Connect with us

Koronavirus

Řecko plánuje do měsíce naočkovat proti COVID-19 všechny obyvatele žijící na ostrovech

Řecko plánuje do měsíce naočkovat proti COVID-19 všechny obyvatele žijící na ostrovech

Řecko uvolňuje opatření a připravuje se na turistickou sezónu. V této souvislosti zrychlí v očkování. Země plánuje do měsíce načkovat proti COVID-19 všechny obyvatele žijící na ostrovech. Upřednostnit je chce kvůli začátku turistické sezóny, který vláda stanovila na 15. května. Dalším důvodem rychlejší vakcinace na ostrovech je logistika při transportu vakcín.

Reklama

Turisté, kteří jsou očkováni proti COVID-19, případně mají protilátky nebo negativní COVID test, mohou toto léto vycestovat do Řecka. Uvedl to nedávno řecký ministr cestovního ruchu Harry Theocharis. Opatřením chce země podpořit cestovní ruch.

Řecko, které se v roce před pandemií zotavilo z desetileté finanční krize, oznámilo, že od poloviny května otevře svůj sektor cestovního ruchu, který je klíčovým motorem růstu jeho ekonomiky. Země začne postupně rušit cestovní omezení pro Evropany a připravuje se na kompletní otevření od 14. května 2021. Uvedl to vysoký představitel ministerstva cestovního ruchu pro agenturu Reuters pod podmínkou anonymity.

Cestovní ruch je pro Řecko klíčový, na ekonomické aktivitě země se podílí jednou třetinou. Ztráty v důsledku pandemie nového koronaviru se odhadují na úrovni zhruba 22 miliard eur. Doposud už v Řecku zaniklo téměř 50 tisíc pracovních pozici souvisejících s turismem.

Zdroj: Reuters

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    5/5 - (2 votes)
1 Comment
Nahoru