Connect with us
Emirates - letadlo

Koronavirus

Emirates už dokončily proces refundace. Cestujícím vrátily 1,7 miliardy dolarů za letenky

Emirates už dokončily proces refundace. Cestujícím vrátily 1,7 miliardy dolarů za letenky

Letecká společnost Emirates je jednou z prvních aerolinek, která kompletně dokončila proces vrácení peněz za letenky, o které cestující přišli kvůli zrušeným letům v čase pandemie koronaviru.

Reklama

Firma včera oznámila, že dokončila refundační proces a vyřídila celkově 1,7 milionu žádostí. Celkem cestujícím vrátila zhruba 6,3 miliardy dirhamů (1,7 miliardy dolarů).

Refundační proces Emirates trval od dubna tohoto roku sedm měsíců. Z celkové vrácené částky byly zhruba tři čtvrtiny vráceny zákazníkům, kteří si zakoupili letenku přímo od společnosti Emirates, zbytek tvořili zákazníci zprostředkovaní cestovními kancelářemi.

„Během tohoto období vyřídila společnost Emirates přes 130 tisíc otázek spojených s refundací a zpracovala žádosti týkající se téměř 4 milionů letenek. V nejvyšší špičce na refundačním procesu pracovalo 110 zaměstnanců z devatenáctičlenného týmu zaměřeného na refundace před pandemií. Navýšení týmu bylo realizováno díky interním přesunům personálu,“ uvedla firma v tiskové zprávě.

„Objem žádostí o refundace nebo směnu letových poukázek je stále vyšší, než tomu bylo před pandemií, ale nyní jsme schopni žádosti zvládnout v rámci sedmi dní,“ řekl šéf Emirates, Tim Clark.

Rozšiřují i ​​COVID pojištění

Společnost Emirates od začátku týdne rovněž rozšířila krytí pojištění COVID-19 o další rizika bezplatně pro všechny zákazníky. Vedle zdravotního pojištění pokrývá nyní pojistka i náklady úrazového pojištění během cest. Týká se i zimních sportů, ztráty osobních věcí nebo narušení cesty z důvodu neočekávaného uzavření vzdušného prostoru.

Pojištění na náklady spojené s COVID-19 bylo před nedávnem prodlouženo do 31. prosince 2020.

Emirates navíc stále nabízejí plně flexibilní letenky až do března příštího roku.

Pojištění pro případ onemocnění COVID-19 od Emirates:

 • pokrývá náklady na léčbu až do výše 150 000 eur,
 • pokrývá náklady na případný pobyt v karanténě do výše 100 eur na den po dobu 14 dní,
 • je zdarma pro všechny cestující ve všech cestovních třídách,
 • je k dispozici s okamžitou platností pro všechny cesty do 31. prosince 2020 (přesněji první úsek cesty musí být dokončen do 31. prosince 2020),
 • je platné 31 dní od data nástupu cesty (cestující může pojištění využít po celou dobu trvání pojištění a to i tehdy, pokud pokračuje do jiné destinace)
 • cestující se nemusí nikde registrovat a vyplňovat další formuláře, v případě onemocnění COVID -19 se jen obrátí na speciální zákaznickou linku Emirates.

Akční letenky Emirates

Zdroj: zdopravy.cz, Emirates.com, SimpleFlying

Tento článek si můžete přečíst i uložit na později v NOVÉ APLIKACI PELIPECKY, kde se automaticky aktualizuje. Budete tak mít čerstvé, žhavé novinky z první ruky (funguje i v offline režimu).

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
  5/5 - (1 vote)
Klikněte pro komentář
Nahoru