Connect with us
Rumunsko

Koronavirus

Cestování do Rumunska: Vstup volný, bez testu i karantény

Cestování do Rumunska: Vstup volný, bez testu i karantény

Rumunsko přesunulo Česko mezi tzv. zelené země, z nichž je možné přicestovat bez nastoupení karantény a předložení výsledku testu na COVID-19, a to z jakýchkoliv příčin. Důvodem k cestování může být tedy i turistika. Informovalo o tom Velvyslanectví České republiky v Bukurešti.

Reklama

Česko bylo Rumunskem přesunulo do zelené kategorie 27. května 2021. Spolu s námi se tu nacházejí i Albánie, Bosna a Hercegovina, Bulharsko, Černá Hora, Finsko, Irsko, Island, Itálie, Kosovo, Lichtenštejnsko, Maďarsko, Malta, Moldavsko, Monako, Německo, Norsko, Polsko, Portugalsko, Rakousko, Rusko, San Marino, Slovensko, Španělsko, Ukrajina, Vatikán. Na cestování z těchto zemí se nevztahují při vstupu žádná karanténní opatření ani povinnost předložit výsledek testu na COVID-19.

Pro všechny vstupující do Rumunska ovšem stále platí povinnost vyplnit příjezdový formulář (online / v tištené verzi v rumunské či anglické verzi). K tomu, abyste nemuseli do karantény postačí, když se nebudete nacházet v jiné, než zelené zemi posledních 14 dní před cestou (v 1 zemi).

Osoby, které přes Rumunsko tranzitují také nemusí mít test, pokud zemi opustí v 24 hodinách.

Rumunsko

Návrat z Rumunska do ČR 🧡

Rumunsko je námi ovšem stále vedeno v zemích se středním rizikem nákazy (aktuální k datu 2. 6. 2021) – oranžových zemích. Tedy k návratu je potřeba pamatovat všech těchto předpisů:

Všichni cestující, kteří přijíždějí do ČR ze států se středním rizikem, se musí ještě před vstupem do Česka prokázat vyplněným elektronickým příjezdovým formulářem. Současně je třeba, aby splnili podmínky podle kategorie, do níž spadají:

  • PŘEPRAVA DO ČR VEŘEJNOU DOPRAVOU – čeští občané, jejich rodinní příslušníci, občané EU s přechodným pobytem či cizinci s trvalým pobytem v ČR se musí už před cestou do Česka prokázat písemným potvrzením o negativním výsledku PCR testu, ne staršího než 72 hodin od odběru, nebo antigenního testu, ne staršího více než 24 hodin od odběru.
  • PŘEPRAVA DO ČR JINOU NEŽ VEŘEJNOU DOPRAVOU – čeští občané, jejich rodinní příslušníci a cizinci s bydlištěm v ČR musí do 5 dní po příjezdu do České republiky absolvovat antigenní nebo PCR test. Do obdržení negativního výsledku je nutná samoizolace.
  • CIZINCI PŘIJÍŽDĚJÍCÍ DO ČR – cizinci přijíždějící do Česka z oranžových zemí se musí už před cestou do ČR prokázat písemným potvrzením o negativním výsledku PCR testu, ne staršího než 72 hodin od odběru, nebo antigenního testu, ne staršího více než 24 hodin od odběru.

Posledním opatřením je, že osoba musí 14 dní po příjezdu z oranžového státu nosit všude mimo domov respirátor FFP2.

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Sleva 250 Kč na letenky - stáhni si naši novou aplikaci, objednej letenky na Pelikan.cz za minimálně 500 Kč, zadej slevový kód PECKYAPPKA a ušetři 250 Kč z objednávky.
  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
5/5 - (1 vote)
Klikněte pro komentář

Dominika stihla od dětství s rodinou procestovat Českou republiku křížem krážem. Na cestách přitom vyhledává památky – miluje historii, umění, nové chutě a hlavně přírodu! A mimo psaní pro nás i pro sebe ještě maluje!

Doporučujeme

Žhavé #PELIPECKY

Novinky a zprávy ze světa cestování

Cestování do Španělska: cestujícím z nerizikových oblastí stačí vyplněný formulář https://t.co/QxInBIdJvX #koronavirus7 hodinami dozadu
PECKA DNE: All Inclusive v Ras Al Khaimah od 32 494 Kč. TOP pro rodiny s dětmi https://t.co/9GWTRLWWzy9 hodinami dozadu
EXPO 2020 Dubai: vše, co je třeba vědět, na jednom místě (průvodce, program, ceny) https://t.co/87immItGvq9 hodinami dozadu
Podzim na Maltě? Vyzkoušejte její trumfy ještě letos! https://t.co/14Ue9PpcDL10 hodinami dozadu
Cancún z Německa od skvělých 6 590 Kč! Termíny na hlavní sezónu https://t.co/gMkpe10c3y12 hodinami dozadu
Kuba od 15. listopadu opětovně otevře hranice turistům https://t.co/yirWG1GwXK #koronavirus13 hodinami dozadu
Každý měsíc jiná atrakce: k letence Emirates nyní vstup na DUBAI FRAME zdarma! https://t.co/r13jlqXJyI #letenky13 hodinami dozadu
Každý měsíc jiná atrakce: k letence Emirates nyní vstup na DUBAI FRAME zdarma! https://t.co/r13jlqXJyI #novinky13 hodinami dozadu
Podzimní Milán z Vídně nebo Prahy od 702 Kč https://t.co/tnhwOv3e5J14 hodinami dozadu
Emiráty, Portugalsko i Kuba. Které země očkují nejrychleji? Koukni na žebříček https://t.co/UAJXUFFxRx #koronavirus15 hodinami dozadu
1 2 3 5

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru