky1 dnem dozadu
10 míst v USA, která vám svými barvami zamotají hlavu https://t.co/kk6rrakONM2 dny dozadu
1 2 3 5

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru