Connect with us
Tri Studničky

Cestopisy

Když vás místo budíku vzbudí horský potok. Vítejte v hotelu Tri Studničky!

Když vás místo budíku vzbudí horský potok. Vítejte v hotelu Tri Studničky!

Jak se říká – všude dobře, doma nejlíp. A i když milujeme objevování dalekých destinací, tentokrát vás zavedeme do Demänovské doliny, přesněji do hotelu Tri Studničky.

Reklama

Řeknu vám pravdu, při vstupu do hotelu mi došla slova. A kdybych tuto recenzi měla skloubit do jednoho slova, tak bych jen dodala WOW! První Adult Friendly hotel v Jasné jsme již navštívili v zimě, ale jeho atmosféru jsme si chtěli vyzkoušet i v létě. A prozradím vám hned na začátek, stálo to za to!

Tri Studničky - hala

Náš výlet začínal v neděli a byla to dobrá volba, vzhledem k tomu, že většina návštěvníků právě tehdy opustila hotel. Všimli jsme si to zejména po vstupu do wellness, kde jsme byli téměř sami.

Po vstupu do hotelu, který je směsí luxusu a tradičních horských prvků, jsme se rychle ubytovali v našem obrovitánském DELUXE pokoji. A následně jsme se vydali objevit tento ráj nekonečného klidu. Interiér hotelu vás určitě dostane, ale mým oblíbeným koutkem byla zadní teráska. Doporučuji ji i vám, společnost vám bude dělat horský potok Demänovka. Je to taková příjemná chill zóna.

Po příjezdu jsme nebyli schopni se od tohoto místa odtrhnout, dopřáli jsme si kávičku na terase a jen tak tiše sledovali okolí.

Tri Studničky - budova

Vířivka pod širým nebem

První den jsme neabsolvovali žádné túry, ale jen výborný wellness, o kterém básní všichni moji známí. A tak nás čekaly 2 hodinky klidu. Ale začněme užitečnými informacemi. Wellness centrum otevírají v 15:00 a ideální je, když se dopředu objednáte. Nemusíte se bát, že by pro vás v sauně nebo v chill zóně nebylo místo. Součástí wellness centra jsou dvě venkovní vířivky, infra a finská sauna, lehátka, uvnitř si rovněž můžete odpočinout ve vířivce a nechybí ani lehátka. Jestli se ptáte, kde se osvěžíte po 15minutovém pobytu v sauně, moje odpověď zní – v potoku. Méně odvážní mohou využít sprchy, ale proč byste to dělali, když máte jedinečnou možnost ochladit se v Demänovce?

Tri Studničky - venkovní wellness

Jídlo jako v Michelinské restauraci

Na úvod bych ráda dodala, že nejsem velký fajnšmekr. Sním úplně běžná jídla, občas nějaký fast-food, ale to, co dostanete v hotelu Tri Studničky, je jiná liga. Bufetové snídaně s nekonečným výběrem, kde si na své přijdou milovníci masa, vegetariáni, ale i vegani. Garantuji vám, že se budete otáčet a určitě si vícekrát naložíte. Máte raději sladké snídaně? Žádný problém, můžete si připravit vlastní palačinky s ovocem. Upřednostňujete slané snídaně? Čeká vás široký výběr pečiva, zeleniny, sýrů, omáček, různé šunky a salámy. Mohla bych zkrátka pokračovat do dalšího rána.

Před rezervací pobytu vám radím, abyste si zvolili polopenzi. Hotel totiž nabízí fantastické čtyřchodové menu. První večer jsme jako předkrm dostali mini mozzarelky s domácím pestem a rajčaty, následoval chutný vývar s játrovými knedlíčky a hlavní jídlo. Já jsem zvolila lososa s cuketovými tagliatelle, můj přítel si dal steak. Během večeře jsme si ani nepovídali, jen si potichu užívali výborné chutě. Aby toho nebylo málo, tento fantastický gurmánský zážitek jsme ukončili s výborným dezertem.

Tri Studničky - večeře

Tri Studničky - dezert

Na poslední večeři dosud vzpomínáme. Přítel šel na jistotu, zvolil kachnu s lokšemi, já jsem si po nezdravém obědu řekla, že je čas na salát. Čtyřchodové menu se skládá z předkrmu, polévky, z výběru ze tří hlavních jídel a z dezertu. Pokud jste vegetarián nebo vegan, na menu najdete i možnost ZEN.

Prostorné pokoje v horském stylu

Pokoje jsou zařízeny minimalisticky, nejvíce dominují horské prvky a po pořádné túře vás potěší obrovská postel. Na výhledy jsme si rovněž nemohli stěžovat, pod pokojem protéká potok, který sloužil i jako náš ranní budík.

Tri Studničky - pokoj

Tri Studničky - postel, televize, sedačka

Tri Studničky - koupelna

Co dělat v Nízkých Tatrách během léta?

Pokud se vám moc nechce šlapat do kopce, je dobré mít po ruce Gopass kartu. Až do konce září se můžete vozit lanovkami zcela zdarma. Pokud nejste vlastníkem této kartičky, stačí se zaregistrovat a v hotelu vám ji vystaví. Ze severní strany se na Chopok můžete vyvézt třemi lanovkami, vaše cesta začne ve stanici Biela Púť. Parkovacích míst je dost, ale pokud máte chuť na pořádnou makačku, v hotelu si můžete vypůjčit i e-bike (20 €/den).

Lanovka na Chopok

Určitě si sbalte i turistickou obuv. Jestli se chcete pokochat nejkrásnějšími výhledy, vydejte se na nejvyšší vrchol Nízkých Tater, Ďumbier, a zpět. Tato středně lehká túra bude trvat přibližně 4 hodiny. Z vrcholu Ďumbiera budete mít široký rozhled na téměř všechna pohoří středního a severního Slovenska.

Kiki a výhled na Nízké Tatry

Z Chopku přes sedlo Poľany na Tri vody a Bielou púť – je to lehčí hřebenová túra a sestup do Jasné s krásnými výhledy na masiv Skalky, Liptovskou Maru a doliny Nízkých Tater.

Nádherné výhledy z vrcholu můžete zakončit příjemnou procházkou kolem Vrbického plesa. Stačí, když budete následovat modré značení. U plesa si můžete odpočinout na lavičkách v tichu lesa a pokochat se výhledy na okolní hřebeny Nízkých Tater.

Vrbické pleso

Cesta kolem Vrbického plesa

Pokud byste se rádi ponořili do hlubin, doporučuji navštívit Demänovskou jeskyni svobody. Nachází se na severní straně Nízkých Tater a je nejdelším jeskynním systémem na Slovensku. Pozor, v pondělí se do jeskyně nedostanete, ale po zbytek týdne je otevřena pro veřejnost. Za vstup zaplatíte 16 € a na okruhy se můžete podívat i na jejich webové stránce.

Autorem článku je Kristýna Kovácsová z Pelikána.

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    5/5 - (2 votes)
Klikněte pro komentář
Nahoru