Connect with us
Croatia Airlines

Evropa

Prázdninová linka z Prahy do Splitu je opět tady! Soutěžte o letenky s Croatia Airlines

Prázdninová linka z Prahy do Splitu je opět tady! Soutěžte o letenky s Croatia Airlines

Chorvatsko v současnosti patří mezi jednu z nejoblíbenějších destinací Čechů, i když někteří o něm mají stále stereotypní představy. Většina z nás už ale přišla na to, že Chorvatsko je zemí, která toho může hodně nabídnout a kde jsme vždy srdečně vítáni.

Reklama

Chystáte se sem i letos? Vyměňte tentokrát několikahodinovou cestu autem za pohodlí letadla. Aerolinky Croatia Airlines totiž už druhým rokem provozují parádní prázdninovou linkou z Prahy do Splitu a Pelikán pro vás má soutěž o 4 letenky! Neváhejte a zapojte se ještě dnes. Soutěžíme do 13. června a poté vylosujeme 2 výherce, kteří získají po dvou zpátečních letenkách.

Croatia Airlines

Z Prahy přímo do chorvatského Splitu

Letecká společnost Croatia Airlines představila prázdninové spojení, v rámci kterého propojila Prahu a oblíbený Split, již minulý rok. Letos vzlétnou poprvé 11. června 2022 a budou létat pravidelně každou sobotu až do 24. září. Letenku je možné rezervovat za 6 490 Kč.

Co je zahrnuto v ceně?

  • Letištní a palivové poplatky
  • Servisní poplatek
  • Palubní servis
  • 8kg příruční zavazadlo (55 x 40 x 20 cm)

Akční letenky s Croatia Airlines

Croatia Airlines

Croatia Airlines

Proč letět s Croatia Airlines?

Aerolinky, které jsou chorvatským vlajkovým dopravcem a členem Star Alliance, nejsou na trhu žádnými nováčky. Během svého 32letého působení se jim již podařilo propojit Chorvatsko s významnými evropskými městy a rozvíjí se i nadále.

Hlavním sídlem letecké společnosti Croatia Airlines je Záhřeb a v současné chvíli poskytují dopravu jak vnitrostátní a mezinárodní, tak i nákladní. Jejich flotila čítá celkem 13 letadel, mezi nimiž najdeme modely Airbus A320, Airbus A319 a turbulovrtulová letadla Dash 8-Q400.

Croatia Airlines

Bezpečnost na prvním místě

Chorvatské aerolinky dodržují vzhledem k pandemii COVID-19 hned několik opatření, která mají zajistit ochranu cestujících i posádky. Členové posádky jsou vybaveni odpovídajícími ochrannými i dezinfekčními prostředky, letadla jsou pravidelně čištěna a dezinfikována a o čistý vzduch v kabině se starají HEPA filtry.

Stejně tak je kladen důraz na sociální odstup a to zejména při nástupu a opouštění letadla, kdy cestující odcházejí postupně v menších skupinách.

Croatia Airlines

Značka bezpečnosti

O nastavení vhodných bezpečnostních opatřeních a jejich dodržování svědčí i ocenění národní značkou Safe stay in Croatia & Safe travels. Ta označuje destinace, ubytovací zařízení, turistické atrakce, dopravce a další turistická zařízení, která přijala globální zdravotní a hygienické standardy.

Proč se vydat do Splitu?

Ať už se do Chorvatska chystáte nachytat bronz nebo poznat zdejší kulturu, Split bude skvělým výchozím bodem. Vedle nádherných pláží, kde se můžete slunit od rána až do večera, nabízí i pestrou paletu možností na nejrůznější výlety.

Split - Diokleciánův palác

Začněte hlavní atrakcí, Diokleciánův palác pochází ze 4. století a každoročně je cílem nejednoho návštěvníka. Doporučujeme se sem vydat při západu slunce. Hned poté přejděte ke katedrále svatého Domnia, která rovněž stojí za zastavení. Za restauracemi, obchody a zdejšími kavárničkami, kde můžete s místními prosedět i celé hodiny, se vydejte na promenádu Riva. Dobrodružnější povahy zase zamíří do lesoparku Marjan. Na ploše pokryté voňavými borovicovými lesy najdete i několik starobylých kostelů.

O dalších perlách Chorvatska se dočtete v některém z našich cestopisů:

Split - Marjan

Podmínky vstupu do Chorvatska a návratu do ČR

Vstup do Chorvatska je od 1. května 2022 pro všechny cestující volný. Nikdo již nemusí dokládat bezinfekčnost.

Česká republika zrušila všechna vstupní opatření týkající se COVID-19. Opět se tak můžeme vracet ze zahraničí domů bez omezení.

Split

Výhodné pojištění STORNO a pojištění ISTOTA

Až 60 % objednávek aktuálně obsahuje pojištění STORNO nebo ISTOTA, ke kterým Pelikán od 1. června 2021 přidal nové benefity. Kromě krytí storno poplatku před cestou, který cestovní kancelář spustila ještě v lednu 2021, nově kryje i další náklady související s případnou nákazou koronavirem v zahraničí.

Pojištění Pelikán

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na [email protected] Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na [email protected] Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
5/5 - (4 votes)
Klikněte pro komentář

Tereza je rodačkou z Vysočiny, která miluje kopce, lesy a rozkvetlé louky. Možná i proto byla vždy přesvědčena, že nejlepší cestování je pěšky v pohorkách. Poté, co se ale seznámila se surfováním v Portugalsku, jí k srdci přirost i oceán. Vždy si ráda zacvičí jógu, posedí u táboráku nebo se stará o své pokojovky.

Doporučujeme

Žhavé #PELIPECKY

Novinky a zprávy ze světa cestování

PECKA DNE: Dovolená v Dubaji včetně snídaní od 8 290 Kč https://t.co/ShfZlSfxFJ9 hodinami dozadu
Bangkok s aerolinkami Saudia už od 6 590 Kč: hlavní sezóna a 23kg zavazadlo https://t.co/uOow33sVVJ11 hodinami dozadu
MEGA EXOTIKA: Leť s aerolinkami Saudia z Vídně s návratem do Mnichova už od 6 990 Kč https://t.co/qKFWCuAes411 hodinami dozadu
Bari, Katánie, Alicante. Objev autentické kouty Itálie či Španělska https://t.co/098C5izycU13 hodinami dozadu
Pizza, pasta, cappuccino! Objev krásy severní Itálie https://t.co/m5SNG8aoaa13 hodinami dozadu
Bangkok, Phuket nebo Seychely z Milána s Turkish Airlines od 10 490 Kč https://t.co/exQVchXG2u13 hodinami dozadu
Bangkok, Phuket nebo Seychely z Milána s Turkish Airlines od 10 490 Kč https://t.co/exQVchXG2u #letenky13 hodinami dozadu
Benátky koncem léta. Rezervuj letenky z Vídně nebo Prahy od 962 Kč https://t.co/mHdhfwNJwj17 hodinami dozadu
PECKA DNE: To nejlepší z Jordánska s průvodcem a polopenzí od 24 390 Kč! https://t.co/syDB0sPpx81 dnem dozadu
PECKA DNE: To nejlepší z Jordánska s průvodcem a polopenzí od 24 390 Kč! https://t.co/syDB0sxOFA1 dnem dozadu
1 2 3 5

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru