Connect with us
Kastellorizo

Evropa

Maličký řecký ostrov je jednou z prvních COVID free destinací v Evropě. Zve k sobě turisty

Maličký řecký ostrov je jednou z prvních COVID free destinací v Evropě. Zve k sobě turisty

Řecký ostrov Kastellorizo ​​není ani zdaleka tak známý jako jeho větší protějšky Kréta či Mykonos. Ve světě se o něm však pomalu začíná mluvit. Může se totiž aktuálně pyšnit označením COVID free.

Reklama

Ostrov ležící v odlehlém koutě Egejského moře, jen několik kilometrů od tureckého pobřeží, úspěšně dokončil očkování všech svých obyvatel a to oběma dávkami. Je pravda, že to měl o něco jednodušší, protože těch je celkem 520. Nic to ale nemění na tom, že Kastellorizo ​​se stal jednou z prvních destinací v Evropě bez koronaviru.

Od března 2020 zaznamenali na řeckém ostrově jen jeden případ koronaviru, píše portál Euronews. Řecká vláda se snaží o ochranu malých ostrovů, které nemají velké nemocnice tím, že celou jejich populaci očkuje. Strategií je dokončit očkování všech malých a vzdálených ostrovů ještě před létem. Na tato místa pak chtějí přilákat i turisty.

Ostrov známý rovněž jako Castelrosso je nejvzdálenější pevninou z Dodekanských ostrovů. Natočili zde film Mediterraneo z válečného prostředí, který v roce 1992 získal ocenění za nejlepší film v cizím jazyce.

Snah ostrova o bezpečnost svých obyvatel i turistů si už všimly mnohé cestovní kanceláře. Kastellorizo ​​očekává o 35 procent více turistů.

Prázdný a skalnatý ostrov je nezkažený rájem. Ačkoliv nemá světoznámé pláže, návštěvníky lákají starověké hrady a katedrály jako Blue Grotto, mořská jeskyně dostupná pouze lodí.

Letenky na řecké ostrovy

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Sleva 250 Kč na letenky - stáhni si naši novou aplikaci, objednej letenky na Pelikan.cz za minimálně 500 Kč, zadej slevový kód PECKYAPPKA a ušetři 250 Kč z objednávky.
  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
Klikněte pro komentář

Doporučujeme

Žhavé #PELIPECKY

Novinky a zprávy ze světa cestování

Finsko je počtvrté po sobě nejšťastnější zemí světa. Žebříček ovlivnila i koronakrize https://t.co/LI4ZBoBwjb #koronavirus2 dny dozadu
Finsko je počtvrté po sobě nejšťastnější zemí světa. Žebříček ovlivnila i koronakrize https://t.co/LI4ZBoBwjb #novinky2 dny dozadu
Koronavirus a cestování – vše, co potřebuješ vědět https://t.co/PL0SPvKTOy #koronavirus2 dny dozadu
UNESCO park Wadden Sea v Dánsku bude mít unikátní vyhlídkovou věž. Přibude i velký kemp pro karavany https://t.co/L9uYf8SXy92 dny dozadu
PECKA DNE: Dovolená v Dubaji! Hilton se snídaní + letenka od 14 891 Kč https://t.co/T9uccXd4an2 dny dozadu
Které země můžeme navštívit: aktuální doporučení a zákazy (COVID-19) https://t.co/XwtQIeaL5x #koronavirus2 dny dozadu
Velké sčítání cestovatelů: Jak vidíš dovolenou v roce 2021? Klikni a vyplň krátký dotazník https://t.co/WpQqy7nhll #koronavirus2 dny dozadu
10 míst a věcí, které při návštěvě Mexico City nevynechat https://t.co/xiWjL4Cfmz2 dny dozadu
Rekonstrukce Notre Damu bude hotová v roce 2024. Dnes jsou to dva roky od nešťastného požáru https://t.co/6Z87Jwjxtc #novinky3 dny dozadu
Na letišti v Tokiu testují bezkontaktní check-in pomocí snímání obličeje https://t.co/SoXsDNZUEq #koronavirus3 dny dozadu
1 2 3 5

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru