Connect with us
Croatia Airlines

Evropa

Dubrovník nebo Split? Přímé lety z Prahy s Croatia Airlines od 3 790 Kč

Dubrovník nebo Split? Přímé lety z Prahy s Croatia Airlines od 3 790 Kč

Chorvatsko v současnosti patří mezi jednu z nejoblíbenějších destinací Čechů, i když někteří o něm mají stále stereotypní představy. Většina z nás už ale přišla na to, že Chorvatsko je zemí, která toho může hodně nabídnout a kde jsme vždy srdečně vítáni.

Reklama

Chystáš se sem i letos? Vyměň tentokrát několikahodinovou cestu autem za pohodlí letadla. Aerolinky Croatia Airlines totiž i toto léto přichází s již tradičními přímými lety do Splitu a nově přidávají ještě Dubrovník.

Letní linky do Chorvatska s Croatia Airlines

Jak v případě Splitu, tak Dubrovníku se bude jednat o sezónní spojení, která začnou fungovat zhruba v polovině května. Do Splitu se letos Croatia Airlines poprvé vydají 13. května 2023 a budou létat pravidelně každé pondělí a sobotu až do října. Dubrovník bude dostupný od 18. května jednou týdně, vždy ve čtvrtek, a to rovněž do začátku podzimu.

Letenky je aktuálně možné rezervovat od 3 790 Kč. V nabídce najdeš klasické zpáteční letenky do Dubrovníku a Splitu a navíc přidáváme open-jaw alternativu s příletem do Dubrovníku a odletem ze Splitu.

Co je zahrnuto v ceně?

 • 8kg příruční zavazadlo (55 x 40 x 20 cm)
 • Termíny od května do října
 • Letištní a palivové poplatky, servisní poplatek, palubní servis

Proč letět s Croatia Airlines?

Aerolinky, které jsou chorvatským vlajkovým dopravcem a členem Star Alliance, nejsou na trhu žádnými nováčky. Během svého více než 30letého působení se jim již podařilo propojit Chorvatsko s významnými evropskými městy a rozvíjí se i nadále.

Hlavním sídlem letecké společnosti Croatia Airlines je Záhřeb a v současné chvíli poskytují dopravu jak vnitrostátní a mezinárodní, tak i nákladní. Jejich flotila čítá celkem 13 letadel, mezi nimiž najdeme modely Airbus A320, Airbus A319 a turbulovrtulová letadla Dash 8-Q400.

Croatia Airlines

 • Na mezinárodních letech delších než 1 hodina, tedy rovněž na letech z Prahy do Chorvatska, se můžeš těšit na snack typický pro Záhřeb, sušenky z dýňových semínek. Nechybí voda.
Croatia Airlines

 • Během letu se můžeš podívat na filmy o Chorvatsku, které kladou důraz na ekologii a zachování přírodního bohatství – snímky zaznamenávající nedotčené ostrovy, mořské dno či krásu národních parků.
Croatia Airlines

Proč se vydat do Chorvatska?

Ať už se do Chorvatska chystáš nachytat bronz nebo poznat zdejší kulturu, Split i Dubrovník poslouží jako skvělý výchozí bod. Vedle nádherných pláží, kde se můžeš slunit od rána až do večera, nabízí rovněž pestrou paletu možností na nejrůznější výlety.

Split - Diokleciánův palác
Diokleciánův palác

Ve Splitu začni hlavní atrakcí, Diokleciánův palác pochází ze 4. století a každoročně je cílem nejednoho návštěvníka. Doporučujeme se sem vydat při západu slunce. Hned poté přejdi ke katedrále svatého Domnia, která rovněž stojí za zastavení. Za restauracemi, obchody a zdejšími kavárničkami, kde můžeš s místními prosedět i celé hodiny, se vydej na promenádu Riva. Dobrodružnější povahy zase zamíří do lesoparku Marjan. Na ploše pokryté voňavými borovicovými lesy najdeš i několik starobylých kostelů.

Split - Marjan
Výhled z lesopadku Marjan

Dubrovník zase představuje působivé spojení časů minulých a současnosti. Více než tisíc let historie tohoto nádherného a legendárního chorvatského města je přítomno v každé jeho části. Obklopují ho středověké hradby, které se zachovaly v původním stavu a jsou otevřeny pro návštěvníky jako největší atrakce. Od roku 1979 je pod ochranou UNESCO. Pokud jsi to nevěděl/a, natáčeli se zde i Hvězdné války!

Město je také kulturní destinací, která nabízí kromě památkového bohatství i řadu událostí a festivalů. V poslední řadě nesmíme zapomenout, že Dubrovník je oblíbenou plážovou destinací.

O dalších perlách Chorvatska se dočteš v některém z našich cestopisů:

Dubrovník
Pohled na Dubrovník

Podmínky vstupu do Chorvatska a návratu do ČR

Vstup do Chorvatska je pro všechny cestující volný, není nutné dokládat bezinfekčnost. Stejtě tak je to i v případě České republiky. Ta zrušila všechna vstupní opatření týkající se COVID-19 v dubnu 2022.

Dubrovník

Cestuj na jistotu s pojištěním

 • Pojištění KOALA: každý pasažér obdrží 5 000 Kč za každý zrušený let nebo za zpoždění více než 2 hodiny. Pojištění KOALA si můžeš zajistit jednoduše společně s rezervací letenek. Pár kliků a cestuješ bezpečně s pojištěním (pojištění nelze dokoupit dodatečně).
 • Pojištění ISTOTA: zaručuje proplacení léčebných výloh a následků po úrazu. Platí však i v jiných nečekaných a nepříliš příjemných situacích, jako například problémy se zavazadly, zpoždění dopravního prostředku, potřeba pátrání nebo záchrany nebo poškození zdraví a majetku třetích osob.
 • Pojištění STORNO: v případě událostí, jako onemocnění, úraz nebo i ztráta práce a další neočekávané situace. Za neproletěnou část tvé letenky se ti vrátí peníze.
Pojištění Pelikán

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
  5/5 - (5 votes)
Klikněte pro komentář

Tereza je rodačkou z Vysočiny, která miluje kopce, lesy a rozkvetlé louky. Možná i proto byla vždy přesvědčena, že nejlepší cestování je pěšky v pohorkách. Poté, co se ale seznámila se surfováním v Portugalsku, jí k srdci přirost i oceán. Vždy si ráda zacvičí jógu, posedí u táboráku nebo se stará o své pokojovky.

Nahoru