Connect with us
Etihad Airways, letadlo

Koronavirus

Etihad Airways prodlužují bezplatné pojištění na COVID-19 do října 2021

Etihad Airways prodlužují bezplatné pojištění na COVID-19 do října 2021

Od září minulého roku nabízí špičkový dopravce Etihad Airways pojistné krytí v případě, že se cestující během dovolené nakazí koronavirem. Nově se rozhodl toto pojištění prodloužit, COVID garance bude platit ještě minimálně do 1. října 2021.

Reklama

Aerolinky Etihad Airways v rámci svého pojištění hradí veškeré případné náklady cestujícího i repatriaci domů. Dopravce se sídlem v Abú Dhabí zavádí pojištění COVID-19 jako součást svého programu Etihad Wellness. Pojištění platí automaticky i na letenky objednané přes Pelikán.

Společnost Etihad se tímto krokem připojila k leteckým společnostem jako Emirates, Virgin Atlantic, flydubai a Air Canada (pouze vybrané destinace) při nabízení bezplatného pojištění COVID-19 zahrnutého v rámci rezervace letů.

„Bezpečnost, zdraví a pohodlí našich hostů a zaměstnanců jsou naší nejvyšší prioritou během letu i mimo něj. Zavedení globálního COVID-19 pojištění ve spolupráci s AXA vychází z přísných opatření, která jsou již zavedena v rámci našeho programu Etihad Wellness“ uvedl Duncan Bureau, hlavní viceprezident pro prodej a distribuci Etihad Airways.

Etihad Airways

Pokrytí do výšky 150 tisíc eur, platnost do 1. října 2021

Pokud tedy na dovolenou či cestu odletíte s Etihad Airways a diagnostikují vám onemocnění COVID-19, globální pojištění zdraví pokryje v případě pozitivní diagnózy až 150 000 eur (cca 3 945 750 Kč) léčebných nákladů a denní náklady do výše 100 eur (přibližně 2 631 Kč).

Pojištění platí 31 dní od odletu a vztahuje se na jakoukoliv destinaci.

Aerolinky Etihad Airways plánují na jaře 2021 nabízet přibližně 60 destinací dostupných letecky přes letiště v Abú Dhabí.

Přidávají se aerolinky i celé země

COVID-19 pojištění bezplatně pro všechny cestující představily jako první aerolinky Emirates. Od té doby se do podobné iniciativy zapojily další aerolinky i země. Bezplatné pojištění s velmi podobnými podmínkami už mají i společnosti flydubai, Virgin Atlantic, Air Canada, ale nabízejí ho například i Kanárské ostrovy a Dominikánská republika.

Akční letenky Etihad Airways

Zdroj: SimpleFlying

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    5/5 - (1 vote)
Klikněte pro komentář
Nahoru