Connect with us
Kanada zmírňuje karanténu

Koronavirus

Kanada zmírňuje karanténu. Někteří přijíždějící mohou podstoupit i test

Kanada zmírňuje karanténu. Někteří přijíždějící mohou podstoupit i test

Iniciativa zaměřená na uvolnění povinné 14denní karantény přinese navrátivším Kanaďanům a jiným zahraničním příslušníkům s povolením vstupu do země novou možnost. Namísto karantény se mohou dát otestovat na COVID-19 v provincii Alberta.

Reklama

Premiér Alberty Jason Kenney oznámil, že testování na koronavirus bude probíhat na hranici v jižní Albertě a na letišti Calgary International Airport od 2. listopadu. Letiště v Kanadě je prvním v zemi, které dostalo od vlády povolení k testování příchozích mezinárodních pasažérů. Dobrovolné testování bude dostupné pro zahraniční pracovníky v základních službách, kteří jsou výjimkou z cestovatelského zákazu a všem obyvatelům Kanady.

Zmírnění karantény aneb dvojité testování

Cestovatelé, kteří podstoupí test před vstupem do povinné karantény, ji mohou přerušit, když dostanou negativní výsledek. Podmínkou je ovšem přetestování na 6. nebo 7. den po příjezdu. To proběhne v lékárně, která se účastní programu.

Povinné bude stálé nošení roušky ve veřejných prostorách a vyhýbání se návštěvě rizikových skupin, uvádí Lonely Planet.

Akční letenky do Kanady na rok 2021

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Sleva 250 Kč na letenky - stáhni si naši novou aplikaci, objednej letenky na Pelikan.cz za minimálně 500 Kč, zadej slevový kód PECKYAPPKA a ušetři 250 Kč z objednávky.
  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
Klikněte pro komentář

Doporučujeme

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru