Connect with us
Singapore Airlines

Amerika

9 důvodů, proč letět do New Yorku se Singapore Airlines za 10 590 Kč

9 důvodů, proč letět do New Yorku se Singapore Airlines za 10 590 Kč

Co se vám vybaví, když se řekne New York? Jsou to ikonické mrakodrapy, světoznámé mosty spojující Manhattan se zbytkem metropole, francouzský dar jménem Socha svobody, ty nejlepší týmy NHL nebo NBA, nebo snad street food tak chutný, že oblizovat se budete ještě na zpátečním letu zpátky domů? Ať už je to to, či ono, není potřeba si vybírat. Návštěva New Yorku je komplexní zážitek a všechna tato lákadla je nejlepší servírovat dohromady a ve velkých dávkách.

Reklama

Říká se, že důležitý není cíl cesty, ale cesta samotná. To platí i u létání do vzdálených destinací. Pokud už máte strávit x hodin v letadle, je dobré si vybrat takové aerolinky, se kterými si budete během letu připadat jako v bavlnce, a přesně to platí pro linku Praha – New York – Praha s luxusními 5* aerolinkami Singapore Airlines. Pokud bychom si měli sami vybrat leteckou společnost, se kterou se vydat za velkou louži, je to právě tato. Ptáte se proč? Nastražte uši! Máme pro vás hned 9 důvodů. Tak pojďme na to. 

Akční letenka do New Yorku se Singapore Airlines

Jedny z nejlepších aerolinek světa

Jak jsme již zmínili, aerolinky Singapore Airlines se mohou pyšnit statusem 5* aerolinek. Toto ocenění získaly od světově uznávaného žebříčku Skytrax, který každoročně hodnotí aerolinky z celého světa. Aerolinky se hodnotí v různých kategoriích, například přednostní odbavení pasažérů, palubní servis, hodnocení jednotlivých tříd apod. V roce 2018 navíc získaly první místo v kategorii Nejlepší letecká společnost světa v soutěži, kterou každoročně pořádá SKYTRAX. I když se letecká společnost v tomto roce umístila na druhém místě, získala naopak prventství v kategorii The World’s Best Airline Cabin Crew. Lepší záruku prvotřídního servisu na palubě dostanete jen těžko.

Go big or go home: Letíte s Airbusem A380

Singapore Airlines se toho nebojí a pro svou linku z Frankfurtu na letiště JFK nasadily opravdu těžký kalibr. Tím není nic jiného, než největší civilní letoun na světě Airbus A380. Dvoupodlažní letoun pojme v současné konfiguraci sedadel a tříd až 490 cestujících. Zatím co horní paluba je vyhrazena pro business třídu, v té spodní se pohodlně (a k tomu se ještě dostaneme) usadí zejména cestující ekonomické třídy. Co se týče právě této třídy, rozložení sedadel je nastaveno na formaci 3x4x3 a celá ekonomická část je rozdělena do tří sektorů.

V ekonomické třídě jako v bavlnce

Ekonomická třída se Singapore Airlines, to je kapitola sama pro sebe a to kapitola opravdu pohodlná. Let v této třídě je totiž zážitkem sám o sobě. První milé překvapení na váš čeká hned při příchodu k vašemu sedadlu. Singapore Airlines totiž standardně nabízí ke každému sedadlu jak pohodlný polštář (a nejedná se o žádné malé prdítko) tak hřejivou deku. Dvě drobnosti, řeknete si, opak je ale pravdou. Díky nim si totiž budete připadat přímo jako v bavlnce.

Pojďme ale k samotným sedadlům. Právě tady totiž pocítíte štědrost Singapore Airlines a to zejména ti z vás, kteří mají obvykle problém poskládat se se svými dvěma metry na své místo. V porovnání s ostatními aerolinkami je tu místa pro nohy habaděj a vás tak nečeká let plný převalování se a otlačených kolen.

Pozornost v podobě komforního balíčku

Jestli jste čekali, že u polštáře a deky nadstandard ekonomické třídy se Singapore Airlines končí, jste na omylu. Každý cestující v této třídě se může těšit i na Amenity Kit (komfortní balíček), ve kterém najde jak ponožky, tak kartáček na zuby a zubní pastu. Jedna z dalších drobností, které váš let posouvají na zcela jinou úroveň.

Zábava s KrisWorld systémem

Zábavní systém KrisWorld se během několika hodinového letu stane se svým téměř 11 palcovým monitorem umístěným v opěrce sedadla před vámi vašim nejlepším přítelem. Aby ne! Vybírat můžete z nabídky stovek nejnovějších filmů, seriálů i hudebních interpretů. Výběr je opravdu široký, a tak si na své přijdou jak romantické povahy, tak posluchači tvrdé hudby. Vlastní sluchátka nepotřebujete. Součástí letu v ekonomické třídě jsou totiž i sluchátka, která se postarají o kvalitní zvuk.

Na suchu nebudou ani vaše chytrá zařízení. Díky elektrické zástrčce se nemusíte bát, že vašemu chytrému miláčkovi dojde šťáva. Specialitou je i telefon zabudovaný v sedadle, díky kterému se můžete za poplatek dovolat vašim blízkým na zemi nebo zdarma komunikovat s cestujícími v letadle. Díky možnosti připojení k WI-Fi navíc můžete surfovat klidně během celého letu. Pro ekonomickou třídu je toto připojení zpoplatněno a lze ho dokoupit přímo na palubě letadla pomocí vaší kreditní karty.

Připravte si chuťové pohárky

Chuť jídla ve vysokých výškách v kabině pod tlakem ovlivňuje vaše chuťové pohárky. I proto se šéfkuchaři od Singapore Airlines dostávají pod tlak, aby vám naservírovali to nejlepší jídlo. A to doslova! Na první chod nebudete čekat dlouho. Servíruje se ještě před startem. Ať už patříte mezi zaryté masožrouty, volíte cestu vegetariánstí/vegaství nebo jiných diet, tady si přijdete na své. Součástí servírování je i kvalitní, dvakrát podávaný horký ručník, který už jen dokresluje preciznost servírování od Singapore Airlines.

Zpátky k jídlu! Menu v ekonomické třídě začíná drinky a slaným občerstvením v podobě mixu oříšků. Ideální svačinka před hlavním jídlem, které byste marně hledali servírované s plastovým příborem nebo skleničkami. Tady se razí cesta kovu a skla. Co bychom vám řekli o jídle samotném? Nešetřili bychom superlativy. Nejlépe ale uděláte, pokud ochutnáte sami. To platí jak pro hlavní chod, dezert v podobě vyhlášené zmrzliny značky Häagen-Dazs, tak pro druhý chod, který tvoří lehké jídlo servírované před přistáním.

Servis jako od maminky

Za palubní servis je potřeba smeknout poklonu. Pokud jste před nasednutím do letadla narazili na nepříjemnou prodavačku v některém z bufetů, připravte se, že vám spadne čelist. Servis na palubě Singapore Airlines je jako z jiného světa, ve kterém nic není nemožné. Přikrývka navíc? Bez problémů. Láhev vody? Prosím. Zmrzlina navíc? Jak je ctěná libost. Palubní personál je profesionálnost sama a i díky tomu se budete na palubě cítit opravdu vítání, jako když přijdete na nedělní oběd k mamince s tím rozdílem, že tady se vás nikdo nebude netrpělivě vyptávat, kdy už budou na cestě vnoučata. 🙂

2 mouchy 1 ranou: New York i Frankfurt

Zatím co při cestě do New Yorku vás čeká krátký přestup ve Frankfurtu nad Mohanem, při zpátečním letu máte na toto město celý den. Využijte této zastávky a pokochejte se středověkými památkami města, mezi které patří například městská část Altstadt s historickými budovami nebo ikona města, Kostel svatého Bartoloměje.

Jeden Manhattan budete mít za sebou a ten druhý vás čeká právě ve Frankfurtu nad Mohanem. Přesně tak se totiž říká modernímu centru města, kterému přezdívají Manhattanem Evropy, a to díky mrakodrapům, které vytvářejí nezaměnitelné panorama města. Nestihli jste v New Yorku nakoupit, co jste potřebovali? Tady jste na správném místě.

Letenka za super cenu

Co k tomu všemu dodat? Letenku za skvělou cenu! Díky parádním cenám zpátečních letenek toto všechno můžete otestovat na vlastní kůži! V Praze nasednete na letadlo hurá do New Yorku. Na kolik taková sranda vyjde? Zpáteční letenku pořídíte za 10 590 Kč i s 2 kusy odbavených zavazadel do 46 kilo a ještě k tomu v parádních termínech i na léto 2022. Pokud byste takovou letenku rezervovali až příští rok, cena bude už výrazně vyšší.

New York City s jeho mosty

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    4/5 - (8 votes)
3 Comments

Pokud Pavel zrovna necestuje, rád se věnuje svým dalším koníčkům, mezi které patří luštění křížovek, vnoučata a v neposlední řadě sledování AZ kvízu.

Nahoru