Connect with us

Letenky

Na nic nečekej a leť do L. A.! Z Berlína za 7 990 Kč!

Na nic nečekej a leť do L. A.! Z Berlína za 7 990 Kč!

Město Los Angeles, proslulé hlavně díky Hollywoodu, neláká jen budoucí herce a herečky. Nabízí krásné okolí, teplé počasí a vše, co k tomu patří! Palmy, pouště, neodolatelnou specifickou atmosféru hvězdného města a města filmu. Městem prostě hýbe showbusiness… Ale najdete tu i spousty jiných atrakcí!

Reklama
 • Odkud? Z Berlína
 • S kým? Letecké společnosti American Airlines, Finnair
 • Kdy? led – dub 2020
 • Příklad? Termín 6. – 15. února
 • Co je v ceně? Let tam i zpět, všechny poplatky, malé příruční zavazadlo, odbavené za příplatek
 • Využij slevový kód: USETRI250 – Stačí u Způsobu platby zaškrtnout Uplatnit kupon a vyplnit.


Co dělat, vidět a zažít v Los Angeles?

Cestovní doklady do L. A. / Ameriky

Při cestování do USA již nepotřebuješ vyřizovat víza na americké ambasádě, stačí vlastnit biometrický pas a mít elektronickou autorizaci ESTA. Pokud tedy necestujete na delší dobu, než 90 dní – pak musíte žádat o vízum. O něj pak musíte žádat, pokud vám nebyla uznána ESTA.

Kdy do Los Angeles cestovat?

V Kalifornii je dobré počasí prakticky celý rok. V průměru nejteplejší měsíce jsou červenec, srpen a září, nejchladnější pak prosinec, leden, únor. Prosinec je přitom nejdeštivější.

Hlavní sezona probíhá je od června do srpna a s tím jsou spojené vyšší ceny ubytování v průměru o 50, ale i o 100% a teploty kolem 38 °C. Vedlejší sezona je pak v dubnu-květnu a září-říjnu. Klesne jak počet turistů, tak i ceny a teploty. Na jaře vás zastihne nejspíš více deště. No a pochopitelně nejnižší ceny ubytování je po zbytek roku, mimo sezonu. Ve městech bývá v ty měsíce chladné počasí, časté bouřky, ale i sněhové přeháňky (v horách).

Naše tipy

Levné ubytování v Los Angeles

Hledáš výhodné ubytování? Ubytovat se můžeš přímo přes Pelikána. Pelikán se totiž kamarádí s největším prodejcem ubytování na světě (booking.com).

A krom toho i s portálem Airbnb.com. Přes Airbnb teď rozdáváme slevové kupóny na první ubytování ve výši 30€ (+11€ na zážitek). Zaregistruj se a penízky ve formě kreditu jsou tvoje.

Tip na aplikaci: Revolut

Vykašli se na směnárny. Stáhni si appku Revolut, pár kliknutími se registruj a „bankuj“ po celém světě. Revolut se ti hodí zejména když potřebuješ stabilní dobrý měnový kurz – k dispozici máš 29 světových měn a středové kurzy pro převody. Z Revolutu můžeš posílat nebo přijímat platby i z jiných bankovních účtů. Výběry ze všech bankomatů na světě máš zdarma, a to až do 200€ měsíčně a navíc si peníze můžeš kdykoliv poslat na kartu a převod proběhne během pár sekund. Když se zaregistruješ přes Pelikánský odkaz, tak navíc získáš Revolut kartu s doručením zdarma.

Tip na pronájem auta: Rentalcars od Pelikána

Ušetři na půjčovném auta a zařiď si jej přes Pelikána! Přes vyhledávač si vybereš konkrétní destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzdvihneš po příletu. Díky Rentalcars uvidíš vždy nejvýhodnější ceny na trhu a v požadovaném termínu.

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
  Prosím, ohodnoťte náš článek.
Klikněte pro komentář

Dominika stihla od dětství s rodinou procestovat Českou republiku křížem krážem. Na cestách přitom vyhledává památky – miluje historii, umění, nové chutě a hlavně přírodu! A mimo psaní pro nás i pro sebe ještě maluje!

Nahoru