Connect with us
Croatia Airlines

Evropa

Croatia Airlines spouští prázdninovou linku z Prahy do Splitu. Soutěžte o letenky!

Croatia Airlines spouští prázdninovou linku z Prahy do Splitu. Soutěžte o letenky!

Chorvatsko v současnosti patří mezi jednu z nejoblíbenějších destinací Čechů, i když někteří o něm mají stále stereotypní představy. Většina z nás už ale přišla na to, že Chorvatsko je zemí, která toho může hodně nabídnout a kde jsme vždy srdečně vítáni.

Reklama

Chystáte se sem i letos? Vyměňte tentokrát několikahodinovou cestu autem za pohodlí letadla. Aerolinky Croatia Airlines totiž přicházejí s parádní prázdninovou linkou z Prahy do Splitu a Pelikán pro vás má soutěž o 6 letenek! 4 letenky už znají své výherce. Neváhejte a zapojte se do soutěže ještě dnes, ve středu 28. července losujeme posledního vítěze 2 letenek.

Croatia Airlines

Z Prahy přímo do chorvatského Splitu

Letecká společnost Croatia Airlines přichází s novým prázdninovým spojením, v rámci kterého propojují Prahu a oblíbený Split. Poprvé vzlétli již 26. června 2021 a létat budou pravidelně každou sobotu až do 11. září 2021. Letenku je možné rezervovat od 4 490 Kč.

Co je zahrnuto v ceně?

 • Letištní a palivové poplatky
 • Servisní poplatek
 • Palubní servis
 • 8kg příruční zavazadlo (55 x 40 x 20 cm)
 • FLEXIBILNÍ PODMÍNKY – možnost změny termínu bez poplatku letecké společnosti a to bez ohledu na důvod

Akční letenky s Croatia Airlines

Croatia Airlines
Croatia Airlines

Proč letět s Croatia Airlines?

Aerolinky, které jsou chorvatským vlajkovým dopravcem a členem Star Alliance, nejsou na trhu žádnými nováčky. Během svého 32letého působení se jim již podařilo propojit Chorvatsko s významnými evropskými městy a rozvíjí se i nadále.

Hlavním sídlem letecké společnosti Croatia Airlines je Záhřeb a v současné chvíli poskytují dopravu jak vnitrostátní a mezinárodní, tak i nákladní. Jejich flotila čítá celkem 13 letadel, mezi nimiž najdeme modely Airbus A320, Airbus A319 a turbulovrtulová letadla Dash 8-Q400.

Croatia Airlines

Bezpečnost na prvním místě

Chorvatské aerolinky zavedly v reakci na pandemii COVID-19 hned několik opatření, která mají zajistit ochranu cestujících i posádky. Všichni pasažéři starší 6 let musí mít například na palubě nasazenou chirurgickou roušku nebo respirátor zakrývající ústa i nos. Ti, kteří ovšem ze zdravotních důvodů nemusí nosit roušku či respirátor, předloží negativní COVID test.

Členové posádky jsou vybaveni odpovídajícími ochrannými i dezinfekčními prostředky, letadla jsou pravidelně čištěna a dezinfikována a o čistý vzduch v kabině se starají HEPA filtry.

Stejně tak je kladen důraz na sociální odstup a to zejména při nástupu a opouštění letadla, kdy cestující odcházejí postupně v menších skupinách.

Croatia Airlines

Značka bezpečnosti

O nastavení vhodných bezpečnostních opatřeních a jejich dodržování svědčí i ocenění národní značkou Safe stay in Croatia & Safe travels. Ta označuje destinace, ubytovací zařízení, turistické atrakce, dopravce a další turistická zařízení, která přijala globální zdravotní a hygienické standardy.

Proč se vydat do Splitu?

Ať už se do Chorvatska chystáte nachytat bronz nebo poznat zdejší kulturu, Split bude skvělým výchozím bodem. Vedle nádherných pláží, kde se můžete slunit od rána až do večera, nabízí i pestrou paletu možností na nejrůznější výlety.

Split - Diokleciánův palác

Začněte hlavní atrakcí, Diokleciánův palác pochází ze 4. století a každoročně je cílem nejednoho návštěvníka. Doporučujeme se sem vydat při západu slunce. Hned poté přejděte ke katedrále svatého Domnia, která rovněž stojí za zastavení. Za restauracemi, obchody a zdejšími kavárničkami, kde můžete s místními prosedět i celé hodiny, se vydejte na promenádu Riva. Dobrodružnější povahy zase zamíří do lesoparku Marjan. Na ploše pokryté voňavými borovicovými lesy najdete i několik starobylých kostelů.

O dalších perlách Chorvatska se dočtete v některém z našich cestopisů:

Split - Marjan

Podmínky vstupu do Chorvatska

Chorvatsko na začátku prázdnin upravilo podmínky vstupu pro cestující přijíždějící z Česka. Momentálně tak vyžaduje evropský COVID pas, případně předložení jednoho z těchto dokumentů:

 • Negativní PCR test, který nebude ve chvíli příjezdu na hranice starší 72 hodin od odběru
 • Negativní antigenní test, který nebude ve chvíli příjezdu na hranice starší 48 hodin od odběru
 • Potvrzení o očkování oběma dávkami
  • AstraZeneca, Pfizer, Moderna, Gamaleya, Sinopharm, které nebude starší 210 dní.
  • V případě vakcíny Johnson & Johnson musí od aplikace uplynout alespoň 14 dní.
 • Potvrzení o aplikaci první dávky očkování
  • Pfizer, Moderna nebo Gamaleya – s tím, že od vakcinace uplynulo alespoň 22 a maximálně 42 dní.
  • AstraZeneca s tím, že od vakcinace uplynulo alespoň 22 a maximálně 84 dní.
 • Doklad o překonání COVID-19 a současně přijetí první dávky očkování, od kterého neuplynulo více než 210 dní
 • Prokázání imunity
  • Třeba předložit potvrzení o pozitivním PCR/antigenním testu, od jehož provedení uplynulo více než 11 a méně než 180 dní,
  • nebo lékařské potvrzení o prodělání koronaviru.

Alternativou je rovněž nastoupení karantény, kterou ukončí negativní PCR nebo antigenní test absolvovaný v Chorvatsku na vlastní náklady.

Děti do 12 let mají výjimku, pokud jejich rodiče splňují jednu z výše uvedených podmínek.

Dále se doporučuje vyplnění epidemiologického formuláře EnterCroatia.

Split

Co splnit při návratu do České republiky?

Pravidla návratu ze zahraničí zpět do Česka stanovuje tzv. cestovatelský semafor. Před odletem z dovolené je tedy nutné si zkontrolovat, v jaké kategorii zemí se právě nachází Chorvatsko a splnit tomu odpovídající podmínky.

Kde se ve Splitu nechat otestovat?

V případě, že se během pobytu v Chorvatsku či před odletem budete potřebovat otestovat, můžete využít odběrné místo přímo na letišti Split. Během pracovního týdne jsou zde od 8:00 do 16:00 hodin, v sobotu dokonce od 7:00 až do 17:00 a v neděli opět od 8:00 do 16:00 hodin. Certifikát s výsledkem v angličtině vyjde od 250 do 450 HRK podle zvoleného druhu testu.

Pelikán proplatí storno poplatek, když budete mít pozitivní test, léčebné náklady i cestu zpět

Novinka od Pelikána! Kupte si k letence nebo pobytu pojištění a automaticky dostanete BONUS v podobě proplacení storno poplatku, pokud nebudete moci odletět kvůli pozitivnímu COVID-19 testu! Tento bonus získají automaticky všichni cestující, kteří si zakoupili pojištění STORNO nebo ISTOTA od 1. 1. 2021 (včetně).

Pojištění STORNO nově (od 1. června 2021) pokrývá v případě pozitivního RT-PCR testu na COVID před cestou 80 % storno poplatků. Rovněž jsou v tomto pojištění zahrnuty náklady na změnu zpáteční cesty v případě onemocnění v destinaci. Pojištění ISTOTA pak zahrnuje obě zmíněné situace a přidává i léčebné náklady na COVID a náklady na karanténu v destinaci. Pojištění je platné pro všechny země světa a to bez ohledu na barvu v cestovatelském semaforu resp. jejich epidemiologickou situaci.

Proplatíme stornopoplatky při pozitivním COVID testu, léčebné náklady i cestu zpět. Stačí mít zakoupené pojištění ISTOTA, STORNO

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na [email protected] Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na [email protected] Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

 • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
 • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
5/5 - (2 votes)
Klikněte pro komentář

Tereza je rodačkou z Vysočiny, která miluje kopce, lesy a rozkvetlé louky. Možná i proto byla vždy přesvědčena, že nejlepší cestování je pěšky v pohorkách. Poté, co se ale seznámila se surfováním v Portugalsku, jí k srdci přirost i oceán. Vždy si ráda zacvičí jógu, posedí u táboráku nebo se stará o své pokojovky.

Doporučujeme

Žhavé #PELIPECKY

Novinky a zprávy ze světa cestování

PECKA DNE: 4* pobyt na Maledivách s plnou penzí od 48 396 Kč https://t.co/CWK37Px8uU2 hodinami dozadu
20 nejkrásnějších UNESCO míst v Evropě https://t.co/0jh65Oqxkd7 hodinami dozadu
Japonsko se zřejmě v červnu otevře i zahraničním turistům https://t.co/1kmnjyqdO8 #koronavirus7 hodinami dozadu
Malajsie je otevřená a turisty láká na tyto nádhery! Letenky rezervuješ již od 9 990 Kč https://t.co/N9OW9WKAkw8 hodinami dozadu
Malajsie je otevřená a turisty láká na tyto nádhery! Letenky rezervuješ již od 9 990 Kč https://t.co/N9OW9WKAkw #letenky8 hodinami dozadu
Leť v létě na Maledivy. Nižší ceny, méně turistů a stále super podmínky https://t.co/mhXSRynWTc8 hodinami dozadu
Z Prahy do New Yorku od 8 590 Kč! Poslední místa na léto a zavazadlo v ceně https://t.co/UN06CW1pEG10 hodinami dozadu
Proč letět s Delta Air Lines z Prahy do New Yorku + přímé lety za 13 990 Kč https://t.co/YsmcFhCmXA12 hodinami dozadu
PECKA DNE: Dovolená na Sardinii s polopenzí od 18 036 Kč https://t.co/76qy6EDhjU1 dnem dozadu
PECKA DNE: Dovolená na Sardinii s polopenzí od 17 609 Kč https://t.co/76qy6EDhjU1 dnem dozadu
1 2 3 5

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru