Connect with us
Cestování do Německa

Koronavirus

Německo vyžaduje od cestujících z Prahy test na COVID-19 nebo karanténu

Německo vyžaduje od cestujících z Prahy test na COVID-19 nebo karanténu

Německo je Českou republikou vedeno coby bezpečná země, a můžeme překračovat hranice bez nutnosti podstoupit test na COVID-19 nebo po příjezdu nastoupit karanténu. To ovšem pro cestující z Prahy přestalo ve středou 9. září platit.

Reklama

Tento článek si můžete přečíst i uložit na později v NOVÉ APLIKACI PELIPECKY, kde se automaticky aktualizuje. Budete tak mít čerstvé novinky z první ruky (funguje i v offline režimu).


Německo totiž zařadilo oblast hlavního města Prahy mezi rizikové oblasti, oznámil to německý národní Institut Roberta Kocha i Velvyslanectví ČR v Berlíně. Jelikož je Praha Německem vedena coby riziková „červená“ oblast, vyžaduje Německo po cestujících z Prahy předložení výsledku testu na COVID-19, ne staršího 72 hodin, nebo nastoupení 14denní karantény.

Cestování za účelem turismu je ale stále povoleno.

Mohlo by vás zajímat:

Dostupné akční letenky do Německa

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    5/5 - (1 vote)
Klikněte pro komentář

Dominika stihla od dětství s rodinou procestovat Českou republiku křížem krážem. Na cestách přitom vyhledává památky – miluje historii, umění, nové chutě a hlavně přírodu! A mimo psaní pro nás i pro sebe ještě maluje!

Nahoru