Connect with us
Pevnost Coltesti v Transylvánii v Rumunsku

Evropa

Za Drákulou! Letenky na léto do Rumunska již od 603 Kč

Za Drákulou! Letenky na léto do Rumunska již od 603 Kč

Užij si letní dovolenou netradičně. Rumunsko otevřelo Česku své brány a s tím se pojí i levné letenky aerolinek. Nejlevněji se do Rumunska dostaneš do města Suceava. Letíš z Vídně a letenky na červenec pořídíš i za 603 Kč. O něco dráž se ale dostaneš i do Bukurešti, ceny se pohybují kolem 900 Kč. Rozhodnutí je jen na tobě.

Reklama
 • Odkud? Z Vídně
 • S kým? Letecká společnost Ryanair
 • Kdy? Červenec 2021
 • Termín? Příklad 14. – 22. července 2021 (Letenka do Suceavy z Vídně s Ryanair)
 • Co je v ceně? Let tam i zpět, všechny poplatky, 5kg příruční zavazadlo
Levné letenky do Rumunska, Suceava

Rumunsko – co vidět nebo zažít

 • Začneme městem Suceava (též Sučava), kam seženeš nejlevnější letenky z nabídky. Možná jsi o měn pro všechnu tu slavnou báji o Drákulovi nikdy neslyšel… A to je škoda! Leží asi 40 km od Ukrajiny, na severu země, v historické zemi Bukovina a má velmi bohatou historii. Jistě si nenech ujít zdejší pevnost, nemůže ji přehlédnout. Ale z památek stojí za to i zdejší kláštery a kostely, kterých je tu požehnaně. Nebo se přiuč a navštiv Muzeum historie Bukoviny.
 • Navštiv zdejší Veselý hřbitov – je unikátním uměleckým kouskem lidové dovednosti
 • Bukurešť tě mile překvapí. Zkus i něco jiného než palác. Objev architekturu knihkupectví Cărturești Carusel, které patří mezi nekrásnější v Evropě. Mají tu i vlastní vítězný oblouk nebo Athenaeum. Pak jistě nevynechej pasáž s barevnými deštníky.
 • Po stopách hraběte Drákuly aneb kudy po Rumunsku
Rumunsko

Rumunsko a cestovní doklady

Rumunsko je součástí Evropské unie a tudíž ti stačí i občanský průkaz, nebo pak cestovní pas.

Podmínky vstupu do Rumunska a návrat

Rumunsko zařadilo Česko mezi tzv. zelené země, z nichž není po příletu nutné předkládat potvrzení o testu na COVID-19, potvrzení o očkování či prodělání nového koronaviru. Pro všechny vstupující do Rumunska ovšem stále platí povinnost vyplnit příjezdový formulář (online / v tištené verzi v rumunské či anglické verzi). K tomu, abyste nemuseli do karantény postačí, když se nebudete nacházet v jiné, než zelené zemi posledních 14 dní před cestou (v 1 zemi).

Návrat zpět do ČR se momentálně řídí podmínkami cestovatelského semaforu. Je označeno oranžovou barvou.

Suceava

Rumunsko a levné ubytování

Pokud hledáš výhodné ubytování, můžeš jej rezervovat přímo přes Pelikána. Pelikán se totiž kamarádí s největším prodejcem ubytování na světě (booking.com) a krom toho i s portálem Airbnb.com.

Přes Airbnb teď rozdáváme slevové kupóny na první ubytování ve výši 30 € (+11 € na zážitek). Zaregistruj se a penízky ve formě kreditu jsou tvoje.

Proplatíme stornopoplatky při pozitivním COVID testu, léčebné náklady i cestu zpět

Novinka od Pelikána! Kup si k letence nebo pobytu pojištění a automaticky dostaneš BONUS v podobě proplacení stornopoplatku, pokud nebudeš moci odletět kvůli pozitivnímu testu na COVID-19! Tento bonus získají automaticky všichni cestující, kteří si zakoupili pojištění STORNO nebo ISTOTA od 1. 1. 2021 (včetně). K nim Pelikán od 1. června 2021 přidává nové benefity. Kromě krytí stornopoplatků před cestou, který cestovní kancelář spustila ještě v lednu 2021, Pelikán nově pokrývá i další náklady související s případnou nákazou koronaviru v zahraničí.

Pelikán proplatí storno poplatky, stačí si zakoupit pojištění!

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

 • Sleva 250 Kč na letenky - stáhni si naši novou aplikaci, objednej letenky na Pelikan.cz za minimálně 500 Kč, zadej slevový kód PECKYAPPKA a ušetři 250 Kč z objednávky.
 • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
 • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
Klikněte pro komentář

Dominika stihla od dětství s rodinou procestovat Českou republiku křížem krážem. Na cestách přitom vyhledává památky – miluje historii, umění, nové chutě a hlavně přírodu! A mimo psaní pro nás i pro sebe ještě maluje!

Doporučujeme

Žhavé #PELIPECKY

Novinky a zprávy ze světa cestování

Dovolená v Dominikánské republice může vypadat i takto (video) https://t.co/xAYWNVTCnK19 hodinami dozadu
Cestování do Finska: pro očkované turisty je cesta volná https://t.co/yQ77jlqX7g #novinky20 hodinami dozadu
Cestování do Finska: pro očkované turisty je cesta volná https://t.co/yQ77jlqX7g #koronavirus20 hodinami dozadu
Cestování do Chorvatska: bez omezení https://t.co/hH9ZNSWBHx #koronavirus21 hodinami dozadu
Cestování do Chorvatska: bez omezení https://t.co/hH9ZNSWBHx21 hodinami dozadu
Které země můžeme navštívit: aktuální doporučení a zákazy (COVID-19) https://t.co/XwtQIeaL5x #koronavirus23 hodinami dozadu
České památky UNESCO: 14 skvostů v srdci Evropy https://t.co/17ryLmFz2K1 dnem dozadu
PECKA DNE: Prodloužený wellnes víkend v Beskydech od 1 690 Kč https://t.co/5Jrj8Bz82l1 dnem dozadu
Cestovatelský semafor: podmínky návratu do ČR platné od 14. 6. https://t.co/zRkk71cN4h #koronavirus2 dny dozadu
Proplatíme stornopoplatky při pozitivním COVID testu, léčebné náklady i cestu zpět. Stačí mít zakoupené pojištění https://t.co/PwVpTATEiC #koronavirus2 dny dozadu
1 2 3 5

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru