Connect with us
Pevnost Coltesti v Transylvánii v Rumunsku

Evropa

Za Drákulou! Letenky do Rumunska již od 417 Kč

Za Drákulou! Letenky do Rumunska již od 417 Kč

Užij si letní dovolenou netradičně. Rumunsko otevřelo Česku své brány a s tím se pojí i levné letenky aerolinek. Nejlevněji se do Rumunska dostaneš do města Suceava. Letíš z Vídně a letenky na červenec pořídíš i za 603 Kč. O něco dráž se ale dostaneš i do Bukurešti, ceny se pohybují kolem 900 Kč. Rozhodnutí je jen na tobě.

Reklama
 • Odkud? Z Vídně
 • S kým? Letecká společnost Ryanair
 • Kdy? Srpen 2021
 • Termín? Příklad 14. – 22. července 2021 (Letenka do Suceavy z Vídně s Ryanair)
 • Co je v ceně? Let tam i zpět, všechny poplatky, 5kg příruční zavazadlo
Letenka Suceava Rumunsko
Letenka Suceava Rumunsko, léto 2021

Rumunsko – co vidět nebo zažít

 • Začneme městem Suceava (též Sučava), kam seženeš nejlevnější letenky z nabídky. Možná jsi o měn pro všechnu tu slavnou báji o Drákulovi nikdy neslyšel… A to je škoda! Leží asi 40 km od Ukrajiny, na severu země, v historické zemi Bukovina a má velmi bohatou historii. Jistě si nenech ujít zdejší pevnost, nemůže ji přehlédnout. Ale z památek stojí za to i zdejší kláštery a kostely, kterých je tu požehnaně. Nebo se přiuč a navštiv Muzeum historie Bukoviny.
 • Navštiv zdejší Veselý hřbitov – je unikátním uměleckým kouskem lidové dovednosti
 • Bukurešť tě mile překvapí. Zkus i něco jiného než palác. Objev architekturu knihkupectví Cărturești Carusel, které patří mezi nekrásnější v Evropě. Mají tu i vlastní vítězný oblouk nebo Athenaeum. Pak jistě nevynechej pasáž s barevnými deštníky.
 • Po stopách hraběte Drákuly aneb kudy po Rumunsku
Rumunsko

Rumunsko a cestovní doklady

Rumunsko je součástí Evropské unie a tudíž ti stačí i občanský průkaz, nebo pak cestovní pas.

Podmínky vstupu do Rumunska a návrat

Rumunsko zařadilo Česko mezi tzv. zelené země, z nichž není po příletu nutné předkládat potvrzení o testu na COVID-19, potvrzení o očkování či prodělání nového koronaviru. Pro všechny vstupující do Rumunska ovšem stále platí povinnost vyplnit příjezdový formulář (online / v tištené verzi v rumunské či anglické verzi). K tomu, abyste nemuseli do karantény postačí, když se nebudete nacházet v jiné, než zelené zemi posledních 14 dní před cestou (v 1 zemi).

Návrat zpět do ČR se momentálně řídí podmínkami cestovatelského semaforu. Je označeno zelenou barvou.

Suceava

Rumunsko a levné ubytování

Pokud hledáš výhodné ubytování, můžeš jej rezervovat přímo přes Pelikána. Pelikán se totiž kamarádí s největším prodejcem ubytování na světě (booking.com) a krom toho i s portálem Airbnb.com.

Přes Airbnb teď rozdáváme slevové kupóny na první ubytování ve výši 30 € (+11 € na zážitek). Zaregistruj se a penízky ve formě kreditu jsou tvoje.

Proplatíme stornopoplatky při pozitivním COVID testu, léčebné náklady i cestu zpět

Novinka od Pelikána! Kup si k letence nebo pobytu pojištění a automaticky dostaneš BONUS v podobě proplacení stornopoplatku, pokud nebudeš moci odletět kvůli pozitivnímu COVID-19 testu! Tento bonus získají automaticky všichni cestující, kteří si zakoupili pojištění STORNO nebo ISTOTA od 1. 1. 2021 (včetně).

Pojištění STORNO nově pokrývá v případě pozitivního RT-PCR testu na COVID před cestou 80 % stornopoplatků. Rovněž jsou v tomto pojištění zahrnuty náklady na změnu zpáteční cesty v případě onemocnění v destinaci. Pojištění ISTOTA pak zahrnuje obě zmíněné situace a přidává i léčebné náklady na COVID a náklady na karanténu v destinaci. Pojištění je platné pro všechny země světa a to bez ohledu na barvu v cestovatelském semaforu resp. jejich epidemickou situaci.

Proplatíme stornopoplatky při pozitivním COVID testu, léčebné náklady i cestu zpět. Stačí mít zakoupené pojištění ISTOTA, STORNO

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

 • Sleva 250 Kč na letenky - stáhni si naši novou aplikaci, objednej letenky na Pelikan.cz za minimálně 500 Kč, zadej slevový kód PECKYAPPKA a ušetři 250 Kč z objednávky.
 • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
 • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
Klikněte pro komentář

Dominika stihla od dětství s rodinou procestovat Českou republiku křížem krážem. Na cestách přitom vyhledává památky – miluje historii, umění, nové chutě a hlavně přírodu! A mimo psaní pro nás i pro sebe ještě maluje!

Doporučujeme

Žhavé #PELIPECKY

Novinky a zprávy ze světa cestování

USA připravují plán na otevření hranic pro očkované z EU a UK. Mluví se už o listopadu https://t.co/AeTdSr4Il0 #koronavirus6 hodinami dozadu
Proplatíme stornopoplatky při pozitivním COVID testu, léčebné náklady i cestu zpět. Stačí mít zakoupené pojištění https://t.co/PwVpTBbfHc #koronavirus9 hodinami dozadu
Tri Studničky jsou zpět! Luxusní wellness pobyt v Nízkých Tatrách od 2 590 Kč https://t.co/s1afmEws5g9 hodinami dozadu
Tajemná Praha: Znáte atmosféru a příběhy těchto míst? https://t.co/UrmdGvexpN12 hodinami dozadu
Prahu prohlásili za nejkrásnější město na světě https://t.co/0NpNTeAzqK #novinky13 hodinami dozadu
Cestovatelský semafor: podmínky návratu do ČR platné od 20. 9. https://t.co/zRkk71uosR #koronavirus14 hodinami dozadu
Rozhovor: Se psem na tripu? Důležité je, aby byli člověk i pes stejná krevní skupina https://t.co/jcClVyH7Zc2 dny dozadu
Hra o trůny v Evropě – kam se můžete podívat? https://t.co/zMRoiZcg8i4 dny dozadu
PECKA DNE: 4* pobyt v přírodě Vysokých Tater od 3 690 Kč https://t.co/QcOWBqhkP94 dny dozadu
Chtějí zbourat slavné havajské Schody do nebe na ostrově O’ahu https://t.co/QSrsmNKtB0 #novinky4 dny dozadu
1 2 3 5

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru