Connect with us

Cestopisy

Chorvatsko je opět v kurzu! Tipy na zajímavá místa a akční letenky

Chorvatsko je opět v kurzu! Tipy na zajímavá místa a akční letenky

Chorvatsko je již tradičně nejoblíbenější letní destinací Čechů. V posledních letech však krásy této země objevuje i stále více lidí z celého světa. Proč zůstávat jen na pláži, když má Chorvatsko mnoho dalších zajímavých míst? Podívej se na naše tipy a naplánuj si netradiční dovolenou v Chorvatsku!

Reklama

1. Ostrov Dugi Otok

Slyšel jsi o chorvatském ostrově Dugi Otok? Právě tam se nachází jedna z nejzajímavějších přírodních atrakcí Jadranu, kterou je slané jezero Mir. Toto jezero je s oceánem spojeno podzemními prasklinami. Ostrov patří do skupiny Severodalmatských ostrovů a objevíš ho u města Zadar. Ze Zadaru si pak jednoduše koupíš jízdenku na trajekt. Na jihu Dugi Otok sousedí se známějšími Kornatskými ostrovy a zátokou Telašćica. Do národního parku Kornati si tak bez problémů domluvíš výlet. Ubytovat se můžeš ve vesnicích Sali, Luka nebo Božava. Odměnou ti budou krásné klidné pláže a skvělé podmínky pro windsurfing, jachtink, rybaření a potápění.

Kluk rybaří na ostrově Dugi Otok
Kluk rybaří na ostrově Dugi Otok

Akční letenky do Chorvatska

Všechny akční letenky

2. Chorvatsko a jeho chlouba Dubrovník

Dubrovník je v posledních letech stále více populární díky oblíbenému seriálu Hra o trůny. Město nás na první dojem uchvátilo, neboť má úžasnou atmosféru dávných dob. Ve středověku byl Dubrovník velmi důležitým přístavem a dokonce v prosperitě konkuroval Benátkám. Historický Dubrovník poznáš podle toho, že je obehnaný monumentálními hradbami.

Pokud toužíš po návštěvě dalších zemí, případně po méně turistech, pár kilometrů od Dubrovníku jsou i hranice do Bosny a Hercegoviny a do Černé Hory.

Historická část města Dubrovník.
Dubrovník je jedním z nejhezčích balkánských měst

Do města vstoupíš velkou branou a budeš se procházet po kamenné promenádě. Úzké uličky mají své kouzlo hlavně v noci, kdy se rozsvítí venkovní osvětlení. V Dubrovníku to samozřejmě žije hlavně v létě, kdy každoročně probíhají Dubrovnické letní hry – Dubrovačke ljetne igre. Každý den budeš svědkem představením divadla, opery nebo hudby předních chorvatských i světových umělců.

  • Pokud si půjčíš auto, můžeš se zajet podívat např. do nedalekého Kotoru v Černé Hoře.
Dubrovník
Noční procházka v Dubrovníku

3. Národní park Plitvice

Národní park Plitvice je často při cestě do Chorvatska vynecháván, neboť se nenachází v přímé blízkosti moře. Rozhodně se nedopusť této chyby!  Plitvice jsou totiž jedním z nejhezčích míst, které Chorvatsko nabízí. Národní park je jedinečnou přehlídkou krásné a na evropské poměry exotické přírody. Nachází se zde kolem 140 vodopádů, asi 20 jeskyň, 5 řek a spousta jezírek.

Plitvická jezera
Národní park Plitvice je Chorvatským klenotem

Na výběr budeš mít několik turistických stezek, které vedou po mostech a dokonce i pod vodopády. Nejkrásnější výhled na celý národní park je z vrcholu kaňonu. Když budeš mít štěstí, zahlídneš v národním parku srnu, rysa, vlka, nebo dokonce medvěda, který je symbolem parku. Nedaleko Plitvic nezapomeň navštívit také Slunjčické vodopády v malebné osadě Rastoke.

Čistá příroda národního parku
Čistá příroda národního parku

Plitvice Chorvatsko
Chorvatsko nemá jen moře!

4. Chorvatské hlavní město Záhřeb

Kolikrát jsi byl v Chorvatsku a kolikrát v Záhřebu? Hlavní město Chorvatska je dalším opomíjeným místem. Je to ale velká škoda, neboť hlavní města vždy dokreslí atmosféru země a jsou místem národní kultury a historie. Záhřeb je přehlídkou divadel, galerií, kin, muzeí a uměleckých výstav. Město je velmi příjemné a své návštěvníky láká velkým množstvím parků, kaváren a restaurací. Severně od města leží malé pohoří Medvednica, kam se lze vypravit na pěkný jednodenní výlet.

Záhřeb tě bude bavit!
Záhřeb tě bude bavit!

5. Ostrov Pag

Dalším zajímavým chorvatským ostrovem je Pag, který objevíš na severu Dalmácie poblíž města Zadar. Ubytovat se můžeš ve stejnojmenném historickém městě Pag nebo v severnějším letovisku Novalja. U města Pag se nachází solné planiny Paške solane, které obstarávají většinu chorvatské produkce soli. Nezapomeň ochutnat typický pažský sýr, který miluje celé Chorvatsko. Oblast je také ideální pro pěstování vinné révy. Ostrov tvoří krasová jezera, mnoho zálivů a krásných písčitých i oblázkových pláží. Z vesnice Metajna se dostaneš pěší chůzí do zátoky Beritnica, kde objevíš typické kameny a krásnou pláž s tyrkysovým mořem. Příznivci lezení ocení nedalekou skalní stěnu Sotga.

Chorvatsko je vždy dobrou volbou
Chorvatsko je vždy dobrou volbou

Cestuj na jistotu s pojištěním

  • Pojištění KOALA: každý pasažér obdrží 5 000 Kč za každý zrušený let nebo za zpoždění více než 2 hodiny. Pojištění KOALA si můžeš zajistit jednoduše společně s rezervací letenek. Pár kliků a cestuješ bezpečně s pojištěním (pojištění nelze dokoupit dodatečně).
  • Pojištění ISTOTA: zaručuje proplacení léčebných výloh a následků po úrazu. Platí však i v jiných nečekaných a nepříliš příjemných situacích, jako například problémy se zavazadly, zpoždění dopravního prostředku, potřeba pátrání nebo záchrany nebo poškození zdraví a majetku třetích osob.
  • Pojištění STORNO: v případě událostí, jako onemocnění, úraz nebo i ztráta práce a další neočekávané situace. Za neproletěnou část tvé letenky se ti vrátí peníze.
Pojištění Pelikán

Napsal cestovatel Karel Štěpánek | travel4ever.cz

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    5/5 - (14 votes)
Klikněte pro komentář

Karel už je 5 let na cestách. Uskutečnil dvouletou cestu kolem světa, na rok odjel do Indie a Nepálu a nyní se oženil v Argentině :-) Sleduj jeho dobrodružství na FB a IG @travel4ever.cz

Nahoru