Connect with us
Řecko

Cestopisy

6 řeckých COVID-free ostrovů ideálních na letní dovolenou 2021

6 řeckých COVID-free ostrovů ideálních na letní dovolenou 2021

Řecko se turistům otevřelo v polovině května a je připraveno jim opět nabídnout to nejlepší. Země patří mezi TOP destinace už velmi dlouho. Historii a kulturu totiž mísí s úžasnou gastronomií a samozřejmě těmi nejkrásnějšími plážemi. Ještě koncem minulého roku vláda začala s ambiciózním plánem očkování celé populace na ostrovech s méně než tisíci obyvateli. I díky tomu jsou ty nejkrásnější kouty Řecka připraveny na zahraniční turisty a jejich sny o peckové dovolené v Řecku jsou tak na dosah. Představujeme ti šest ostrovů, které jsou ideálním útočištěm nejen díky vysoké míře naočkovanosti jejich obyvatel, ale i nádherným téměř soukromým plážím, nedotčené přírodě a autentické řecké atmosféře.

Reklama

Kastellorizo

Ostrov Kastellorizo, oficiálně nazývaný Megisti, byl prvním ostrovem v Řecku, na kterém každého naočkovali. Všichni jeho obyvatelé byli očkováni již koncem ledna. No a protože více než 90 procent domácích pracuje v turismu, není pochyb, že ostrov bude v létě 2021 hot spotem dovolených a mezinárodních turistů hledajících krásnou a originální destinaci pro odpočinek.

Kastellorizo

Lipsi

Ostrov Lipsi je ideálním místem pro rekreanty, kteří preferují tichý pobyt v náručí přírody. Lipsi má kromě krásného přístavu i městečka a vesničky s příjemnou atmosférou. Ačkoliv není znám velkými turistickými památkami, právě v tom spočívá jeho kouzlo. Nedotčená krajina a nádherná místa na plavání o samotě. Lipsi navíc neměl během celé pandemie jediný případ nákazy koronavirem.

Řecko - Lipsi

Thymena

Ostrov pojmenován podle tymiánu, který roste na jeho kopcích, je největším ze souostroví Fourni. Thymena se zařadil mezi ostrovy s méně než tisíci obyvateli, kteří dostali očkování proti COVID-19 pro celou populaci. Typickým znakem ostrova je klášter na vrcholku kopce. Snadno se sem dostaneš lodí.

Řecko

Ios

Ios tradičně láká zejména milovníky párty. Obyvatelé tohoto ostrova jsou rovněž téměř plně očkováni. Nachází se v srdci Egejského moře a mnozí se sem dostanou 7hodinovou plavbou rovnou z Athén. Už samotná plavba lodí s krásnými výhledy na okolní útesy je zážitkem.

Řecko - Ios

Meganisi

Meganisi se sice neobjevuje mezi TOP oblíbenými řeckými ostrovy, právě proto však může být toto léto skvělým útočištěm. Mnozí se sem vydají například na denní výlet 30minutovou plavbou ze známějšího řeckého ostrova Nydri. Od ostatních ostrovů ho odlišují i ​​kamenité pláže, díky kterým je tu moře téměř úplně průhledné. Populace ostrova Meganisi je plně očkována.

Řecko - Meganisi

Kalamos

Kalamos je v řecké mytologii bůh řeky Maeander a tento stejnojmenný řecký ostrov není své pověsti nic dlužen. Je úžasným místem na turistiku. Největší pláž je vzdálena asi kilometr od blízké vesničky. Pláže jsou zde rovněž kamenité a nádherné pozadí dotvářejí ruiny benátského hradu.

Řecko

Akční letenky do Řecka

Zdroj informácií: Euronews

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    5/5 - (1 vote)
Klikněte pro komentář
Nahoru