Connect with us
Austrian Airlines

Evropa

Letiště Vídeň a Austrian Airlines už nabízejí bezplatné antigenové testy na první lince

Letiště Vídeň a Austrian Airlines už nabízejí bezplatné antigenové testy na první lince

Austrian Airlines a vídeňské letiště se spojili, aby zahájili pilotní program rychlých testů na COVID-19. Testy jsou bezplatné a dobrovolné a jsou k dispozici pro cestující Austrian Airlines na lince OS229 s odletem z Vídně do Berlína.

Reklama

Jedná se o tzv. antigenový test na COVID-19, u kterého cestující získají výsledek do 10 – 15 minut od jeho provedení. Cestující mají možnost obdržet test osobně nebo prostřednictvím SMS.

Pilotní testovací fáze potrvá od 23. října do 8. listopadu. Testovací centrum se nachází v terminálu 3 vídeňského letiště Schwechat.

Jak to funguje?

Pokud se rozhodnete zvolit možnost testování, zatím nebudete mít aktivovaný svůj palubní lístek. Ten se aktivuje až v případě, že se výsledek testu nevrátí jako záporný. Pokud má cestující pozitivní test na COVID-19, nebude mu umožněno letět.

V případě pozitivního testu následuje lékařská prohlídka a vyšetření zdravotního stavu cestujícího. Cestující pak může zcela bezplatně rezervovat nebo zrušit let společnosti Austrian Airlines.

letadlo Austrian Airlines

Jens Ritter, provozní ředitel společnosti Austrian Airlines, vysvětlil cíl projektu a uvedl: Letadlo je už nyní nejbezpečnějším dopravním prostředkem v sektoru veřejné dopravy. Přesto chceme jít o krok dál a zajistit bezpečnější leteckou dopravu.“

Pokud se testy osvědčí, přibudou na další linky

Pokud se zkušební provoz osvědčí, Austrian Airlines plánují rozšířit testovací schéma i na další pravidelné linky.

Celé odvětví cestovního ruchu nezbytně potřebuje rychlé řešení, které jim umožní dostat se z krize. Rychlotesty na antigen poskytují okamžitý výsledek a dají se dobře integrovat do operačního procesu letecké dopravy,“ dodal Ritter.

Akční letenky

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    5/5 - (1 vote)
Klikněte pro komentář
Nahoru