Connect with us

Cestopisy

Sliby se mají plnit: Arnold se po 83 letech dočkal od KLM velkého překvapení

Sliby se mají plnit a platí to i v případě výher. Před neuvěřitelnými 83 lety, v roce 1935, letecká společnost KLM vyhlásila soutěž, jejíž hlavní cenou byl okružní let nad Amsterdamem. Z mnoha zúčastněných vzešel vítěz, kterým byl, dnes již 90letý, Arnold Neuhaus (Nol zkráceně). V té době si Arnold bohužel výhru vybrat nemohl. Důvodem byla spála, kterou onemocněla jeho sestra, kvůli které musela být celá rodina na určitou dobu v izolaci od okolního světa. KLM na něj ale nezapomnělo a i po tak dlouhé době mu jeho dětský sen splnilo. Zatím, co v dnešní době patří létání mezi standardní dopravní zkušenost mnoha Evropanů, v období mezi světovými válkami znamenala výhra v takové soutěži jedinečný zážitek, zejména pro malého chlapce. I když Arnold už přestal věřit, že by se mu jeho dětský sen splnil, čekalo ho velké překvapení.

Reklama

Zdroj fotografie: KLM Blog

Nic z toho by se ovšem nestalo nebýt Arnoldovi vnučky, která se s leteckou společností spojila a rozhodla se tak svému dědovi připravit zážitek, na který nezapomene do konce života. Když se KLM o nesplněném závazku dozvěděli, rozhodli se celou výhru pojmout opravdu stylově a zapojit do ní i Arnoldova pravnuka, který je shodou okolností stejného věku, jakého byl Arnold před 83 lety. Ptáte se, jak 90letému Arnoldovi zajistili nezapomenutelný zážitek? Vrátili ho zpátky v čase! Tedy obrazně. Jeho i  pravnuka čekala stylová jízda historickým Fordem A tudor 1930, který je dopravil přímo na Schiphol Jet Centre, kde na ně čekalo letadlo.

Zdroj fotografie: KLM Blog

Čekali jste „obyčejný“ moderní letoun? Jste na omylu! O skvělý zážitek se postarala Prinses Amalia, tedy historický letoun Dakota DC-3, který světlo světa poprvé spatřil právě v roce 1935, tedy v roce, kdy soutěž probíhala, té době jeden z nejmodrnějších letounů své doby.

Zdroj fotografie: KLM Blog

Ale dost bylo řečí, nejlíp uděláte, když se na celý zážitek Arnolda a jeho pravnuka podíváte sami v následujícím videu. Nám nezbývá nic jiného, než smeknout před KLM  i Arnoldovou rodinou klobouk a zamáčknout po zhlédnutí videa slzu dojetí.

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na [email protected] Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na [email protected] Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
Prosím, ohodnoťte náš článek.
Klikněte pro komentář

Pokud Pavel zrovna necestuje, rád se věnuje svým dalším koníčkům, mezi které patří luštění křížovek, vnoučata a v neposlední řadě sledování AZ kvízu.

Doporučujeme

Žhavé #PELIPECKY

Novinky a zprávy ze světa cestování

POBYT DNE: 4* pobyt v Římě včetně snídaní a letenek od 7 690 Kč https://t.co/kTY1QRxZE97 hodinami dozadu
Letěli jsme přímým letem EVA AIR z Vídně do Bangkoku. Tyto 3 věci nás ohromily (RECENZE) https://t.co/SCDUNcRSzU #letenky9 hodinami dozadu
Letěli jsme přímým letem EVA AIR z Vídně do Bangkoku. Tyto 3 věci nás ohromily (RECENZE) https://t.co/SCDUNcRSzU9 hodinami dozadu
Bali, Vietnam a další pecky s China Airlines od 17 990 Kč! TOP servis a zavazadlo v ceně https://t.co/nVIj9kNDlL11 hodinami dozadu
Vzhůru na Srí Lanku s letenkami z Vídně s Qatar Airways od 16 990 Kč https://t.co/ZfqdRdJ8lR13 hodinami dozadu
Přivítej jaro na Kypru. Letenky z Vídně máš nyní od 1 210 Kč https://t.co/0MGuziaTjx14 hodinami dozadu
Jak projet Island za 7 dní a nezruinovat svůj bankovní účet https://t.co/MEsML5v4Bf17 hodinami dozadu
Bangkok z Vídně od 15 990 Kč. Termíny na jaro a 46kg zavazadlo https://t.co/6PPTxBurLT1 dnem dozadu
Párty vs. zen, luxus vs. batůžky. Aneb hlavní turistické části Malty https://t.co/HjRJXOddqf1 dnem dozadu
Během zimy do Cancúnu? Leť z Prahy s Turkish Airlines za 16 790 Kč https://t.co/POlZqFexl42 dny dozadu
1 2 3 5

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru