Connect with us
Croatia Airlines

Evropa

Dubrovník nebo Split? Přímé lety z Prahy s Croatian Airlines od 3 390 Kč

Dubrovník nebo Split? Přímé lety z Prahy s Croatian Airlines od 3 390 Kč

Chorvatsko v současnosti patří mezi jednu z nejoblíbenějších destinací Čechů, i když někteří o něm mají stále stereotypní představy. Většina z nás už ale přišla na to, že Chorvatsko je zemí, která toho může hodně nabídnout a kde jsme vždy srdečně vítáni.

Reklama

Chystáš se sem i letos? Vyměň tentokrát několikahodinovou cestu autem za pohodlí letadla. Aerolinky Croatia Airlines totiž i toto léto přichází s již tradičními přímými lety do Splitu a nově přidávají ještě Dubrovník.

Letní linky do Chorvatska s Croatia Airlines

Jak v případě Splitu, tak Dubrovníku se bude jednat o sezónní spojení, která začnou fungovat zhruba v polovině května. Do Splitu se letos Croatia Airlines poprvé vydají 13. května 2023 a budou létat pravidelně každé pondělí a sobotu až do října. Dubrovník bude dostupný od 18. května jednou týdně, vždy ve čtvrtek, a to rovněž do začátku podzimu.

Letenky je aktuálně možné rezervovat v rámci speciální akce od 3 390 Kč. V nabídce najdeš klasické zpáteční letenky do Dubrovníku a Splitu a navíc přidáváme open-jaw alternativu s příletem do Dubrovníku a odletem ze Splitu. Zvýhodněnou cenu získáš, když vytvoříš rezervaci letenek pro dvě a více osob – platí na letenky s tagem „min. 2 cestující“.

Co je zahrnuto v ceně?

 • Letištní a palivové poplatky
 • Servisní poplatek
 • Palubní servis
 • 8kg příruční zavazadlo (55 x 40 x 20 cm)

Proč letět s Croatia Airlines?

Aerolinky, které jsou chorvatským vlajkovým dopravcem a členem Star Alliance, nejsou na trhu žádnými nováčky. Během svého více než 30letého působení se jim již podařilo propojit Chorvatsko s významnými evropskými městy a rozvíjí se i nadále.

Hlavním sídlem letecké společnosti Croatia Airlines je Záhřeb a v současné chvíli poskytují dopravu jak vnitrostátní a mezinárodní, tak i nákladní. Jejich flotila čítá celkem 13 letadel, mezi nimiž najdeme modely Airbus A320, Airbus A319 a turbulovrtulová letadla Dash 8-Q400.

Croatia Airlines
 • Na mezinárodních letech delších než 1 hodina, tedy rovněž na letech z Prahy do Chorvatska, se můžeš těšit na snack typický pro Záhřeb, sušenky z dýňových semínek. Nechybí voda.
Croatia Airlines
 • Během letu se můžeš podívat na filmy o Chorvatsku, které kladou důraz na ekologii a zachování přírodního bohatství – snímky zaznamenávající nedotčené ostrovy, mořské dno či krásu národních parků.
Croatia Airlines

Proč se vydat do Chorvatska?

Ať už se do Chorvatska chystáš nachytat bronz nebo poznat zdejší kulturu, Split i Dubrovník poslouží jako skvělý výchozí bod. Vedle nádherných pláží, kde se můžeš slunit od rána až do večera, nabízí rovněž pestrou paletu možností na nejrůznější výlety.

Split - Diokleciánův palác
Diokleciánův palác

Ve Splitu začni hlavní atrakcí, Diokleciánův palác pochází ze 4. století a každoročně je cílem nejednoho návštěvníka. Doporučujeme se sem vydat při západu slunce. Hned poté přejdi ke katedrále svatého Domnia, která rovněž stojí za zastavení. Za restauracemi, obchody a zdejšími kavárničkami, kde můžeš s místními prosedět i celé hodiny, se vydej na promenádu Riva. Dobrodružnější povahy zase zamíří do lesoparku Marjan. Na ploše pokryté voňavými borovicovými lesy najdeš i několik starobylých kostelů.

Split - Marjan
Výhled z lesopadku Marjan

Dubrovník zase představuje působivé spojení časů minulých a současnosti. Více než tisíc let historie tohoto nádherného a legendárního chorvatského města je přítomno v každé jeho části. Obklopují ho středověké hradby, které se zachovaly v původním stavu a jsou otevřeny pro návštěvníky jako největší atrakce. Od roku 1979 je pod ochranou UNESCO. Pokud jsi to nevěděl/a, natáčeli se zde i Hvězdné války!

Město je také kulturní destinací, která nabízí kromě památkového bohatství i řadu událostí a festivalů. V poslední řadě nesmíme zapomenout, že Dubrovník je oblíbenou plážovou destinací.

O dalších perlách Chorvatska se dočteš v některém z našich cestopisů:

Dubrovník
Pohled na Dubrovník

Podmínky vstupu do Chorvatska a návratu do ČR

Vstup do Chorvatska je pro všechny cestující volný, není nutné dokládat bezinfekčnost. Stejtě tak je to i v případě České republiky. Ta zrušila všechna vstupní opatření týkající se COVID-19 v dubnu 2022.

Dubrovník

Cestuj na jistotu s pojištěním

 • Pojištění KOALA: každý pasažér obdrží 5 000 Kč za každý zrušený let nebo za zpoždění více než 2 hodiny. Pojištění KOALA si můžeš zajistit jednoduše společně s rezervací letenek. Pár kliků a cestuješ bezpečně s pojištěním (pojištění nelze dokoupit dodatečně).
 • Pojištění ISTOTA: zaručuje proplacení léčebných výloh a následků po úrazu. Platí však i v jiných nečekaných a nepříliš příjemných situacích, jako například problémy se zavazadly, zpoždění dopravního prostředku, potřeba pátrání nebo záchrany nebo poškození zdraví a majetku třetích osob.
 • Pojištění STORNO: v případě událostí, jako onemocnění, úraz nebo i ztráta práce a další neočekávané situace. Za neproletěnou část tvé letenky se ti vrátí peníze.
Pojištění Pelikán

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

 • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
 • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
5/5 - (4 votes)
Klikněte pro komentář

Tereza je rodačkou z Vysočiny, která miluje kopce, lesy a rozkvetlé louky. Možná i proto byla vždy přesvědčena, že nejlepší cestování je pěšky v pohorkách. Poté, co se ale seznámila se surfováním v Portugalsku, jí k srdci přirost i oceán. Vždy si ráda zacvičí jógu, posedí u táboráku nebo se stará o své pokojovky.

Doporučujeme

Žhavé #PELIPECKY

Novinky a zprávy ze světa cestování

Výlet s chutí Itálie. Leť v květnu z Vídně do Perugie od 1 060 Kč https://t.co/O1vYtbMqNR3 hodinami dozadu
Slunné Korfu. Zpáteční letenky z Vídně na duben od 1 390 Kč https://t.co/FxSVZGuWOV3 hodinami dozadu
Athény z Bratislavy na křídlech Aegean: start přímé linky se přesouvá na říjen https://t.co/IyJPBAuK22 #novinky3 hodinami dozadu
Týden na Bali: Ubud, rýžová pole, sopky i letenky z Prahy od 18 390 Kč https://t.co/hKS5DjoWoF22 hodinami dozadu
Přímé lety z Bratislavy do Athén od 1 990 Kč: hlavní sezóna a servis na palubě https://t.co/IyJPBAuK2223 hodinami dozadu
Exotický Mauricius! Chyť letenky z Budapešti nebo Prahy v předstihu od 13 690 Kč https://t.co/b6l5YAEk5k1 dnem dozadu
Madeira – ostrov květin a věčného jara. Leť z Prahy za 3 990 Kč https://t.co/kPdjtOWyFa1 dnem dozadu
Za volantem v zemi flamence aneb roadtrip po Španělsku https://t.co/2xu1DHDZkA1 dnem dozadu
Množné číslo od slova nádhera: Athény (10 božských atrakcí) https://t.co/BK9KvnurLP2 dny dozadu
Přímé lety z Bratislavy do Athén za 2 690 Kč: hlavní sezóna a servis na palubě https://t.co/IyJPBAuK222 dny dozadu
1 2 3 5

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru