Connect with us
Letadlo Qatar Airways

Cestopisy

10 důvodů proč cestovat právě s Qatar Airways

Pokud letíte na exotickou dovolenou a čeká vás několikahodinový let, špatný servis a nízký komfort je to poslední, co potřebujete. Přesně to jsou věci, kterých se nemusíte bát, pokud letíte se špičkovými aerolinkami Qatar Airways. Proč? Připravili jsme pro vás hned 10 důvodů.

Reklama

Nejlepší aerolinky pro rok 2017

S kým jiným letět na exotickou dovolenou, než s těmi nejlepšími? Aerolinky Qatar Airways získaly prestižní ocenění nejlepších světových aerolinek za rok 2017 podle řebříčku World Airline Awards. Toto ocenění potvrzuje, že tato letecká společnost patří v nabízených službách na samotný vrchol.

Skytrax ocenění

Ubytování v 5* hotelu zdarma

Výhodou cestování s Qatar Airways je mimo jiné i možnost využít ubytování zdarma v hotelu při delších přestupech v Dauhá. Nejedná se o ledajaký hotel. O vaše pohodlí se totiž postará jeden z mnoha luxusních hotelů, ve kterých se bezkonkurenční pohodlí bát nemusíte.

Výlety do Dauhá

Pokud s Qatar Airways cestujete do některé z exotických destinací s několikahodinovým přestupem v Dauhá, máme pro vás tip, který si nesmíte nechat ujít. Na rozdíl od čekání na letišti se totiž můžete vydat na prohlídku města a objevit tak jeho hlavní lákadla, mezi které patří například kulturní vesnička Katara, jedinečný ostrov The Pearl nebo Muzem islámského umění. Takový výlet vás přijde zhruba na 225 Kč a je o co stát. Pokud je váš přestup delší 5 hodin můžete se vydat na jízdu do srdce pouště od 1500 Kč.

Muzeum v Dauhá

Není potřeba vízum

Zbytečné administrativy se v Dauhá bát nemusíte. Cestující z České republiky mohou Katar navštívit bez vízové povinnosti a to až do 90 dní od vstupu do země. To je dostačující čas na pohodlný přestup a prohlídku města. 🙂

150 světových destinací

S více než 150 světovými destinacemi se můžete na své osobní i obchodní cesty vydat prakticky do všech koutů světa se zárukou toho největšího pohodlí. S Qatar Airways se hranic bát nemusíte.

Flotila moderních letounů

Letecká společnost Qatar Airways disponuje jednou z nejmladších leteckých flotil na světě s průměrnou délkou stáří letadel 5 let. Z celkového leteckého parku 180 letounů jich 30 tvoří i luxusní Boeingy 787-8 Dreamliner, který nabízí široké možnosti služeb.

V přední části letounu se nachází business třída se sedadly, které lze složit do pohodlných lůžek a vy se tak během dlouhého letu můžete v poklidu vyspat a relaxovat. Sedadla v business třídě jsou členěny v konfiguraci 1-2-1, přičemž každé sedadlo má samostatný vstup k uličce.

Business Class

Samozřejmostí je i zábavní palubní systém, který nabízí široký repertoár filmů, hudby a dalších funkcí na velkých 17“ dotykových obrazovkách. Každé sedadlo business třídy má k dispozici i porty USB a elektrické zásuvky.

 

Ekonomická třída sestává z 232 sedadel v konfiguraci 3-3-3. Ani cestující v ekonomické třídě se nemusí bát nudy. Využít mohou zábavný palubní systém na 12,1“ dotykových obrazovkách. Ani tady nechybí USB porty a elektrické zásuvky.

Navštivte Boeing 787 ve virtuální prohlídce:


Specialitou Boeingu 787 Dreamliner je tlak v kabině, který je nastaven na nižší hodnoty a umožňuje cestujícím dýchat více kyslíku než v jiných letadlech. Díky tomu se snižuje riziko bolesti hlavy, závratí a celkové únavy z cesty. Výhodou je i až o 30 % větší kapacita pro příruční zavazadlo, než je tomu u jiných letounů v této třídě.

Jídlo od těch nejlepších

Kvalita jídel servírovaných na palubách letounů se každým rokem zvyšuje a Qatar Airways jsou tomu důkazem. Při letech s touto leteckou společností se můžete těšit na rozmanité pokrmy navrhované od špičkových kuchařů. Samozřejmostí jsou čerstvé suroviny a možnost zvolit si typ jídla podle svých stravovacích preferencí.

Jídlo na palubě Qatar Airways

Velká hmotnost odbaveného zavazadla

Pokud patříte mezi cestující, kteří rozhodně necestují na lehko, máme pro vás dobrou zprávu. Již v Economy Class máte při koupi letenky možnost využít 30 kg limitu pro odbavené zavazadlo. V případě business třídy se jedná dokonce o 40 kg. Váha zavazadla se ovšem může na konkrétních letech lišit.

Zavazadlo na letišti

3 možnosti check-inu

Pro maximální pohodlí při check-inu nabízí Qatar Airways tři způsoby odbavení. Mezi ty patří buďto check-in přímo na letišti a to 3 – 1 hodinu před odletem, online z pohodlí domova 36 – 90 minut před odletem, nebo mobilní check-in.

Volejte a surfujte přímo na palubě

Díky Oryx One Communications systému můžete na vybraných letounech volat, posílat sms a surfovat po internetu prakticky bez omezení. Nic vám tedy nebrání být při dlouhém letu ve spojení se svou rodinou, příteli nebo obchodními partnery.

Mobilní telefon

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    Prosím, ohodnoťte náš článek.
Klikněte pro komentář

Pokud Pavel zrovna necestuje, rád se věnuje svým dalším koníčkům, mezi které patří luštění křížovek, vnoučata a v neposlední řadě sledování AZ kvízu.

Nahoru