Connect with us
Kastellorizo

Evropa

Maličký řecký ostrov je jednou z prvních COVID free destinací v Evropě. Zve k sobě turisty

Maličký řecký ostrov je jednou z prvních COVID free destinací v Evropě. Zve k sobě turisty

Řecký ostrov Kastellorizo ​​není ani zdaleka tak známý jako jeho větší protějšky Kréta či Mykonos. Ve světě se o něm však pomalu začíná mluvit. Může se totiž aktuálně pyšnit označením COVID free.

Reklama

Ostrov ležící v odlehlém koutě Egejského moře, jen několik kilometrů od tureckého pobřeží, úspěšně dokončil očkování všech svých obyvatel a to oběma dávkami. Je pravda, že to měl o něco jednodušší, protože těch je celkem 520. Nic to ale nemění na tom, že Kastellorizo ​​se stal jednou z prvních destinací v Evropě bez koronaviru.

Od března 2020 zaznamenali na řeckém ostrově jen jeden případ koronaviru, píše portál Euronews. Řecká vláda se snaží o ochranu malých ostrovů, které nemají velké nemocnice tím, že celou jejich populaci očkuje. Strategií je dokončit očkování všech malých a vzdálených ostrovů ještě před létem. Na tato místa pak chtějí přilákat i turisty.

Ostrov známý rovněž jako Castelrosso je nejvzdálenější pevninou z Dodekanských ostrovů. Natočili zde film Mediterraneo z válečného prostředí, který v roce 1992 získal ocenění za nejlepší film v cizím jazyce.

Snah ostrova o bezpečnost svých obyvatel i turistů si už všimly mnohé cestovní kanceláře. Kastellorizo ​​očekává o 35 procent více turistů.

Prázdný a skalnatý ostrov je nezkažený rájem. Ačkoliv nemá světoznámé pláže, návštěvníky lákají starověké hrady a katedrály jako Blue Grotto, mořská jeskyně dostupná pouze lodí.

Letenky na řecké ostrovy

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    5/5 - (1 vote)
Klikněte pro komentář
Nahoru