Connect with us
Asie

Koronavirus

Hongkong a Singapur pracují na spuštění cestovatelské bubliny

Hongkong a Singapur pracují na spuštění cestovatelské bubliny

Hongkong a Singapur se dohodly na společné cestovatelské bublině. Ta má pomoci oživit bezpečné letecké spojení mezi těmito destinacemi.

Reklama

Tato linka bývala jednou z nejvytíženějších v asijsko-tichomořské oblasti. V roce 2019 navštívilo Hongkong 450 tisíc návštěvníků ze Singapuru. Obě destinace mají málo případů nákazy a v boji s koronavirem zavedly obrovské mechanismy, píše Lonely Planet. Díky tomu jsou schopny otevřít společné hranice.

Datum otevření cestovatelské bubliny má být ještě schváleno. Turisté budou potřebovat negativní test, vyhnou se tak karanténě. Tito pasažéři poletí na určených letech, na které nebudou mít povolen vstup cestovatelé mimo bubliny.

Hongkongská vláda však upozornila, že počet letů nebo dokonce jejich provoz jako takový bude moci ještě upravovat podle vývoje situace související s COVID-19.

Když se bublina oficiálně otevře, Hongkong spustí kampaň Open House Hongkong, která nabídne konkurenční ceny letenek a ubytování. Hongkong pro své návštěvníky implementoval i nový hygienický protokol.

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Sleva 250 Kč na letenky - stáhni si naši novou aplikaci, objednej letenky na Pelikan.cz za minimálně 500 Kč, zadej slevový kód PECKYAPPKA a ušetři 250 Kč z objednávky.
  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
Klikněte pro komentář

Doporučujeme

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru