Connect with us

Cestopisy

Tri Studničky. Hotel, kde se koupe v potoku a dezerty hoří. (recenze)

Tri Studničky. Hotel, kde se koupe v potoku a dezerty hoří. (recenze)

Jestli alespoň jednou za čas zamíříte do Jasné, určitě se znáte od vidění. A možná i z doslechu. Hotel Tri Studničky je celebrita Demänovské doliny a mně se konečně po letech chození kolem, plánování a povzdechování si: „Příště už budu ale opravdu bydlet tady!“, podařilo opravdu bydlet tady.

Reklama
Hotel Tri Studničky - budova v zimě

S kolegyní Mirkou, která je v Pelikánovi specialistka na pobyty a ve špičkovém hotelnictví vyrůstala, jsme zamířily otestovat, co vám vlastně nabízíme. Ačkoliv recenze hotel opěvují, budeme ho opěvovat i my? A tak jsme se šly podívat přímo do kuchyně (doslova).

Mají rádi dospělé

Tri Studničky jsou první Adult Friendly hotel v Jasné. Co to znamená? Znamená to, že se ve dvě ráno neprobudíte kvůli pláči z vedlejšího pokoje, ve vířivce nenajdete plavat křupky a na snídani nebudou ani v devět vyjezené palačinky. Mě to zaujalo hned.

Děti miluji, ale občas při večeři upřednostním hudební kulisu zpěváka s kytarou před nadšeným výskáním. Vsadím se, že i unavení rodiče by alespoň jednou za rok vyvážili pobyt v tomto hotelu zlatem a safíry.

Hotel Tri Studničky - pokoj

Nerozumějte tomu ale špatně, děti do hotelu nemají zakázaný vstup, jen pozornost se zde soustředí právě na pohodlíčko dospělých.

Pokud patříte mezi typy, které bez svých dětí nechtějí jít ani na krok, Jasná nabízí rovnou několik skvělých hotelů, kde na ně čeká spousta programu a kde se super zabaví i ony. ????

Oscara za nejlepší obývák získávají…

…Tři Studničky. Hotelové lobby bývá obvykle prostor, kde si dám drink a pak se odtud vytratím na pokoj. Zde je vše hezké, dřevěné, útulné a vonící po jehličí. V krbu praská oheň a já se cítím, jako kdybych vstoupila do uklidňujícího videa na YouTube. Na uvítanou vám nabídnou Demänovku a přes den jsou zde připraveny koláčky. Prostě jen tak.

Hotel Tri Studničky - lobby

Pravidlo číslo 1

Dejte si polopenzi. Čtyři chody se rovnají čtyřnásobná radost. Každý večer vás čekají opravdu výjimečně dobrá jídla, která vás překvapí. Kanadskou ústřici si dala i “vegetariánka” a nelitovala toho. Boršč zase není něco, co si z jídelního lístku vybírám já, ale tento mě zahřál u srdce. Losos na šafránovém rizotu chutnal přesně tak, jak doufáte, že se vám jednoho dne podaří uvařit i doma.

Hotel Tri Studničky - večeře - losos na rizotu

Dezerty si zaslouží vlastní odstavec. Místní specialita Sedm textur čokolády je jako procházka pohádkovou továrnou Willyho Wonky. Dýňové crème brûlée bude planout ohněm přímo před vámi, abyste měli ještě lepší zážitek.

Hotel Tri Studničky - dezert - dýňové crème brûlée

Jedinou nevýhodou polopenze je, že budete stále spekulovat, jak ochutnat a la carte menu. Vřele doporučujeme například udon nudle s kari, mangem a krevetami. V Demänovské dolině umí vařit i špičkovou Asii, o čemž vás rádi přesvědčí.

Během večeře máte pocit, že personál je tam jen tehdy, když ho potřebujete. A že se to celé servíruje tak nějak přirozeně a samo od sebe. Když se na ně však podíváte, spiklenecky se usmějí. Samozřejmost? Ne úplně. Mnoho dobrých restaurací o takových zaměstnancích pouze sní.

Gastro v hotelu Tri Studničky je proslulé a my jsme byly NADŠENÉ! Vaří se tu lahodně, kreativně a zdravě. Ať už nejíte maso, podezřívavě koukáte na kalorie nebo si naopak rádi dopřejete něco lokálního, na tuto kuchyni budete myslet ještě měsíc po návratu domů.

Divadlo v sauně

Když zavřu oči a představím si, jak by měl vypadat luxusní wellness v horském hotelu, vybaví se mi něco takového:

Hotel Tri Studničky - wellness

Všude dřevo, vířivka uvnitř při svíčkách, vířivka venku pod hvězdami, sauny v dřevěném domku, horská pláž a zlatý hřeb programu… ledový potok. V hotelu Tri Studničky se totiž po horké sauně ochlazují ve sprše pouze amatéři. Frajeři musí zatnout zuby a vlézt do Demänovky. Ty endorfiny rozhodně stojí za to. ????

Reportérky Mirka a Bára v hotelovém wellness

A že se ten zážitek z lebedění si ve wellness dá ještě umocnit vás přesvědčí saunové rituály. V Studničkách si na pomoc přivolali skutečné mistry (Slovenska i světa) z agentury Saunalife, kteří kromě zábavného mávání ručníkem před překvapenými tvářemi účastníků své řemeslo ovládají skutečně poctivě.

My jsme vyzkoušely ruské tradice v podobě masáže větvičkami, mátově-meduňkových olejů přidaných do ledových koulí a přírodního peelingu z cukru obohaceného o mátové lístky. Kromě skvělého divadla, uvolněných dýchacích cest a povznášejícího pocitu na duši se dozvíte, jak se vlastně správně saunovat.

Saunamistr

Bezplavková zóna

Schválně, víte kolikrát je nejlepší jít do sauny? Co mít na sobě? Co určitě nemít na sobě?

Venku nechte všechny plavky, pantofle, župany a ideálně i pocit studu. Marek Homza, spoluzakladatel Saunalife, nám v rozhovoru prozradil, že při saunování je nejzdravější a nejhygieničtější nesedět zamotaný v prostěradle jako kokon, který čeká, kdy z něj bude motýl, ale dát si prostěradlo pod sebe (i pod nohy) a vyhřívat se jako nás Bůh stvořil. Uvnitř bývá velmi tlumené světlo a často tolik páry, že na vás stejně nikdo neuvidí.

Když se i ocitnete v centru, kde je na výběr několik saun, není ideální snažit se stihnout všechno a běhat z jedné sauny do druhé. Vyberte si tři nebo čtyři, dopřejte si ochlazení a určitě nevynechejte odpočinek v relaxační místnosti.

Hotel Tri Studničky - wellness

Ano Babi, lyžovaly jsme

Recenzi jsme dělaly začátkem roku, takže ano, zkusily jsme i lyžovačku. A pokud hledáte dobrou lyžovačku, na Slovensku lepší než v Jasné asi nenajdete. Dostanete se tam hotelovým nebo místním skibusem, který jezdí velmi často. Čeká na vás 50 km sjezdovek, freerideové zóny, pohodlné kabinky, vyhřívané sedačky, bufety a restaurace na každém kroku.

Rotunda na Chopku

Náš itinerář? Kávička v Rotundě, odkud dohlédnete až na Vysoké Tatry, polévka na Kamenné chatě kvůli nostalgii a pozdní oběd v restauraci Von Roll, kde vaří opravdu božsky. A samozřejmě jsme přitom stihly i lyžovat. Sever, Jih, Koska, Krupová…

Bára a Mirka na lyžovačce

Studničky mají pro všechny své hosty ještě jedno překvapení. Fast Pass je něco jako VIP vstupenka do zákulisí. S tímto skipasem nebudete čekat ve frontách a celé lyžování se vám bude zdát ještě svižnější.

Lyžařské svahy v Jasné

I když hotel není přímo u sjezdovky ve stylu – vyjdeme z lobby rovnou na lyžích, braly jsme to jako plus. Když po celém dni brázdění svahů zamíříte z mírného chaosu a shonu střediska zpátky do Studniček, budete mít pocit, že jste po dlouhém dni znovu doma. ????

Letní aktivity nejsou o nic horší

Jestli chcete pořádnou túru, můžete zkusit hřebenovku Nízkých Tater nebo jednoduše výstup na Chopok, Ďumbier a jiné krásy tohoto pohoří. Ale energii načerpáte i procházkou po Demänovské dolině, například k Vrbickému plesu.

Kdy naposledy jste byli v jeskyni? Z největší jeskynní soustavy na Slovensku sestávající z přibližně 30 jeskyní je veřejnosti přístupná i Demänovská jeskyně svobody, která je považována za jednu z nejkrásnějších a nejnavštěvovanějších jeskyní u nás.

Nekompromisní verdikt!

O tomto hotelu jsem snila dlouho. Ve skutečnosti to bylo ještě lepší! Tri Studničky jsou bezchybné! A v momentech, kde by oko zkušeného hoteliéra mohlo něco mikroskopické vytknout, nastoupí úsměv a přívětivost personálu. A jestli je něco důležitější než špičkové služby, je to špičkový přístup. A Studničky mají obojí.

O tři týdny později

Mirka stále vypráví o skialpovém ránu a azurové obloze, já se jdu přihlásit na kurz vaření čtyřchodového menu a hledám, kde v mém okolí najdu wellness s horským potůčkem. Asi bude ale jednodušší rovnou rezervovat termín na další měsíc v hotelu Tri Studničky. ????

Tento článek si můžete přečíst a uložit na později v NOVÉ APLIKACI PELIPECKY. Díky aplikaci budete mít čerstvé a žhavé informace z první ruky (funguje i v offline režimu).

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    5/5 - (1 vote)
Klikněte pro komentář
Nahoru