Connect with us

Asie

Dubaj se otevře turistům 7. července. Emiráty vyžadují test, appky i pojištění

Dubaj se otevře turistům 7. července. Emiráty vyžadují test, appky i pojištění

Spojené arabské emiráty se už toto léto opět otevřou turistům. Stane se tak 7. července 2020. Návštěvníci budou mít možnost vstoupit do Dubaje letecky od 7. července 2020 za předpokladu, že splňují všechny ostatní požadavky týkající se vstupu do SAE. Nutností je negativní test na COVID-19, registrace přes appku i pojištění.

Reklama

Nové podmínky vstupu do Emirátů:

 • Návštěvníci si budou muset stáhnout aplikaci COVID-19 DXB a zaregistrovat se, aby usnadnili koordinaci a komunikaci se zdravotnickými orgány, pokud se u nich vyskytnou příznaky COVID-19.
 • Návštěvníci budou muset mít platné zdravotní pojištění.
 • Návštěvníci musí absolvovat COVID-19 test PCR nejvíce 96 hodin před datem odchodu do Emirátů – negativní výsledek je třeba prokázat při příjezdu na letiště v Dubaji.
 • Když není možné prokázat test PCR, návštěvníci se budou muset po příchodu podrobit testu na letišti (zatím není jasné, kolik to bude stát, ani zda budou muset návštěvníci do karantény, dokud nepřijdou výsledky).
 • Návštěvníkům změří po příchodu tělesnou teplotu.
 • Návštěvníci, které pozitivně otestují na COVID-19, se budou muset na 14 dní izolovat v institucionálním zařízení poskytnutém vládou na vlastní náklady.

Emiráty se po vypuknutí pandemie COVID-19 zcela uzavřely. Později tamní vláda umožnila zahraničním turistům alespoň tranzit přes letiště Dubaj.

Do Dubaje jste již schopni se dostat letecky z Vídně či Budapešti s Emirates. V létě má opět přibýt i spojení z Bratislavy s flydubai.

Dubaj je jedním z největších leteckých uzlů na světě, na jeho hlavním letišti sídlí letecká společnost Emirates.

Akční letenky do Dubaje

Dále doporučujeme:

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
  5/5 - (1 vote)
Klikněte pro komentář
Nahoru