Connect with us
Emiráty přišly na způsob, jak vyvolat déšť

Cestopisy

Emiráty našly způsob, jak ovlivnit počasí. Pomocí dronů umí vyvolat déšť

Emiráty našly způsob, jak ovlivnit počasí. Pomocí dronů umí vyvolat déšť

Ne, toto není prvoaprílový žert. Spojené arabské emiráty skutečně vyvinuly způsob, kdy dokáží v zemi vyvolat déšť – prostřednictvím speciálních dronů. V zemi, kde v létě téměř neprší, je takový způsob ovlivňování počasí až žádoucí.

Reklama

Jak to funguje? Drony vzlétnou na oblohu a rozpráší speciální kondenzační jádra do oblak. Tím se vytvoří větší kapky vody, které spadnou na zem v podobě deště. Takto se dá vyvolat nejen deštivé, ale i pěkné počasí, píše TECHBOX.

Zajímavostí je, že namísto dronů lze dokonce použít i dělostřelectvo a něco podobného už zkusila například Čína během olympiády v Peking v roce 2008. Dubaj ovšem ukazuje, že je možné to vše dělat efektivně a bez chemie.

Nápad přišel již v roce 2017. Na technologii pracovali vědci z britské University of Reading, kteří vyvinuli metodu vyvolávání deště pomocí elektrického náboje generovaného dronu. Tento týden vědci z univerzity zveřejnili video s auty, která jezdila uprostřed lijáku v Ras al Khaimah v severní části země.

Akční letenky do Spojených arabských emirátů

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    5/5 - (2 votes)
Klikněte pro komentář
Nahoru