Connect with us
Letadlo společnosti Qatar Airways

Cestopisy

Nejlepší Aerolinka za rok 2017? Qatar Airways

Nejbližších 12 měsíců se letecká společnost Qatar Airways může pyšnit titulem nejlepší letecké společnosti světa. Z trůnu po minulém roce sesadila konkurenci v podobě Emirates, která v letošním hodnocení spadla na 4 příčku, ale i přes to stále zůstává mezi absolutní špičkou v letecké dopravě. Na druhou pozici se vymrštila společnost Singapore Airlines a trojici vítězů uzavírá letecká společnost ANA All Nippon Airways. Vyplývá to z výsledků World Airlines Awards, které společnost SKYTRAX vyhlásila v Paříži.

Reklama

Podívejte se:

Kompletní žebříček

Interiér společnosti Qatar Airways

Nejlepší aerolinky ve zkratce

Páté místo obsadila hongkongská společnost Cathay Pacific a šesté místo patří taiwanské aerolince EVA Air.

Nejlepší aerolinkou v Evropě se stala společnost Lufthansa, která v celkovém pořadí obsadila sedmou příčku. Desítku nejlepších uzavírají Eihad Airways, Hainan Airlines a Garuda Indonesia.

Nejlepší nízkonákladovou společností světa zůstává Air Asia a nejlepší low-cost aerolinkou na delší lety je aerolinka Norwegian, která je zároveň i nejlepší nízkonákladovkou v Evropě.

Qatar Airways si tento rok odnesla až 4 prestižní ocenění. Nejlepší aerolinka na světě, nejlepší business třída na světě, nejlepší salónek pro cestující první třídy a nejlepší aerolinka Blízkého východu.

Ocenění leteckých společností, World Airline Awards, se považují za ty nejprestižnější v leteckém průmyslu. Vycházejí z komplexního systému hodnocení na základě až 12 miliónů turistů i obchodních cestujících v až 38 oblastech (například kvalita produktů a služeb, check-in, boarding, pohodlí sedadel na palubě, čistota kabiny, kvalita stravy a nápojů, zábava na palubě, personál apod.)

Zajímavosti:

Nejlepší služby leteckého personálu – Austrian Airlines

Letadlo společnosti Austrian Airlines

Nejlepší multimediální systém na palubě – Emirates

Letadlo společnosti Emirates

Nejčistší kabina – Eva Air

Letadlo společnosti Eva Air

Nejlepší aerolinky jižní Evropy – Turkish Airlines

Letadlo společnosti Turkish Airlines

Zdroj titulní fotografie: Qatar Airways

2 komentáře
Nahoru