Connect with us

Cestopisy

Známe nejlepší aerolinky pro rok 2018: Singapore Airlines to všem natřeli!

Známe nejlepší aerolinky pro rok 2018: Singapore Airlines to všem natřeli!

Po dalších 12 nadcházejících měsíců se může letecká společnost Singapore Airlines pyšnit označením nejlepší letecké společnosti na světě. Z trůnu zesadila prestižní leteckou společnost Qatar Airways, která se aktuálně nachází na druhém místě. Pomyslné stupně vítězů uzavírá japonská společnost ANA All Nippon Airways, následují bramboroví Emirates a pětici nejlepších uzavírá EVA AIR. Vyplývá to ze včerejších výsledků World Airline Awards, které společnost SKYTRAX vyhlásila v Londýně.

Reklama
1. Singapore Airlines
2. Qatar Airways
3. ANA All Nippon Airways
4. Emirates
5. EVA AIR
6. Cathay Pacific Airways
7. Lufthansa
8. Hainan Airlines
9. Garuda Indonesia
10. Thai Airways

Chceš se podívat na kompletní řebříček?

TOP 100 AEROLINEK

Nejlepší aerolinky ve zkratce

EVA AIR, kterou si Češi oblíbili pro své přímé lety do Bangkoku nebo pohodlné lety z Vídně na thajské ostrovy, nebo třeba krásné Bali, se tak posunula o jedno místo výše, když ještě minulý rok obsadila šesté místo.

Nejlepšími aerolinkami v Evropě se staly Aegean Airlines. Následovali ji Air Dolomiti a Air Malta. Zajímavostí je, že do desítky nejlepších v Evropě se dostaly i České aerolinky ČSA.

Nejlepší nízkonákladovou leteckou společností světa zůstává i nadále Air Asia a nejlepšími low-cost aerolinkami na delší lety jsou Norwegian, kteří jsou zároveň i nejlepší nízkonákladovkou v Evropě, za kterými jsou v těsném tandemu Easyjet, Eurowings a Ryanair.

Jednou z nejsledovanějších kategorií je hodnocení ekonomické třídy, tedy třídy, kterou využívá drtivá většina cestujících. Prvenství obhájili Thai Airways, na druhém místě se ale objevili Singapore Airlines, následovaní Qatar Airways a Emirates.

Singapore Airlines září i v další kategorii, first class. Obsadily ní první místo. Těsně za nimi jsou Etihad Airways, Air France nebo Lufthansa a až potom následují Emirates a Qatar Airways, které doposud patřili k absolutní špičce první třídy v hodnocení SKYTRAX. Business třídu má však i nadále nejlepší Qatar Airways (stejně jako miulý rok), následují opět Singapore Airlines, ANA, Emirates a Etihad Airways.

Zajímavý je i žebříček leteckých společností, které dosáhly nejvýraznějšího zlepšení svých služeb. Prvenství patří čínským China Southern Airlines, následují Philippine Airlines, Fiji Airways a zajímavé je i čtvrté místo, na které se dostal Ryanair. Dále se v první destíce umístil i ruský Aeroflot, Air Mauritius nebo nizozemské KLM.

Ocenění leteckých společností, World Airlines Awards, je považované za to nejprestižnější v celém leteckém průmyslu. Vychází z komplexního hodnocení od více než 12 milionů turistů i obchodních cestujících v 38 oblastech (například kvalita produktů a služeb, check-in, nástup do letadla, tzv. boarding, pohodlí sedadel na palubě, čistota kabiny, kvalita stravy a nápojů, zábava na palubě, zaměstnanci společnosti apod.)

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    5/5 - (1 vote)
1 Comment

Pokud Pavel zrovna necestuje, rád se věnuje svým dalším koníčkům, mezi které patří luštění křížovek, vnoučata a v neposlední řadě sledování AZ kvízu.

Nahoru